Atsitiesę žalgiriečiai įveikė „Panathinaikos“ ir „Žalgirio“ arenai dovanojo pergalę (VIDEO) 0

Tris kėlinius sunkiai puolime kelius skynęsi Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nepasidavė ir iškovojo įsimintiną pergalę. Ketvirtadienį Eurolygos savaitės rungtynėse žalgiriečiai nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ komandą 64:58 (9:17, 10:14, 15:10, 30:17).

Prieš rungtynes „Žalgiris“ taip pat pranešė apie bendradarbiavimo sutarties pasirašymą su nauju rėmėju.

Taškų kraitį atsidaryti kauniečiams užtruko keletą minučių, kol pagaliau tolimu šūviu ledus pralaužė Edgaras Ulanovas – 3:2. Tiesa, taikiklis ir toliau buvo nusimušęs, kai tuo tarpu svečiai žaidė vis užtikrinčiau ir laisviau bei kėlinio viduryje rimtai atitrūko – 3:11. Tylą iš „Žalgirio“ pusės nutraukė iniciatyvos nepabijojęs Leo Westermannas, po krepšiu iki galo sužaidė Brockas Motumas, bet pirmajame ketvirtyje triumfavo pavyzdinę gynybą demonstravę Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkai – 9:17.

Antro kėlinio pirma pusė pernelyg daug nuo pirmojo ketvirčio nesiskyrė: puikiai organizuotą varžovų gynybą įveikti pavyko tik Artūrui Milakniui, laimei, nieko padoraus prie savojo krepšio nenuveikė ir Graikijos klubas – 11:21. Visgi, ilgai džiūgauti Lietuvos čempionai negalėjo ir, šiems stringant puolime, svečiai pavojingiau atsiplėšė – 11:25. Budint komandą ėmėsi iš toli iššovęs A.Milaknis ir fantastiškai iš viršaus viena ranka įdėjęs Edgaras Ulanovas, triukšmo bangą arenoje sprogdino deficitą iki 19:27 nurėžęs L.Westermannas. Tiesa, prieš pat didžiąją pertrauką geresnę atkarpą sužaidė pakilesnėmis nuotaikomis ilsėtis keliavę svečiai – 19:31.

Antra rungtynių pusė startavo išradingu A.Milaknio prasiveržimu, komandos kapitono Pauliaus Jankūno atidirbtais taškais ir geležiniais gynybos gniaužtais – 23:31. Iš jų išsilaisvinti svečiams per šešias minutes pavyko tik vieną kartą, tačiau savojo žaidimo vis dar ieškojo ir kauniečiai, tad skirtumas tarp komandų pernelyg nekito (25:33). Iš „mirties taško“ rungtynės pajudėjo gražiai krepšio link prasibrovus L.Westermannui, tolimą bombą įskraidinus Kevinui Pangosui bei efektingą dėjimą atlikus B.Motumui – 32:38. Iš vidutinio nuotolio tikslų metimą pridėjo Antanas Kavaliauskas, o prieš lemiamą mačo atkarpą skirtumas jau buvo ženkliai sumažėjęs – 34:41.

Nuo pat ketvirtojo kėlinio pradžios žalgiriečiai dar labiau tirpdino atsilikimą, kuomet penkis taškus rinko B.Motumas ir tikslaus K.Pangoso perdavimo po krepšiu sulaukęs A.Kavaliauskas – 40:43. Tiksint paskutinėms atakos sekundėms tolimą bombą smeigė K.Pangosas, rezultatą lygino triukšmo lygį kėlęs B.Motumas – 45:45. Lietuvos čempionai net keletą kartų turėjo puikią progą pagaliau persverti svarstykles savo pusėn, tačiau to nepadarius skaudų tolimą dūrį smeigė Jamesas Feldeine’as – 45:48. Po minutės pertraukėlės lygiai tuo pačiu atsakė tritaškį iš krašto įskraidinęs A.Milaknis, o penkis taškus paeiliui pelnius L.Westermannui, „Žalgiris“ vos antrą kartą nuo rungtynių pradžios įsiveržė į priekį – 53:51. Emocijų bangą pagavę kauniečiai nesiruošė sustoti: tritaškį paleido A.Milakniui, du taškus su pražanga rinko P.Jankūnas, netrukus dvitaškiu nustūmęs varžovus ant bedugnės krašto – 61:54. Per likusį laiką svečiams išsigelbėti nebepavyko ir ypatingos svarbos pergalę žaliai-baltiems užtvirtino prie baudų metimų linijos stoję P.Jankūnas ir B.Motumas – 64:58.

„Žalgiris“: L.Westermannas 14 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), A.Milaknis 13 (3/6 trit.), P.Jankūnas 11 (8 atk. kam., 2 per. kam.), B.Motumas 11, K.Pangosas 6 (9 rez. perd.), E.Ulanovas 5, A.Kavaliauskas 4, L.Lekavičius 0, R.Seibutis 0, R.Javtokas 0, A.Lima 0.

„Panathinaikos“: N.Pappas 13, C.Singletonas 11 (6 atk. kam., 2 per. kam., 3 blk.), I.Bourousis 10 (5 atk. kam.).