B.Davieso ir A.Milaknio vedamas „Žalgiris“ solidžiai pradėjo „Gloria Cup 2018“ turnyrą (VIDEO) 0

Turkijoje pasirengimą sezonui tęsiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai „Gloria Cup 2018“ draugišką turnyrą pradėjo pergalingai. Trečiadienį žalgiriečiai įveikė Bursos „Tofaš“ komandą 82:70 (24:23, 15:14, 24:19, 19:14).

Mačo pradžioje kiek geriau atrodė varžovai, kurie truktelėjo į priekį 2:8. Tiesa, ilgai netrukus visus reikalus tvarkė Brandonas Daviesas, kuris pelnęs net devynis taškus iš eilės, leido kauniečiams pirmauti 14:10. Nepaisydamas pražangos pasižymėjo Paulius Jankūnas (17:13), tačiau savo spurtą surengė ir jau penktąjį tritaškį pataikę Bursos krepšininkai – 17:22. Sėkmingai kėlinio pabaigoje į žaidimą įsijungė ne tik taškus rinkęs, bet ir du rezultatyvius perdavimus atlikęs jaunasis Rokas Jokubaitis, po kurio gero aikštės matymo, 24:23 laimėtą ketvirtį dėjimu uždarė Aaronas White‘as.

Ataką „žemė-oras“ R.Jokubaitis antrojo kėlinio pradžioje suorganizavo ir Laurynui Biručiui, kuris netrukus pasižymėjo ir puskabliu – 28:23. Pirmuosius taškus įsirašė Antanas Kavaliauskas ir Matas Jogėla, bet koją kišo suprastėjusi kova dėl kamuolių po savuoju krepšiu (34:36). Prieš didžiąją pertrauką puikiai sudėliotą Šarūno Jasikevičiaus derinį pagal planą užbaigė iš toli iššovęs Artūras Milaknis – 39:37.

Trečiajame kėlinyje toliau sunkiai sustabdomas buvo B.Daviesas, dar vieną tritaškį švystelėjo A.Milaknis – 49:43. Komandos draugo metimą B.Daviesas įtvirtino triuškinamu dėjimu viena ranka, įsidrąsinęs metimą iš vidutinio nuotolio realizavo R.Jokubaitis, o lengviau atsikvėpti leido tritaškį pridėjęs Thomasas Walkupas – 56:50. Už nesportinę pražangą baudas sumetė Marius Grigonis, kamuolius puolime ėmė P.Jankūnas ir M.Jogėla – 63:56.

Ketvirtojo kėlinio viduryje skirtumas pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą, kuomet R.Jokubaičio užmestą kamuolį dėjimu pavertė A.White‘as, o tolimą bombą smeigė A.Milaknis – 70:60. Pergalės link artino iš toli pataikęs M.Grigonis bei dar kartą pamokų varžovams išrašęs B.Daviesas – 78:68. Per likusį laiką visas abejones išsklaidė tolimą dūrį iš kampo smeigęs ir pergalę 82:70 įtvirtinęs A.Milaknis.

„Žalgiris“: B.Daviesas 21 (9/12 dvit., 5 atk. kam.), A.Milaknis 15 (5/6 trit.), P.Jankūnas 10 (6 atk. kam.), R.Jokubaitis 6 (4 rez. perd.), M.Grigonis 6, T.Walkupas 5, L.Birutis 5 (5 atk. kam.), A.White‘as 5 (6 atk. kam.), M.Jogėla 4, A.Kavaliauskas 3, D.Sabeckis 2, L.Uleckas 0.

„Tofaš“: D.Garrettas 14 (6 rez. perd.), K.Weemsas 13, S.Mejia 10 (3 per. kam.).

Žalgiriečiai antrosiose B grupės rungtynėse ketvirtadienį 19.30 val. susitiks su Stambulo „Anadolu Efes“ komanda. Pirmajame A grupės mače trečiadienį Maskvos CSKA 69:58 nugalėjo Monako „AS Monaco“ ekipą.