„Šiaulius“ sutriuškinę žalgiriečiai žengė į KMT finalo ketvertą 5

Trečiadienio vakarą į Citadele Karaliaus Mindaugo taurės finalinį ketvertą Klaipėdoje galingu žingsniu žengė Kauno „Žalgirio“ komanda, kuri antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse net 105:66 (28:17, 20:12, 36:22, 21:15) sudaužė „Šiaulių“ svajonę.

Žalgiriečių kelionę KMT finalo ketverto link taikliais reidais pradėjo Thomasas Walkupas ir Edgaras Ulanovas, atšokdamas taškus rinko Paulius Jankūnas, o pranašumą iki 8:0 augino Martinas Gebenas. Pražanga nestabdė M.Gebeno, nuo suolo kilo K.C. Riversas, tritaškį įšovė T.Walkupas – 18:9. Tuomet savo darbo ėmėsi Zachas LeDay, dviženklę persvarą 28:17 po pirmųjų dešimties minučių sukūrė K.C. Riverso perimtą kamuolį dėjimu tvirtinęs Jockas Landale‘as.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ puolimą į savo rankas perėmė jaunasis Rokas Jokubaitis, kurio pastangomis kauniečiai tvirtai laikėsi priekyje rezultatu 42:29. Prieš didžiąją pertrauką Lietuvos čempionų pranašumą iki 48:29 išaugino T.Walkupo bei Z.LeDay epizodai.

Po didžiosios pertraukos kauniečiai tęsė pradėtus darbus, kuomet tritaškius suleido J.Landale‘as, R.Jokubaitis, P.Jankūnas ir atstumą net iki 62:33 šokdinęs Artūras Milaknis. Šeimininkų puolimas trečiajame kėlinyje toliau laikėsi ant tolimų metimų, kuriuos smeigė A.Milaknis ir Karolis Lukošiūnas – 71:43. Kėlinio pabaigoje dar kartą sužibėjo Z.LeDay, fantastišką pataikymą iš toli demonstravo K.Lukošiūnas bei K.C. Riversas, susmeigę jau 10-ąjį žalgiriečių tritaškį po didžiosios pertraukos ir taip stūmę visas abejones šalyn – 84:51.

Ketvirtajame kėlinyje trijų taškų vertės epizodą susikūrė pražangos nesulaikytas Z.LeDay, kontakto nepaisė R.Jokubaitis, pranašumą iki 92:55 dar vienu tritaškiu didino K.Lukošiūnas. Krepšį dėjimu sudrebino J.Landale‘as, rezultatyviausiu žalgiriečiu tapo R.Jokubaitis – 97:56. Dar likus 4 minutėms J.Landale‘as tritaškiu iš krašto pelnė 100-ąjį „Žalgirio“ tašką, baudas sumetė M.Gebenas – 102:60. Per likusį laiką galingą kauniečių pergalę rezultatu 105:66 skelbė pagerintas KMT rezultatyvumo rekordas.

„Žalgiris“: R.Jokubaitis 17 (7/9 dvit., 2 per. kam.), Z.LeDay 15 (5 atk. kam.), J.Landale‘as 15 (4/4 dvit., 2/2 trit., 6 atk. kam.), A.Milaknis 9 (3/5 trit.), M.Gebenas 9 (3 blk.), K.Lukošiūnas 9 (3/6 trit.), K.C. Riversas 8 (2 per. kam.), T.Walkupas 7, E.Ulanovas 6, P.Jankūnas 5 (4 rez. perd.), N.Hayesas 3, L.Lekavičius 2.

„Šiauliai“: B.Griciūnas 23 (11/15 dvit., 5 atk. kam.), R.Gustys 19 (6/10 dvit., 10 atk. kam., 5 rez. perd.), A.Urbonas 7 (7 rez. perd.).