Eurolyga: Stambulo „Anadolu Efes“ – Kauno „Žalgiris“ 71:84 6

Kauno „Žalgiris“ sužaidė idealias rungtynes išvykoje. Eurolygos tryliktojo turo mače žalgiriečiai patiesė Stambulo „Anadolu Efes“ komandą 84:71 (16:13, 28:17, 22:21, 18:20) ir pirmenybėse iškovojo penktąją pergalę. Ketvirtadienį kauniečiai „Žalgirio“ arenoje priims Kazanės „Unics“ komandą.

Rungtynių Stambule pradžioje visi šeimininkų sumanymai puolime buvo griaunami, o kauniečiams pranašumą krovė gerus perdavimus po krepšiu gavę Augusto Lima ir Paulius Jankūnas – 4:0. Turkijos komandai išvargus pirmuosius taškus, greitos atakos smaigalyje atsidūrė Brockas Motumas (6:2). Antrą kėlinuko pusę varžovai pradėjo kur kas geriau ir netrukus minutės pertraukėlės prašė Šarūnas Jasikevičius – 6:8. Po pasitarimo svarstykles „Žalgirio“ pusėn vėl nusvėrė keturis taškus pelnęs Renaldas Seibutis bei iš vidutinio nuotolio pasižymėjęs Leo Westermannas – 12:8. Kėlinuko pabaigoje keletą kartų puolime sublizgėjo Lukas Lekavičius, kurio pastangomis pirmos dešimt minučių buvo laimėtos rezultatu 16:13.

Antrajame kėlinyje pavojingiau atsiplėšti Lietuvos čempionams leido baudos aikštelėje gynybines užkardas sulaužę P.Jankūnas ir A.Kavaliauskas – 20:13. Varžovams įleidus tolimą metimą (20:16), lygiai tuo pačiu atsakė Artūras Milaknis, dvitaškį pridėjo taškų sąskaitą atsidaręs Edgaras Ulanovas – 25:16. Laiku ir vietoje atsirado B.Motumas, taikliai krepšį atakavo iš vidutinio nuotolio E.Ulanovas, bet žaidimo ritmą pagavus „Anadolu Efes“ krepšininkams, šiuos stabdyti minutės pertraukėle bandė Š.Jasikevičius (29:26). Iškart po jos situaciją taisė pražangomis nesustabdyti A.Lima ir E.Ulanovas bei individualiai puikiai sužaidęs L.Westermannas – 37:26. Štai šeimininkų pasitarimas nebuvo toks vaisingas, nes ilsėtis „Žalgiris“ keliavo pranašumą padidinęs iki 44:30, kuomet iš tolėliau pataikė komandos kapitonas P.Jankūnas, tolimu šūviu prabilo K.Pangosas, o be klaidų krepšį toliau atakavo idealiai antrąjį kėlinį sužaidęs E.Ulanovas.

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai toliau sunkiai rado spragų organizuotoje žalgiriečių gynyboje, kitoje pusėje krepšio link sėkmingai pranėrė R.Seibutis – 46:33. „Anadolu Efes“ pagerėjusiu žaidimu puolime stengėsi mažinti atotrūkį, tačiau to jiems daryti neleido tris tolimas bombas įsūdęs K.Pangosas – 55:40. Ledus arčiau krepšio pralaužė A.Kavaliauskas, bet keletą kartų lengvai pasižymėjus varžovams, iškart sekė „Žalgirio“ komandos pasitarimas (57:45). Š.Jasikevičiaus nurodymai ir vėl davė apčiuopiamos naudos: baudos aikštelėje pasižymėjo B.Motumas ir A.Kavaliauskas, ketvirtąjį tolimą šūvį šiame ketvirtyje įsmeigė K.Pangosas – 64:47. Trenerio išklausę kauniečiai surezgė dar vieną planuotą ataką, kuomet L.Lekavičiui pritraukus gynėjus, visiškai laisvas liko ir kėlinuką tiksliu metimu uždarė P.Jankūnas – 66:51.

Ketvirtajame kėlinyje puikų slalomą taikliu metimu viena ranka užbaigė R.Seibutis, kamuolį puolime ėmė „status quo“ atstatęs A.Lima – 70:55. Nepaisydamas pražangos iki galo sužaidė E.Ulanovas, o Stambulo komandą ant prarajos krašto stūmė tritaškį iš krašto smeigęs B.Motumas – 76:58. Sparčiai senkant rungtynių laikui baudų metimais svečius pergalės link artino B.Motumas ir E.Ulanovas (80:65). Suvokdami situaciją žalgiriečiai sąmoningai ilgino atakas, o nutilusioje „Abdi Ipekči“ arenoje baudas šaltakraujiškai sumetė L.Lekavičius – 82:65. Per likusias dvi minutes stebuklų šeimininkai nesukūrė, taškų kraitį atsidarė Paulius Valinskas, o Lietuvos čempionai iš Turkijos grįžta su pergale savo kišenėje – 84:71.

„Žalgiris“: K.Pangosas 15 (5/6 trit.), E.Ulanovas 14 (5/5 dvit.), B.Motumas 11 (5 atk. kam.), R.Seibutis 8, P.Jankūnas 8, A.Lima 7 (7 atk. kam., 2 per. kam.), L.Lekavičius 6, A.Kavaliauskas 6, L.Westermannas 4 (6 rez. perd.), A.Milaknis 3, P.Valinskas 2, R.Javtokas 0.

„Anadolu Efes“: T.Heurtelis 18 (5/6 dvit., 4 rez. perd., 4 per. kam.), D.Brownas 16, T.Honeycuttas 12 (8 atk. kam.).