“Žalgiris” neparklupdė Eurolygos favoritų, “Kauno diena” 0

Dovilė KAMARAUSKIENĖ,
Romas PODERYS

Tel Avivo “Maccabi” padarė tai, kol šį Eurolygos sezoną dar nebuvo pavykę nė vienai svečių komandai – nugalėjo žalgiriečius Kauno sporto halėje. Permainingai susiklosčiusį susitikimą Izraelio ekipa laimėjo rezultatu 91:87, lemiamus taškus pelniusi ir tiksliau sužaidusi paskutinę mačo minutę.

Atomazga – tik baigiantis mačui

Apylygis pirmasis kėlinys patvirtino aksiomą: “Žalgiris”, sumaniai pasikliaudamas Arvydu Saboniu, visada gali tikėtis sėkmės. Būtent Sabo pastangomis rezultatas buvo išlygintas ir persvertas – 9:7. Tik apmaudžios žalgiriečių klaidos ginantis ir atakuojant leido varžovams išlaikyti pusiausvyrą.
Tai, kad “Maccabi” yra iš tų komandų, kurios efektyviai išnaudoja kiekvieną priešininkų netikslumą, ypač išryškėjo antrajame kėlinyje.
Pakako Dainiui Šalengai ir Miroslavui Beričiui keletą kartų įstrigti Tel Avivo krepšininkų gynybos pinklėse – ir svečiai išsiveržė į priekį 19:25.
Vis dėlto D.Šalenga ir M.Beričius reabilitavosi: jų tikslūs metimai padėjo Kauno komandai atsitiesti (30:30, 35:35) bei tvirtai perimti iniciatyvą (45:37). Šiuo momentu taip pat rezultatyviai žaidė Tanoka Berdas ir Giedrius Gustas.
7-9 taškų persvarą kauniečiai išlaikė iki trečiojo kėlinio vidurio. Netikėtai pašlijusi “Maccabi” gynyba leido dar labiau padidinti skirtumą (pataikius Edui Kotai – 63:52), tačiau po to mažiau nei per dvi minutes Šarūnas Jasikevičius ir Maseo Bastonas jį vėl sumažino – 61:67.
“Žalgiris” brangiai sumokėjo už savo klaidas ketvirtajame kėlinyje – M.Bastonas išlygino rezultatą 71:71, netrukus ir persvėrė – 73:74. Sėkmės svarstyklėse abi komandos suposi iki 38-osios mačo minutės (75:76, 83:82), kol tritaškį pataikė Š.Jasikevičius – 83:85, o suklydus D.Šalengai kitą ataką rezultatyviai užbaigė D.Tomas – 83:87.
Iki finalinio švilpuko likus maždaug 30 sekundžių, “Maccabi” pirmavo vos vienu tašku – 86:87, tačiau tolimas M.Beričiaus metimas nepasiekė tikslo.

Varžovai nubaudė už klaidas

“Tikėjomės sunkios kovos. Žinojome, jog “Žalgiris” turi neilgą atsarginių suolelį ir planavome, kad šis kauniečių trūkumas turėtų išryškėti antrojoje rungtynių dalyje. Taip ir įvyko. Ketvirtajame kėlinyje mes geriau atakavome, mažiau klydome, o komandos lyderiai pelnė taškus tada, kai labiausiai reikėjo”, – pasibaigus susitikimui sakė Tel Avivo ekipos vyriausiasis treneris Pinis Geršonas.
“Maccabi” nedovanoja žioplų klaidų, kurių mes, deja, neišvengėme. Įtakos nesėkmei turėjo ir netikslūs baudų metimai lemiamais momentais”, – teigė “Žalgirio” vyriausiojo trenerio asistentas Gintaras Krapikas.
“Pralaimėjome dėl savo kaltės. Ką gi, laimėsime Tel Avive, nes “Maccabi” nėra tokia komanda, kurios negalėtume įveikti”, – tvirtino A.Sabonis.

CSKA nusileido savo aikštėje

B grupėje užfiksuota staigmena: trečiadienį Maskvoje pergalę iškovojo Italijos čempionato lyderiai Bolonijos “Skipper” krepšininkai, po dramatiškos kovos rezultatu 71:70 įveikę lig šiol nesėkmių nepatyrusį vieną Eurolygos favoritų CSKA klubą.
Iki susitikimo pabaigos likus maždaug trims minutėms, maskviečiai pirmavo 68:61. “Skipper” sugebėjo išlyginti rezultatą – 68:68. Likus žaisti beveik 5 sekundes, CSKA pirmavo 70:69, tačiau atakuojantį Bolonijos ekipos puolėją Haną Motolą Rusijos komandos “centras” Viktoras Aleksanderis sustabdė tik prasižengęs. Suomis šaltakraujiškai įmetė abi baudas.
Nugalėtojams Dž.Pozeko pelnė 23 taškus, Matjažas Smodišas – 17, Karlosas Delfino – 11. CSKA gretose rezultatyvumu išsiskyrė Markusas Braunas – 18 taškų, Džonas Holdenas – 17, Sergejus Monia – 9.

Macas pelnė tik aštuonis taškus

Trečiąją pergalę C grupėje iškovojo į trečiąją poziciją pakilusi Arvydo Macijausko Vitorijos “Tau Ceramica” (Ispanija) komanda, namie 95:75 sutriuškinusi Vroclavo “Idea Sląsk” (Lenkija) ekipą.
A.Macijauskas per 20 minučių pelnė 8 taškus. Jis pataikė du dvitaškius iš 6 bei po vieną tritaškį ir baudos metimą iš dviejų, o po krepšiais atkovojo du kamuolius.
Kitose grupės rungtynėse trečiąsias pergales iškovojo Stambulo “Efes Pilsen” (Turkija) ir Trevizo “Benetton” (Italija) klubai. “Efes Pilsen” krepšininkai namie 79:68 nugalėjo Berlyno “Alba” (Vokietija) penketuką, o “Benetton” komanda 80:75 įveikė penktąją nesėkmę iš eilės patyrusią Pirėjo “Olympiakos” (Graikija) ekipą.
A grupėje Zagrebo “Cibona Vip” (Kroatija) 69:68 nugalėjo Stambulo “Ulker” (Turkija), tačiau Stambulo ekipa pateikė protestą dėl neobjektyvaus teisėjavimo. Po Ortezo “Elan Bernais” (Prancūzija) 81:78 nugalėjo Belgrado “Partizan Mobtel” (Serbija ir Juodkalnija), o “Barcelona” (Ispanija) 79:62 – Atėnų AEK (Graikija).