Pergalinga žalgiriečių serija „Žalgirio“ arenoje nutrūko mače su „Chimki“ 16

Eurolygos 22-ojo turo rungtynėse „Žalgirio“ arenoje baigėsi graži septynių „Žalgirio“ pergalių namuose serija, kurią atkaklioje kovoje nutraukė po šalto dušo atsigavusi Maskvos srities „Chimki“ komanda – 74:84 (26:15, 18:28, 15:18, 15:23).

Rungtynės prasidėjo be jokios žvalgybos: šeimininkams atakas rezultatyviai užbaigė Kevinas Pangosas, Paulius Jankūnas, iš toli pataikęs Axelis Toupane ir dėjimu krepšį sudrebinęs Martynas Sajus, tačiau kitoje aikštelės pusėje taip pat sukrito visi metimai – 9:8. Svečiams kiek pradėjus buksuoti, Lietuvos čempionams atsiplėšti iki 17:10 leido tritaškius susmeigę P.Jankūnas ir K.Pangosas. Audringai palaikomi sausakimšos „Žalgirio“ arenos kauniečiai nesiruošė stabdyti ir vedini jau 12-ą taškų pelniusio fantastiško K.Pangoso pirmavo 26:11. Tiesa, pačioje kėlinuko pabaigoje geresnę atkarpą sužaidė atsilikimą iki 26:15 apmažinę „Chimki“ krepšininkai.

Nuo kompanijos neatsiliko tolimu dūriu antrąjį kėlinį atidaręs Paulius Valinskas, gražų perdavimą Brandono Davieso dėjimui iškišo P.Jankūnas – 31:19. Aukščiausią pilotažą puolime toliau demonstravo išradingai pasižymėjęs A.Toupane, aktyvų įsiliejimą tęsė P.Valinskas, o įsibėgėjusį Aaroną White‘ą stabdė tik grubi pražanga – 37:23. Tuomet aukštesnę pavarą įjungė varžovų lyderis Aleksejus Švedas ir rungtynės čia pat apsivertė aukštyn kojomis (38:43). Prieš didžiąją pertrauką labai nemalonią tylą nutraukė Edgaras Ulanovas, baudų metimais svarstykles „Žalgirio“ pusėn grąžino Vasilije Micičius bei B.Daviesas – 44:43.

Trečiajame kėlinyje Lietuvos čempionų puolimas išgyveno ne pačias lengviausias minutes, o tuo pasinaudoję svečiai susigrąžino didžiausią turėtą pranašumą – 44:49. Prabėgus jau daugiau nei trims minutėms pirmuosius šeimininkų taškus po didžiosios pertraukos baudomis rinko A.Toupane, tikslius B.Davieso rezultatyvius perdavimus lengvais taškais pavertė tribūnas atgaivinęs ir atsilikimą iki 50:52 mažinęs P.Jankūnas. Triukšmo lygiui pakilus komandos kapitonas P.Jankūnas pelnė šeštąjį tašką be atsako, pusiausvyrą atstatė E.Ulanovas – 54:54. Dar didesnę triukšmo bangą tritaškiu sprogdino A.Toupane (57:54), bet čia pat 57:59 priekyje vėl buvo svečiai. Prasidėjus paskutinei minutei iš viršaus krovė A.White‘as, tačiau teisėjo švilpukas skelbė vienu dvitaškiu panaikinamą varžovų persvarą – 59:61.

Lemiamoje rungtynių atkarpoje užvirė nuožmi kova dėl svarbios pergalės, kurios arčiau, prabėgus trims minutėms, nebuvo nė viena komanda – 63:63. Kelių sėkmingų epizodų dėka varžovai pavojingai atitrūko (63:68), tačiau su tuo nesitaikstė dvi atakas taškais su pražangomis užbaigęs B.Daviesas – 69:68. Likus trims minutėms rankos prie baudų metimų linijos sudrebėjo K.Pangosui ir A.White‘ui, tad priekyje 71:72 buvo „Chimki“. Nors pavyzdžio iš komandos draugų nepaėmė ramiai baudas sumetęs B.Daviesas, lygiai taip pat šaltakraujiškai baudas realizavo A.Švedas – 73:76. Likus 90 sekundžių Šarūnas Jasikevičius sušaukė pasitarimą, po kurio visiškai laisvas iš krašto tritaškį prametė K.Pangosas, o kitoje aikštės pusėje mirtiną dūrį smeigė Tyleris Honeycuttas – 73:79. Per likusį laiką svečiai dar labiau įtvirtino savo pozicijas ir Kaune nutraukė gražią, nuo lapkričio mėnesio besitęsusią pergalių seriją – 74:84.

„Žalgiris“: B.Daviesas 15 (5 atk. kam.), K.Pangosas 13 (6 atk. kam.), A.Toupane 13, P.Jankūnas 11, A.White’as 7 (6 atk. kam., 2 per. kam.), E.Ulanovas 6, P.Valinskas 5, M.Sajus 2, V.Micičius 2, A.Milaknis 0.

„Chimki“: A.Švedas 20 (4/9 trit.), A.Gillas 20 (3/5 trit.), T.Honeycuttas 17 (3/6 trit., 4 per. kam.).