Kauniečiams pritrūko jėgų 0

Vakar Kauno “Žalgiris” patyrė pirmąjį pralaimėjimą namie šiame sezone. Žalgiriečiai 87:91 nusileido vienvaldžiams Eurolygos B grupės lyderiams Tel Avivo “Maccabi” krepšininkams.

Olimpinio čempiono Modesto Paulausko nuomone, rungtynės parodė, jog “Žalgirio” žaidimas gerėja. “Komanda tris kėlinukus žaidė neblogai. Reikia tikėtis, jog artimiausiu metu kauniečiai taip rungtyniaus visą susitikimą. Mačo pabaigoje žaidėjams pritrūko jėgų. Miroslav Berič ir Dainius Šalenga ketvirtajame kėlinyje atrodė blankiai. “Žalgirį” bandė “traukti” vienas Arvydas Sabonis, kuriam šiek tiek padėjo Tanoka Beard ir Ed Cota. Žalgiriečių klaidos leido varžovams išlyginti ir persverti rezultatą. Giedrius Gustas pradžioje atrodė neblogai, tačiau baigiantis susitikimui padarė dvi grubias klaidas”, – mūsų tinklalapiui sakė M.Paulauskas. Jam varžovų ekipa paliko gerą ispūdį. “Maccabi” aukštaūgiai yra pajėgūs, ypač sėkmingai rungtyniavo Nikola Vujčič ir Maceo Baston. Žydai visas rungtynes žaidė stabiliai, susikaupę.

Ilgametis “Žalgirio” treneris Henrikas Giedraitis taip pat buvo geros nuomonės apie “Maccabi” komandą. “Tai gerai sukomplektuota, disciplinuotai žaidžianti ekipa. Tačiau Izraelio klubas geriau žaidžia puolime negu gynyboje. Gaila, kad “Žalgiris” nesugebėjo tuo pasinaudoti”, – teigė H.Giedraitis. Jis išvardino tris priežastis, kurios nulėmė žalgiriečių pralaimėjimą. “Kauno klubo žaidėjai lemiamais momentais labai prastai pataikė baudas. Esant 12 taškų Kauno “Žalgirio” persvarai, aikštelėje pasirodė iškart keli atsarginiai žaidėjai ir pranašumas sumažėjo iki 5. Likus trims minutėms iki pabaigos, kauniečiai pradėjo dengtis “aikšte”, kuo netruko pasinaudoti Šarūnas Jasikevičius, pelnydamas svarbų tritaškį. Tai ir nulėmė “Maccabi” pergalę”, – mano H.Giedraitis.