MEL taurę laimėjo Petrašiūnų v.m. 0

Šiandien, vasario 18d., įvyko MEL taurės finalinės varžybos. “Kaustos” sporto komplekse kovėsi vaikinai, o merginos kovojo A.Sabonio krepšinio mokyklos salėje.

Pirmieji į aikštę išbėgo Kauno apskrities mokyklų komandos – pretendentės, tai Kėdainių “Ryto” ir Domeikavos v.m. Varžybos prasidėjo rezultatyviai. Vyko lygi kova. Pirmąjį kėlinį laimėjo Domeikavos v.m. rezultatu 17:11. Tokia pat žaidimo sparta išliko ir antrajame kėlinyje. Kėdainių “Ryto” v.m. niekaip nesisekė stabdyti A.Milaknio, kuris per pirmus du kėlinius pelnė 17 taškų. Po dviejų kėlinių priekyje vis dar buvo Domeikavos v.m. krepšininkai, jie pirmavo rezultatu 33:20. Tačiau kėdainiečiai nenuleido rankų ir sugebėjo laimėti trečią kėlinį rezultatu 18:10. Tačiau vis dar taškų deficitas buvo didelis. Ketvirtas kėlinys prasidėjo pirmaujant Domeikavos v.m. 43:33. Kėdainių krepšininkai išėjo į aikštelę nusiteikę ryžtingai, gerai gynėsi ir taikliai puolė, o kėlinio viduryje, sugebėjo išlyginti rezultatą. Keletą kartų sėkmingai apsigynę, ketvirto kėlinio pabaigoje, sugebėjo išplėšti pergalę rezultatu 58:52. Kėdainių “Ryto” v.m. laimėjo ne tik MEL taurę, bet ir teisę atstovauti Kauno apskričiai respublikiniame “Karūnos” čempionate.
Rezultatyviausiai žaidė:
Kėdainių “Ryto” v.m.: T.Stankevičius ir D.Gudaitis – po 19 taškų.
Domeikavos v.m.: A.Milaknis – 28, M.Petrauskas – 16.

Po šių rungtynių “Kaustos” sporto komplekse pasidarė dar karščiau. Juk žaidė Petrašiūnų v.m. komanda, kurios sirgaliai gausiausiai lanko MEL varžybas. Jų priešininkai buvo favoritais laikomi “Vyturio” v.m. krepšininkai. Rungtynės vyko taškas į tašką. Pirmas kėlinys baigėsi rezultatu 11:11. Tačiau antrajame kėlinyje geriau sekėsi Petrašiūnų v.m. komandai. Ji šį kėlinį laimėjo 8 taškais ir ilsėtis komandos išėjo švieslentei rodant 32:24. Trečiajame kėlinyje vėl vyko lygi kova. Komandos daug klydo. Trečią kėlinį trimis taškais laimėjo “Vyturio” v.m. krepšininkai, tačiau jie vis dar atsilikinėjo 5 taškais. Ketvirtas kėlinys vyko taškas į tašką, tačiau rungtynių pabaigą lėmė šiek tiek taiklesnis ir labiau komandinis Petrašiūnų v.m. žaidimas. O gal jiems padėjo šauniai palaikantys sirgaliai. Kaip ten bebūtų, MEL taurę laimėjo vaikinai iš Petrašiūnų. Ši komanda atstovaus Kauno miesto vidurinių mokyklų ir gimnazijų krepšinį Lietuvos “Karūnos” čempionate.
Petrašiūnų v.m.: E.Dimša – 18 tšk., M Linkevičius – 16, G.Jeršovas – 10.
“Vyturio” v.m. P.Abromavičius – 24, A.Aleksandrovas – 16.

Kauno apskrities merginų MEL taurę laimėjo Noreikiškių v.m. finale nugalėjusi Prienų “Žiburio” gimnazijos komandą. Rezultatyviausiai žaidė:
Noreikiškių v.m.: A.Girštautaitė – 35 tšk, V. Sabaitė – 22.
“Žiburio” gim.: G. Mickevičiūtė – 27, K. Mailaitė – 10.

Kauno miesto merginų MEL taurė atiteko S.Nėries v.m. komandai, kuri po įtemtos kovos nugalėjo “Saulės” gimnazijos krepšininkes. Rezultatyviausiai žaidė:
S.Nėries v.m.: G.Markevičiūtė – 25 tšk., J.Šarkauskaitė – 15.
“Saulės” gim.: Š.Jasiunskaitė ir L.Šleževičiūtė – po 15, L.Mažeikaitė – 12.