“Maccabi” išlieka nepralaimėjęs 0

Kauno “Žalgiris” Eurolygos B grupės penktojo turo rungtynėse po labai atkaklios kovos namie 87:91 (15:16, 32:23, 24:26, 16:26) nusileido Tel Avivo “Maccabi” krepšininkams, kurie po šios pergalės tapo vienvaldžiais grupės lyderiais.
Kauniečiams 18 taškų pelnė Arvydas Sabonis (17 atkovotų kamuolių bei 4 rezultatyvūs perdavimai), po 16 – Tanoka Beard ir Dainius Šalenga, po 12 – Miroslav Berič ir Ed Cota (8 atkovoti kamuoliai), 5 – Giedrius Gustas, po 4 – Mindaugas Timinskas ir Artūras Javtokas.
Varžovų gretose Nikola Vujčič įmetė 19 taškų (5 rezultatyvūs perdavimai), Maceo Baston – 17 (14 atkovotų kamuolių), Šarūnas Jasikevičius – 16 (4 rezultatyvūs perdavimai), Derrick Sharp – 13, Tal Burštein – 11, Anthony Parker – 10 (4 rezultatyvūs perdavimai), Deon Thomas – 5.

“Maccabi” vyriausiasis treneris Pinhas Gershon po susitikimo neslėpė džiaugsmo. “Aišku, mes tikėjomes sunkaus mačo Kaune. Mums tai labai svarbi pergalė. Nors “Žalgiris” šįkart panaudojo daugiau žaidėjų negu įprasta, bet mes būtent ir tikėjomes ketvirtajame kėlinyje įgyti persvarą. Trečiajame kėlinyje mes darėme nemažai klaidų, tad “Žalgiris” buvo įgijęs 12 taškų pranašumą. Antroje rungtynių pusėje kiekviename kėlinuke mes pelnėme po 26 taškus, o žaidžiant prieš tokią stiprią komandą kaip “Žalgiris” tai nėra lengva”, – sakė P.Gershon.
Pasak Izraelio komandos įžaidėjo Šarūno Jasikevičiaus, jam malonu grįžus į Kauną pasiekti pergalę. “Bet tai tėra laimėjimas grupės varžybose, tai nėra galutinė pergalė. Tačiau nemanau, jog atsiras daug komandų, kurios sugebės pasiekti pergalę sporto halėje”, – teigė Š.Jasikevičius.

“Tikėjomės, jog namie niekam nepralaimėsim, tad labai gaila, jog šiandien nepavyko iškovoti pergalės. Reikia pripažinti, kad pralaimėjom stipriai komandai. Žinojom, jog varžovai pelno daug taškų, tad stengėmės gerai žaisti gynyboje, deja, nepavyko. Prastai pataikėme baudas, ypač tirpstant mūsų persvarai. Taip pat manau, jog mums pritrūko jėgų. Bandėme panaudoti kuo daugiau žaidėjų, tačiau G.Gusto ir P.Jankūno išėjimas į aikštelę naudos neatnešė”, – pralaimėjimo priežastis po mačo vardino “Žalgirio” vyriausiasis treneris Antanas Sireika.
A.Javtokas neblogai rungtyniavo, tačiau surinko keturias pražangas. Kol žalgirietis dengė amerikietį M.Bastoną, šis nepelnė nė vieno taško. T.Beard keliskart po puikių A.Sabonio perdavimų nepataikė iš po krepšio.