Antroje rungtynių pusėje susiėmę žalgiriečiai sutriuškino „Šiaulius“ 0

Kauno „Žalgiris“ pergalingai uždarė „Betsafe–LKL“ reguliariojo sezono pirmąjį ratą. Sekmadienį Šiauliuose žalgiriečiai nugalėjo „Šiaulių“ komandą 93:68 (25:16, 14:20, 31:19, 23:13) ir į savo sąskaitą įsirašė 8-ąją pergalę per 9 rungtynes.

Rungtynių pradžioje taškus „Žalgiriui“ rinko tik Brandono Davieso ir Mariaus Grigonio duetas – 9:2. Kėliniui įpusėjus baudas sumetė Paulius Jankūnas, Derrickas Waltonas smeigė tritaškį (16:8), o tada puikią atkarpą sužaidė Laurynas Birutis. Jis taškais pavertė M.Grigonio perdavimą, kamuolį perėmęs D.Waltonas pakabino jį aukštaūgiui, kuris kitoje atakoje atmetė kamuolį Aarono White‘o tritaškiui (23:12). Pirmąjį kėlinį užbaigė Edgaro Ulanovo baudų metimai – 25:16.

Antrąjį kėlinį šiauliečiai pradėjo pelnydami aštuntąjį tašką iš eilės. Į tai dviem tritaškiais atsakė E.Ulanovas (33:25), bet šeimininkai artėjo iki vieno metimo ribos – 33:30. Baudas realizavo M.Grigonis, dvitaškį pridėjo T.Walkupas (37:30), dar du taškus rinko E.Ulanovas, tačiau į didžiąją pertrauką žalgiriečiai išsinešė tik 3 taškų persvarą – 39:36.

Artūro Milaknio tritaškis atidarė trečiąjį kėlinį, T.Walkupas pridėjo metimą iš kelių metrų, o A.White‘as atkovotą kamuolį pavertė dvitaškiu su pražanga – 47:41. „Šiauliai“ buvo priartėję iki minimumo (47:46), tačiau tada įsižaidė Antano Kavaliausko ir A.White‘o tandemas – 56:50. Tik trečiajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Nate‘as Woltersas pelnė 4 taškus ir atliko perdavimą A.Milaknio tolimam šūviui, o „Žalgirio“ spurtą 15:0 užbaigė E.Ulanovo ir M.Grigonio taškai (67:50). Rezultatyvų kėlinį uždarė dar vienas A.Milaknio tritaškis – 70:55.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui, A.Kavaliauskas sėkmingai užbaigė 3 atakas iš eilės, Leo Westermannas tapo paskutiniu taškų sąskaitą atsidariusiu žalgiriečiu – 78:57. L.Birutis dukart taisė netaiklius komandos draugų metimus, o tarp jų įterpė ir dėjimą po D.Waltono perdavimo. Rungtynių pabaigoje D.Waltono ir M.Grigonio rezultatyvius perdavimus taikliais tritaškiais pavertė L.Westermannas – 93:68.

„Žalgiris“: A.White‘as 12 (6 atk. kam.), E.Ulanovas 12, L.Birutis 11 (5/5 dvit.), M.Grigonis 10 (5 atk. kam.), A.Kavaliauskas 9 (2 per. kam.), A.Milaknis 9 (3/4 trit.), L.Westermannas 8, B.Daviesas 7, T.Walkupas 5 (3 per. kam.), D.Waltonas 4 (7 rez. perd., 2 per. kam.), N.Wolteras 4 (4 rez. perd.), P.Jankūnas 2.

„Šiauliai“: B.Griciūnas 12, E.Šaulys 11, K.Lukošiūnas 10, A.Urbutis 10.