„Betsafe–LKL“ lyderių dvikovoje užtikrinta žalgiriečių pergalė prieš „Neptūną“ 6

Kauno „Žalgirio“ komanda priešpaskutinėje „Betsafe-LKL“ reguliaraus sezono dvikovoje pirmą kartą šiame sezone nugalėjo vienu laipteliu žemiau esančius Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus 90:80 (23:17, 27:24, 26:19, 14:20).

Rungtynes sėkmingai pradėjo Edgaras Ulanovas, tritaškį iš krašto paleido Aaronas White‘as, o pranašumą 12:5 žalgiriečiams krovė Brandonas Daviesas. Po tolimą bombą švystelėjo ir Marius Grigonis su Thomasu Walkupu, aukšta trajektorija metimą realizavo aikštėje pasirodęs Nate‘as Woltersas – 21:12. Pirmąją rungtynių atkarpą 23:17 laimėti šeimininkams leido viražus po krepšiu pademonstravęs Deonas Thompsonas.

Antrajame kėlinyje darbo puolime ėmėsi kapitonas Paulius Jankūnas, kurio septyni taškai išlaikė apčiuopiamą persvarą kauniečių pusėje – 30:23. Ne ką nuo „Žalgirio“ kapitono atsiliko agresyviai baudos aikštelėje rungtyniavęs D.Thompsonas, tačiau klaipėdiečiai toliau pavojingai kvėpavo į nugarą artėdami iki 36:31. Aukštesnę pavarą Lietuvos čempionams įjungė M.Grigonio savalaikius perdavimus nesunkiai išgliaudęs B.Daviesas, netrukus taškų rinkimo mašiną užvedė ir dviem tolimais šūviais naują rekordinės persvaros ribą nustatęs M.Grigonis – 50:36. Tiesa, prieš keliaujant į didžiąją pertrauką uostamiesčio krepšininkai mažino deficitą iki 50:41.

Trečiasis kėlinys startavo įspūdingu A.White‘o triuškinamu dėjimu viena ranka po B.Davieso perdavimo, puikų kamuolio judėjimą tritaškiu užtvirtino prabilęs Leo Westermannas – 55:45. Toliau užtikrintai žaidė M.Grigonis, tarsi vidurio puolėjas dvitaškį rinko L.Westermannas, greitojo puolimo smaigalyje atsidūrė A.Milaknis, o atstumą iki 65:50 augino B.Daviesas. Nuostabiu perdavimu per nugarą A.White‘o dėjimui pasižymėjo T.Walkupas, po krepšiu reikalus tvarkė D.Thompsonas – 71:53. Prieš lemiamą rungtynių atkarpą kontraktą staigiu tritaškiu užbaigė A.Milaknis, o tašką dar viename laimėtame ketvirtyje padėjo skaičius 76:60 užfiksavęs M.Grigonis.

Ketvirtoje kėlinio pradžioje kauniečius net iki 81:60 tolino T.Walkupas bei tritaškį driokstelėjęs A.Milaknis. Kamuolį į krepšį pamušė P.Jankūnas, pirmuosius taškus rinko jaunasis Rokas Jokubaitis, tolimą bombą smeigė A.Milaknis, bet ginklų nesudėję svečiai kilo į lemiamą šturmą – 88:77. Penkių minučių tylą Lietuvos čempionams baudų metimais nutraukė pergalę rezultatu 90:80 įtvirtinęs M.Grigonis.

„Žalgiris“: M.Grigonis 17 (3/3 trit., 5 rez. perd., 2 per. kam.), B.Daviesas 13, A.Milaknis 13 (3/6 trit.), P.Jankūnas 11, D.Thompsonas 10 (3 blk.), A.White‘as 8 (8 atk. kam., 3 per. kam.), L.Westermannas 5 (5 rez. perd., 2 per. kam.), T.Walkupas 5, E.Ulanovas 4, R.Jokubaitis 2, N.Woltersas 2 (4 rez. perd.), A.Kavaliauskas 0.

„Neptūnas“: O.Olisevičius 16 (5/6 dvit., 2 per. kam.), P.Dambrauskas 10 (5/5 dvit.), G.Masiulis 10 (8 atk. kam., 3 per. kam.).