„Žalgirio“ aštuoniolikmečiai finale pranoko „Lietuvos rytą“ ir vyks į Berlyną 0

Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai finalinėje kovoje įveikė Vilniaus „Lietuvos ryto“ bendraamžius rezultatu 87:76 (31:17, 17:16, 18:22, 21:21) ir tapo Eurolygos jaunimo atrankos turnyro Kaune nugalėtojais.

Šventę užtikrintą pergalę finale žalgiriečiai iškovojo vienintelį kelialapį į pagrindinį Eurolygos jaunimo turnyrą, kuris gegužės mėnesį vyks Berlyne.

Atrankos turnyre dominavę kauniečiai pergales skynė vidutiniškai net 26 taškų skirtumu.

Nors finalą atidarė Isaiah Hartensteino perdavimą taškais pavertęs Justinas Marcinkevičius (2:0), greitai savo atsaką sudavė vilniečiai – 2:6. Tuomet iniciatyvos ėmėsi I.Hartensteinas: aštuoni jo taškai niekais pavertė visą varžovų darbą – 10:6. I.Hartensteinas įsirašė dar tris taškus, puikiai pastebėjo po krepšiu atsidengusį Arną Veličką, rezultatyvų prasiveržimą surengė Mantvydas Žukauskas (18:11). „Lietuvos ryto“ krepšininkai nerado priešnuodžių vokiečio ir A.Veličkos tandemui, kurie po pirmųjų dešimties minučių turėjo daugiau taškų nei visa sostinės komanda, o pirmą ketvirtį vainikavo tolimą bombą su sirena įsūdęs Lukas Uleckas – 31:17.

Antro kėlinio pradžia naujų vėjų neatnešė, pranašumą turnyro šeimininkams krovė I.Hartensteinas, Tado Pažėros reido nesustabdė ir pražanga, pirmuosius taškus rinko Gytis Masiulis – 39:21. Ketvirčiui įgavus pagreitį tritaškius smeigė Ignas Sargiūnas ir M.Žukauskas, kelią krepšio link nesunkiai prasiskynė A.Velička (48:27). Tiesa, likusį laiką sėkmingiau išnaudojo vilniečiai, prieš pat didžiąją pertrauką sumažinę atsilikimą iki penkiolikos – 48:33.

„Lietuvos rytas“ nebuvo linkęs pergalės atiduoti be kovos, tad vedini Granto Vasiliausko ir Aisčio Pilausko rėžė deficitą iki vienženklio – 52:43. Išrašęs stogą varžovui I.Hartensteinas siuntė kamuolį į greitą puolimą nuskuodusiam A.Veličkai, o netrukus vokiečiui skolą grąžino tas pats Arnas (57:43). Gražų puskablį atlikęs Džiugas Slavinskas savo taškų kraitį pildė šešiais taškais, tačiau vis daugiau spalvų puolime atrado svečiai iš Vilniaus – 63:52. Kėlinio pabaigoje tolimą bombą tiksliai paleido L.Uleckas, tačiau įspūdingu tolimu šūviu dešimties minučių atkarpą užbaigė A.Pilauskas – 66:55.

Lemiamą rungtynių atkarpą kauniečiai pradėjo itin aktyviai ir vos per dvi minutes privertė varžovus išnaudoti leistinų komandinių pražangų ribą, jau tryliktą A.Veličkos perdavimą triuškinamu dėjimu įtvirtino G.Masiulis – 71:60. Sostinės krepšininkai baltos vėliavos nekėlė, aistroms užvirus technine pražanga buvo nubaustas D.Slavinskas ir komandas teskyrė penki taškai (71:66). Į aikštelę grįžęs tritaškį smeigė I.Hartensteinas (74:66), tačiau dar viena techninė pražanga buvo užfiksuota turnyro šeimininkams – 74:67. I.Hartensteinas galingai nupūtė vilniečių bandymą pelnyti taškus, baudų metimais dviženklį pranašumą grąžino A.Velička ir I.Sargiūnas – 78:67. Netrukus penkioliktą A.Veličkos rezultatyvų perdavimą tritaškiu pavertė I.Sargiūnas (82:71). Penkis taškus be atsako surinkęs Tadas Vaičiūnas dar bandė įpūsti intrigos (82:76), bet žaliai-baltų pergalę ramiai įtvirtino puolimo lyderiai A.Velička ir I.Hartensteinas – 87:76.

„Žalgiris“: I.Hartensteinas 29 (8/11 dvit., 12 atk. kam., 3 blk.), A.Velička 18 (5 atk. kam., 16 rez. perd.), I.Sargiūnas 9, D.Slavinskas 9, G.Masiulis 6 (3 blk.), M.Žukauskas 5, L.Uleckas 5 (6 atk. kam.), T.Pažėra 4, J.Marcinkevičius 2, V.Markovetskyy 0, L.Vabalevičius 0.

„Lietuvos rytas“: A.Pilauskas 23 (4/8 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), G.Vasiliauskas 15, T.Vaičiūnas 15 (7 atk. kam.), K.Giedraitis 10 (5 atk. kam., 4 per. kam.).