Žalgiriečiai sutriuškino Slovėnijos čempionus, „Kauno diena“ 0

Dovilė KAMARAUSKIENĖ,
Romas PODERYS

Kauno “Žalgiris”, vakar savo aikštėje rezultatu 98:75 nugalėjęs Novo Mesto KRKA (Slovėnija) komandą, paskutines Eurolygos B grupės pirmojo rato rungtynes kitą savaitę žais su Maskvos CSKA (Rusija) klubu, kuris Izraelyje 87:84 privertė kapituliuoti Tel Avivo “Maccabi”.

Kapitonas ėmėsi iniciatyvos

Rungtynes su KRKA žalgiriečiai pradėjo be Arvydo Sabonio ir netiksliais kamuolio perdavimais (Dainius Šalenga – Miroslavui Beričiui, Artūras Javtokas – Edui Kotai). Tokių “dovanėlių” varžovai tik ir laukė, todėl perėmė iniciatyvą ir pirmavo visą kėlinį (5:10, 9:16, 12:21).
Į žaidimą įsitraukus A.Saboniui, “Žalgirio” reikalai pradėjo gerėti: gynyba tapo darnesnė, atsirado kontratakų (po jų E.Kota sušvelnino skirtumą 22:26). Kauno komanda prisiminė ir vieną pagrindinių savo kozirių – galingą puolėjų grandį, tad Sabas su Tanoka Berdu sulaužė KRKA pasipriešinimo užtvaras – 27:26.
Pranašumą įtvirtino kovingasis Mindaugas Timinskas – pirmiausiai savo kapitono rezultatyvumo dėka “Žalgiris” laimėjo atkarpą 10:0 (nuo 32:33 iki 42:33).
Dar kartą dešimt “sausų” taškų iš eilės kauniečiai pelnė trečiajame kėlinyje (50:42 – 60:42). Įgiję dviženklę persvarą, “Žalgirio” krepšininkai lyg nusimetė tramdomus marškinius ir neleido varžovams atsigauti (82:61, 96:73).

Varžovų treneris buvo įniršęs

“Atvykome į Kauną ne būtinai laimėti, todėl esu nenusivylęs. Esu įniršęs. Pirmiausiai nuo tokio krepšinio, kurį žaidė mano ekipa. Man krepšinis – karas, o ne prievolė, kurią galima atlikti abejingai”, – po mačo kalbėjo KRKA vyriausiasis treneris Petaras Skansis.
“Gerai, kad pralaimėdami pirmajame kėlinyje nepradėjome ieškoti kaltų. Žaidimas pagerėjo, kai susitelkėme atidžiai gintis. Mindaugas Timinskas irgi padėjo komandai atsigauti, o Arvydas Sabonis – įtvirtinti ir išlaikyti iniciatyvą”, – kalbėjo “Žalgirio” strategas Antanas Sireika.

Lietuviai – tarp rezultatyviausių

Atsigavo Bolonijos “Skipper” ekipa: pralaimėjusi tris iš eilės rungtynes (Atėnų “Panathinaikos”, “Žalgiriui” ir Tel Avivo “Maccabi”), ji tęsia pergalių seriją – po sensacingos sėkmės praėjusią savaitę Maskvoje prieš CSKA (71:70), šį trečiadienį namuose 95:86 nugalėjo Sienos “Montepaschi”.
“Skipper” atstovaujantis buvęs žalgirietis Mindaugas Žukauskas sužaidė rezultatyviausias savo rungtynes Eurolygoje, per 26 min. pelnęs net 17 taškų (dvitaškiai 3/4, tritaškiai 3/3, baudos 2/3), perėmęs 5 kamuolius ir išprovokavęs 3 varžovų pražangas. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Karlosas Delfino – 19 taškų.
Kitose B grupės rungtynėse “Panathinaikos” savo aikštėje 91:67 sutriuškino Malagos “Unicaja”. Atėnų ekipai Nikas Hatzivretas pelnė 22 taškus, Fragiskas Alvertis – 20, malagiečiams Luisas Bulokas – 12.
C grupėje Arvydo Macijausko Vitorijos “Tau Ceramica” svečiuose nusileido Valensijos “Pamesa” ekipai 71:84. Macas buvo rezultatyviausias savo komandoje, per 32 min. pelnęs 19 taškų (dvitaškiai 2/4, tritaškiai 2/3, baudos 9/11). Jis išprovokavo net 10 varžovų pražangų, bet padarė 4 klaidas.
Šioje grupėje trečiadienį Berlyno ALBA namuose 70:86 pralaimėjo Trevizo “Benetton” komandai.