Patiesę „FC Barcelona“ žalgiriečiai pasiekė 15-ąją pergalę Eurolygoje (VIDEO) 34

Eurolygos 24-ajame ture sausakimšos arenos palaikoma Kauno „Žalgirio“ komanda šventė įtikinamą pergalę 90:74 (19:15, 25:19, 26:16, 20:24) nepalikdama vilčių Barselonos „FC Barcelona“ krepšininkams.

Rungtynių pradžioje pirmuoju smuiku „Žalgirio“ komandoje griežė prasiveržimais pasižymėjęs Axelis Toupane, tačiau jis buvo vieninteliu taškus pelniusiu krepšininku šeimininkų gretose per beveik keturias minutes laiko – 4:6. Gana darnią katalonų gynybą laužyti ėmėsi Kevinas Pangosas, o greitajame puolime nesustabdomus epizodus demonstravo atstumą iki 13:9 didinę Aaronas White‘as ir Antanas Kavaliauskas. Kokybišką žalgiriečių darbą gynyboje puikiai iliustravo „FC Barcelona“ išnaudotas limitas atakos laikui bei perimtas Vasilije Micičiaus kamuolys, kurį dvitaškiu iš vidutinio nuotolio pavertė A.Kavaliauskas – 15:9. Svečiams buvo pavykę priartėti iki 16:15, bet tolimu dūriu čia pat atsakė Artūras Milaknis, po kurio tritaškio nuaidėjo kauniečių pranašumą 19:15 skelbusi pirmojo ketvirčio sirena.

Nors gerą V.Micičiaus perdavimą po krepšiu gavo Paulius Jankūnas, dukart pramiegojus varžovus, minutės pertraukėlę šaukė Šarūnas Jasikevičius – 21:19. Jau šeštą Lietuvos čempionų antrą progą puolime sukūręs V.Micičius netrukus pataikė iš toli, o lygiai tą patį padarius A.Milakniui, skirtumas šoktelėjo iki 27:19. Iš sudėtingos situacijos išsisuko taškų kraitį atsidaręs Edgaras Ulanovas, iš toli iššovė K.Pangosas, artėti katalonams neleido iš viršaus kamuolį sugrūdęs Brandonas Daviesas – 34:27. Antroje kėlinuko dalyje vis tvirčiau žaidimo gijas savo rankose laikė K.Pangosas, naują rekordinę persvaros ribą brėžė B.Daviesas – 40:29. Pasiaukojantis darbas po varžovų krepšiu ir vėl davė apčiuopiamos naudos, trijų baudos metimų stojo mesti persvarą iki 44:31 didinęs Paulius Valinskas. Per likusią minutę kauniečiai išlaikė dviženklį pranašumą, kurį ir nusinešė į rūbinę – 44:34.

Po geros pradžios ilgai tylėjęs A.Toupane tritaškiu apie save priminė iškart po didžiosios pertraukos, baudas sumetė E.Ulanovas, o greito išpuolio smaigalyje atsidūrus tam pačiam A.Toupane, komandas skyrė rekordinė taškų riba – 51:36. Kauniečiai toliau karaliavo po varžovų krepšiu, tačiau pastarųjų puolimo banga mažino deficitą iki 53:44. Po Š.Jasikevičiaus minutės pertraukėlės reidą nepaisydamas pražangos rezultatyviai užbaigė A.Milaknis, o sausakimšą „Žalgirio“ areną sprogdino tritaškį smeigęs bei eilinį įspūdingą skrydį žiūrovams padovanojęs A.White‘as – 61:44. Dėjimu viena ranka B.Daviesas buvo padidinęs atstumą dar dviem taškais (63:44), tačiau su didėjančiu atotrūkiu varžovai ilgai nesitaikstė – 63:48. Tiesa, savų ketinimų turėjo ir įsižaidęs A.White‘as bei tolimą bombą iš krašto paleidęs E.Ulanovas – 67:48. Katalonijos pasididžiavimui situacijos tikrai negerino techninę pražangą užsidirbęs Pau Ribas, tad paskutinę mačo atkarpą kauniečiai pradėjo su nauja rekordine persvara – 70:50.

Ketvirtąjį kėlinį įspūdingai atidarė su varžovo pražanga iš viršaus kamuolį sugrūdęs B.Daviesas – 73:53. Svečių puolimo mašina pamažu įsivažiavo, tačiau artėti jiems neleido išradingai pasižymėjęs K.Pangosas bei tritaškiu iš krašto status quo atstatęs A.Toupane – 81:61. „FC Barcelona“ baltos vėliavos nekėlė ir surengę nedidelį spurtą privertė pasitarimą paprašyti Š.Jasikevičių (81:65). Iškart po jo vienas pats viską į vietas grąžino vieną geriausių sezono mačų žaidžiantis A.Toupane – 86:65. Laikui sparčiai tiksint įspūdingu bloku savąjį krepšį apgynė komandos kapitonas P.Jankūnas, progą pasireikšti gavo jaunieji žalgiriečiai Gytis Masiulis ir Martynas Sajus – 87:67. Rungtynių pabaigoje fantastišką Lietuvos čempionų pergalę rezultatu 90:74 vainikavo rezultatyviausias A.Toupane sezono pasirodymas.

„Žalgiris“: A.Toupane 21 (4/4 trit.), K.Pangosas 18 (5 rez. perd.), A.White‘as 11 (5 atk. kam., 3 per. kam.), B.Daviesas 9, A.Milaknis 9 (2 per. kam.), E.Ulanovas 7 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), A.Kavaliauskas 6, V.Micičius 4 (5 rez. perd.), P.Jankūnas 3, P.Valinskas 2, M.Sajus 0, G.Masiulis 0.

„FC Barcelona“: P.Oriola 18 (5 atk. kam.), A.Tomičius 11 (5/5 dvit., 2 per. kam.), P.Koponenas 10 (2 per. kam.).