Eurolygos vicečempionus palaužęs „Žalgiris“ iškovojo penktąją pergalę iš eilės! (VIDEO) 30

Sausakimša Kauno „Žalgirio“ arena išvydo dešimtąją Lietuvos čempionų pergalę Eurolygoje prieš lygos lyderius Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkus rezultatu 74:68 (22:19, 14:19, 12:15, 26:15).

Rungtynių pradžioje darbo ėmėsi Brandonas Daviesas, kuris aktyviu ir pasitikėjimo pilnu žaidimu vienintelis rinko taškus kauniečiams – 4:6. Nors svečiai gana sėkmingai toliau žaidė puolime, „Žalgirį“ į priekį 14:12 išvedė du tritaškius smeigęs Artūras Milaknis bei išradingu reidu pasižymėjęs Vasilije Micičius. Antroje ketvirčio dalyje žalgiriečiai surado naujų ginklų: puskabliu taškų sąskaitą atsidarė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, po krepšiu savo pranašumais sėkmingai naudojosi persvarą šeimininkų pusėje išlaikęs Antanas Kavaliauskas – 22:19.

Antrojo kėlinio pirmosiomis minutėmis Lietuvos čempionai kvėpavo Kevino Pangoso tritaškio dėka, tačiau priekyje jau buvo „Olympiacos“ krepšininkai – 25:27. Kamuolį puolime ėmė B.Daviesas, ištrūkęs iš kibios gynybos gniaužtų taikliai metė K.Pangosas, o atsilikimą iki 34:35 mažino A.Kavaliauskas. Prieš pat didžiąją pertrauką uraganinį prasiveržimą atliko K.Pangosas, bet į rūbinę pirmaudami 36:38 keliavo savąjį žaidimo stilių primetę triskart Eurolygos čempionai.

Po didžiosios pertraukos prabilo sau mėgstamus metimus susimetęs ir svarstykles į kauniečių pusę nusvėręs P.Jankūnas – 40:38. Tarsi iš patrankos du tritaškius susmeigė triukšmo lygį „Žalgirio“ arenoje kėlęs A.Milaknis, efektingai varžovą iš už nugaros „stogavo“ Edgaras Ulanovas, o netrukus tritaškių autorius provokavo nesportinę pražangą ir didino atstumą iki 48:44. Tiesa, dukart kamuolį puolime nusiėmę svečiai atsakė savuoju tritaškiu, techninė pražanga buvo skirta Šarūnui Jasikevičiui (48:50). Daugiau nei keturias minutes žalgiriečiams krepšys buvo tarsi užrištas, nekrito net ir baudų metimai, tad trečiojo kėlinio sirena skelbė iki 48:53 padidėjusį „Olympiacos“ pranašumą.

Lemiamo ketvirčio starte žalgiriečiai demonstravo geležinę gynybą, o deficitą iki 52:53 rėžė komandą savomis rankomis traukęs P.Jankūnas. Sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje užvirus tikram pragarui itin svarbiu metu prabilo dėjimu krepšį sudrebinęs bei iš toli iššovęs E.Ulanovas, tolimą dūrį pridėjo K.Pangosas, tad likus mažiau nei penkioms minutėms šeimininkai pirmavo 60:58. Sustoti Š.Jasikevičiaus kariauna nesiruošė ir po K.Pangoso tolimos bombos susikrovė rekordinį pranašumą – 65:58. Pavyzdį iš komandos draugo paėmė ir V.Micičius, bet šaltakraujiškai iš toli šaudė intrigai dingti neleidę svečiai – 68:64. Sprendžiantis rungtynių baigčiai neįtikėtinai sužaidė Aaronas White‘as, ne tik pademonstravęs įspūdingą skrydį, bet ir atsiradęs laiku bei taip užtvirtinęs dešimtąją Lietuvos čempionų pergalę rezultatu 74:68.

„Žalgiris“: K.Pangosas 14 (3/6 trit., 7 rez. perd.), A.Milaknis 14 (4/7 trit.), P.Jankūnas 12 (5 atk. kam.), B.Daviesas 8, A.Kavaliauskas 6, E.Ulanovas 5 (4 rez. perd.), A.White‘as 4 (2 per. kam.), A.Toupane 0, P.Valinskas 0.
„Olympiacos“: I.Papapetrou 13 (5/5 dvit.), K.Papanikolaou 11 (2 blk.), V.Spanoulis 10 (7 rez. perd.), H.Thompsonas 10 (8 atk. kam.).