Eurolygos jaunimo atrankos turnyras 2017

jt2017_1920x530

TVARKARAŠTIS

TURNYRINĖ LENTELĖ

KOMANDŲ SUDĖTYS

Sausio 12-14 dienomis „Žalgirio“ arenos krepšius atakuos perspektyviausi Europos jaunieji krepšininkai. Lietuvos krepšinio sostinė priima penkioliktus metus iš eilės rengiamo Eurolygos jaunimo turnyro komandas. Penktą kartą vienas iš keturių atrankos turnyrų yra patikėtas surengti Kauno „Žalgirio“ klubui.

Aštuonios komandos iš septynių valstybių tris dienas grumsis dėl galimybės gauti tiesioginį kelialapį į Stambulą, kuriame įvyks pagrindinis adidas Next Generation jaunimo turnyras. Jis bus žaidžiamas Turkish Airlines Eurolygos finalo ketverto metu gegužės 19-21 dienomis.

Jaunimo komandos iš visos Europos Kaune lankėsi ir 2012, 2014, 2015 bei 2016 m. Tada atrankos turnyruose triumfavo šeimininkai, o naudingiausiais žaidėjais buvo pripažinti Tomas Dimša, Martynas Varnas, Martynas Echodas ir Isaiah Hartensteinas. Šį kartą jaunieji žalgiriečiai kovas pradės B grupėje kartu su Rygos VEF (Latvija), Maskvos CSKA (Rusija) ir Las Palmo „Canarias Basketball Academy“ (Ispanija) komandomis. A grupėje žais Vilniaus „Lietuvos ryto“, Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija), Paryžiaus CFBB (Prancūzija) ir Frankfurto „Fraport Skyliners“ (Vokietija) jaunimo ekipos.

Grupių rungtynės bus žaidžiamos sausio 12 ir 13 dienomis. Sausio 14-ąją, šeštadienį, komandos išsiaiškins galutines vietas turnyre, o pogrupių nugalėtojai kausis dėl čempionų vardo ir vienintelio kelialapio į Stambulą.

Eurolygos organizuojamame jaunimo turnyre spindėjo daug būsimųjų Europos krepšinio žvaigždžių. Europos vicečempionai Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas ir Jonas Valančiūnas, Maskvos CSKA įžaidėjas Milošas Teodosičius, Madrido „Real“ talentas Luka Dončičius, „Fenerbahce“ gynėjai Bogdanas Bogdanovičius ir Luigi Datome, žalgiriečiai Edgaras Ulanovas ir Lukas Lekavičius – visi jie yra dalyvavę Eurolygos jaunimo turnyruose.

Pirmasis Eurolygos jaunimo turnyras buvo surengtas 2003 m. Barselonoje. Jį tuomet laimėjo Kauno „Žalgiris“, dar kartą triumfavęs ir 2007 m. turnyre Atėnuose. Praėjusiais metais Berlyne čempionais tapo Barselonos „FC Barcelona“ krepšininkai, finale įveikę Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipą.

Daugiau informacijos ieškokite: http://www.adidasngt.com/.


Šiais metais „Žalgirio“ arena ne tik atveria duris norintiems stebėti jaunųjų talentų pasirodymus, bet ir kviečia susipažinti su sporto mokyklų bei organizacijų veiklomis ir galimybėmis vaikams, jaunimui sieti savo gyvenimą su sportu. Organizacijų paroda Jūsų lauks pirmajame arenos aukšte.

Taip pat, šeštadienį susitiksime pasikalbėti su 24sek krepšinio žurnalistu Donatu Urbonu. Jis papasakos apie sporto žurnalistiką, kaip apie profesiją, kaip ir su kuo ji yra valgoma. Vietų skaičius ribotas, todėl privaloma išankstinė registracija.

Su „Žalgirio“ sezono abonementais – įėjimas į turnyrą nemokamas.