„Žalgiris“ neįveikė Eurolygos vicečempionų gynybos (VIDEO) 0

Eurolygos dvidešimt ketvirtojo turo rungtynėse „Žalgirio“ arenoje stipresni pasirodė Senojo žemyno vicečempionai. Ketvirtadienį sunkiai kelius link varžovų krepšio radę žalgiriečiai nusileido Stambulo „Fenerbahce“ komandai 67:76 (17:19, 14:11, 17:25, 19:21).

Nors pirmasis rungtynėse pasižymėjo galingai po krepšiu sužaidęs Augusto Lima, svečiai čia pat atsakė pataikydami metimus iš tolėliau ir jau pirmavo rezultatu 2:5. Kėliniui įsibėgėjus tolimus šūvius vieną po kito smeigė Leo Westermannas, dar kartelį arčiau krepšio didesnių sunkumų nesulaukė A.Lima, tačiau per daug laisvės puolime turėję Eurolygos vicečempionai sėkmingai tuo naudojosi – 10:13. Taškais savo pasirodymą pradėjo nuo suolo pakilęs Lukas Lekavičius, nepaisydamas pražangos tikslą pasiekė P.Jankūnas, žalgiriečius į priekį buvo išvedęs Brockas Motumas (17:16), bet pirmą ketvirtį puikiai apibendrino penktasis Stambulo komandos tritaškis – 17:19.

Antrajame kėlinyje įsivyravo chaosas: prabėgus penkioms minutėms „Žalgiriui“ taškus iš žaidimo tebuvo pelnęs vienintelis B.Motumas, laimei, ir svečiai pernelyg pasitikėdami savimi pro šalį svaidė iki tol kritusius tritaškius metimus – 21:24. Lietuvos čempionai toliau sėkmingai griovė visus varžovų sumanymus puolime, užsivedęs tritaškį įskraidino B.Motumas, o keturias baudas sumetęs P.Jankūnas nusvėrė svarstykles kauniečių pusėn – 28:26. Prieš pat didžiąją pertrauką įsižaidęs B.Motumas sūdė dar vieną tolimą bombą, kuri leido šeimininkams į rūbinę keliauti turint minimalų pranašumą – 31:30.

Po didžiosios pertraukos kiek užsitęsusią tylą sprogdino fantastišką bombą iš toli paleidęs L.Lekavičius, savalaikio L.Westermanno perdavimo sulaukė A.Lima, tačiau metimo skonį iš naujo pajutę svečiai persvėrė rezultatą savo naudai – 36:38. Ryžtingai krepšio link nardė L.Westermannas ir L.Lekavičius, komandai atsiliekant darbo ėmėsi kapitonas P.Jankūnas, ne tik rinkęs keturis taškus, bet ir asistavęs Renaldui Seibučiui – 46:47. Į eilinį „Fenerbahce“ tolimą šūvį (46:50), sudėtingu prasiveržimu atsakė dar du taškus pelnęs R.Seibutis, o prieš lemiamą kėlinuką žalgiriečiai atsidūrė ne pačioje dėkingiausioje situacijoje, kadangi atsiliko rezultatu 48:55.

Lemiame ketvirtyje tritaškiais prapliupo iki tol tylėjęs Kevinas Pangosas, tad prabėgus vos vienai minutei, Turkijos čempionams teko šaukti pasitarimą, mat iš solidaus pranašumo teliko vienas taškelis – 54:55. Po jo kamuolį puolime ėmė kauniečius į priekį išvedęs E.Ulanovas (56:55), tačiau ilgai tylėti svečiai taip pat nesiruošė ir vėl susigrąžino iniciatyvą į savo rankas – 56:63. „Žalgirį“ į priekį traukti bandė P.Jankūnas, bet sparčiai tiksint laikui, komandas jau skyrė dviženklė taškų praraja – 60:72. Išradingai krepšio link pranėręs K.Pangosas netrukus smeigė ir tritaškį, o tai itin nepatiko Stambulo komandos vairą savo rankose laikančiam Željko Obradovičiui, kuris nusprendęs nejuokauti prašė minutės pertraukėlės – 65:72. Per likusį laiką kardinalių pokyčių rezultate nebeįvyko ir Eurolygos savaitės rungtynėse pranašiau atrodė lygos vicečempionai – 67:76.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 15 (5/7 dvit., 7 atk. kam.), K.Pangosas 11 (3/8 trit., 4 rez. perd., 2 per. kam.), B.Motumas 10, L.Westermannas 8 (6 rez. perd.), A.Lima 8 (4/4 dvit., 6 atk. kam.), L.Lekavičius 7, R.Seibutis 4, A.Milaknis 2, E.Ulanovas 2 (4 rez. perd.), A.Kavaliauskas 0.
„Fenerbahce“: E.Udoh 16 (8/11 dvit., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 4 blk.), M.Mahmutoglu 14 (4/4 trit.), B.Bogdanovičius 14 (7 per. kam.), B.Dixonas 12 (9 rez. perd.).