Eurolygos jaunimo atrankos turnyras 2018

jt2018_1920x530

TVARKARAŠTIS

TURNYRINĖ LENTELĖ

KOMANDŲ SUDĖTYS

Sausio 19–21 dienomis „Žalgirio“ arenos krepšius atakuos perspektyviausi Europos jaunieji krepšininkai. Lietuvos krepšinio sostinė priima šešioliktus metus iš eilės rengiamo Eurolygos jaunimo turnyro komandas. Šeštą kartą vienas iš keturių atrankos turnyrų yra patikėtas surengti Kauno „Žalgirio“ klubui.

Aštuonios komandos iš šešių valstybių tris dienas grumsis dėl galimybės gauti tiesioginį kelialapį į Serbijos sostinę Belgradą, kuriame įvyks pagrindinis adidas Next Generation jaunimo turnyras. Jis bus žaidžiamas Turkish Airlines Eurolygos finalo ketverto metu gegužės 18–20 dienomis.

Jaunimo komandos iš visos Europos Kaune lankėsi ir 2012 bei 2014–2017 m. Iki šiol visuose penkiuose „Žalgirio“ arenoje vykusiuose atrankos turnyruose triumfavo nė vienerių rungtynių nepralaimėję Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Šį kartą jaunieji žalgiriečiai kovas pradės A grupėje kartu su Rygos VEF (Latvija), Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) ir Romos „Stellazzurra“ (Italija) komandomis. B grupėje žais Vilniaus „Lietuvos ryto“, Stambulo „Fenerbahce Dogus“ (Turkija), Paryžiaus CFBB (Prancūzija) ir Maskvos CSKA (Rusija) jaunimo ekipos.

Grupių rungtynės bus žaidžiamos sausio 19 ir 20 dienomis. Sausio 21-ąją, sekmadienį, komandos išsiaiškins galutines vietas turnyre, o pogrupių nugalėtojai kausis dėl čempionų vardo ir vienintelio kelialapio į Belgradą.

Eurolygos organizuojamame jaunimo turnyre spindėjo daug būsimųjų Europos krepšinio žvaigždžių. Europos vicečempionai Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas ir Jonas Valančiūnas, NBA rungtyniaujantys Nikola Mirotičius, Dario Šaričius ir Milošas Teodosičius, Madrido „Real“ talentas Luka Dončičius, Eurolygos čempionai Bogdanas Bogdanovičius ir Luigi Datome, žalgiriečiai Edgaras Ulanovas, Axelis Toupane ir Gytis Masiulis – visi jie yra dalyvavę Eurolygos jaunimo turnyruose.

Pirmasis Eurolygos jaunimo turnyras buvo surengtas 2003 m. Barselonoje. Jį tuomet laimėjo Kauno „Žalgiris“, dar kartą triumfavęs ir 2007 m. turnyre Atėnuose. Praėjusiais metais Stambule čempionais tapo Paryžiaus CFBB krepšininkai, finale įveikę Belgrado „Mega Bemax“ ekipą.

Daugiau informacijos ieškokite: http://www.adidasngt.com/.


Bilietai: http://bit.ly/ZAL-bilietai. Su „Žalgirio“ sezono abonementais – įėjimas į turnyrą nemokamas.