Oficialų sezoną Kauno „Žalgiris“ pradėjo solidžia pergale (VIDEO) 3

Krepsinis.net ir Žalgiris.lt inf.

Šeštadienį „Žalgirio“ arenoje startavo 2018–2019 m. „Betsafe–LKL“ sezonas. Pirmosiose rungtynėse Kauno „Žalgirio“ krepšininkai susitvarkė su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ pasipriešinimu 103:66 (19:20, 27:15, 27:11, 30:20).

Nors pirmuosius taškus rungtynėse pelnė „Pieno žvaigždžių“ aukštaūgis Emmanuelis Omogbo, tačiau į tai „Žalgiris“ atsakė 9 taškais iš eilės ir išsiveržė į priekį 9:2. Kėlinio viduryje kauniečiai, vedami Brandono Davieso, pirmavo 15:7. Po minutės pertraukėlės „Pieno žvaigždės“ surengė dvi rezultatyvias atakas ir priartėjo 12:15. Maža to, po Gyčio Sirutavičiaus dvitaškio ir taiklaus baudos metimo rezultatas tapo lygus – 15:15. Svečiai sėkmingiau baigė pirmą kėlinį ir po jo pirmavo 19:20.

„Pieno žvaigždės“ po taiklių dviejų Vytauto Šulskio baudų metimų padidino pranašumą iki 4 taškų – 26:22. Visgi po to šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą gynyboje, leisdami Pasvalio klubui per 4 minutes surinkti vos 4 taškus. Pauliui Jankūnui pelnius 4 taškus iš eilės, žalgiriečiai pirmavo 37:30. Antrojo kėlinio pabaigoje tritaškį smeigė Artūras Milaknis, dešimtąjį tašką rinko P.Jankūnas, o paskutinę ataką su sirena užbaigė B.Daviesas – 46:35.

Po ilgosios pertraukos kauniečiai iš karto perėmė iniciatyvą ir vis didino savo pranašumą. 24-ąją minutę po Nate‘o Wolterso taškų „Žalgiris“ pirmavo labai užtikrintai – 55:39. Likus 3 minutėms, šeimininkų pranašumas dar išaugo: po dviejų Edgaro Ulanovo tritaškių ir vieno tolimo Mariaus Grigonio šūvio šeimininkai jau pirmavo rezultatu 66:46. Dar vieną tritaškį įmetus E.Ulanovui ir po krepšiu nardžius Antanui Kavaliauskui, „Žalgirio“ pranašumas niekam nekėlė abejonių – 73:46.

Kauniečiai ir toliau didino savo persvarą, kai tritaškį įmetė A.Milaknis ir 4 taškus rinko A.Kavaliauskas – 85:52. Paskutinis iš žalgiriečių pasižymėjo Donatas Sabeckis, o už kelių minučių jis visų žiūrovų džiaugsmui pelnė 100-ąjį tašką. Rungtynių pabaigoje dar vieną tritaškį realizavo E.Ulanovas – 103:66.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 17 (4/5 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam., 2 blk.), P.Jankūnas 14 (7 atk. kam., 2 blk.), B.Daviesas 13 (4 rez. perd., 2 per. kam.), A.White‘as 12 (8/9 baud., 7 atk. kam.), N.Woltersas 9 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), M.Grigonis 8 (5 atk. kam., 2 per. kam.), A.Kavaliauskas 8, A.Milaknis 8, T.Walkupas 7 (3 per. kam.), D.Sabeckis 5 (4 rez. perd., 2 per. kam.), R.Jokubaitis 2.

„Pieno žvaigždės“: G.Sirutavičius 11, E.McClellanas 9 (2 per. kam.), E.Omogbo 8 (3 per. kam.).