A.Sireika: „Italijos ekipa žaidė geriau negu Pezare“ 0

Kauno „Žalgiris“ šiandien Eurolygos 12-ojo turo rungtynėse Sporto halėje po pratęsimo iškovojo itin svarbią pergalę prieš Pezaro „Scavolini“ (Italija) ekipą 91:87 (16:27, 18:12, 18:19, 27:21, 12:8). Varžovai pirmavo pirmuosius tris kėlinukus, tačiau ketvirtajame žalgiriečiams keliskart pavyko persverti rezultatą savo naudai. Likus kelioms sekundėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Italijos komanda buvo priekyje dviem taškais ir tik Tanoka Beard’o dvitaškio dėka pavyko išlyginti rezultatą.
Nugalėtojams Robert Pack pelnė 21 tašką (7 rezultatyvūs perdavimai, 7 atkovoti bei 5 prarasti kamuoliai), T.Beard – 20 (10 atkovotų kamuolių), Mindaugas Timinskas – 17 (7 atkovoti ir 4 perimti kamuoliai), Simonas Serapinas – 10, Paulius Jankūnas – 6, Vidas Ginevičius ir Martynas Andriuškevičius – po 5, Dainius Šalenga – 4 (4 rezultatyvūs perdavimai), Darjušas Lavrinovičius – 3.
„Scavolini“ gretose 23 taškus įmetė Hanno Mottola, 22 – James Penn (5 rezultatyvūs perdavimai ir 4 perimti kamuoliai), 17 – Marko Milič, 13 – Robert Archibald (8 atkovoti kamuoliai), 10 – Matteo Malaventura (4 rezultatyvūs perdavimai), 2 – Alessandro Frosini.

“Esu patenkintas savo komandos žaidimu, bet nusivylęs mačo rezultatu. Kaune visada yra sunku žaisti prieš “Žalgirį”. Mūsų rezultatyviausias žaidėjas Charles’as Smith’as negali rungtyniauti dėl traumos. T.Ress’as ir R.Archibald’as jautėsi prastai, nes yra peršalę. Nepaisant to mes kovojome iki pat rungtynių pabaigos. Antrajame kėlinyje pirmavome 11 taškų, tačiau tuo metu praradome tris kamuolius ir kauniečiai sumažino skirtumą. Jei tada būtume dar padidinę persvarą, galbūt šiandien džiaugtumėmės pergale. O dabar žaidėjai yra labai nusivylę nesėkme”, – po susitikimo sakė “Scavolini” vyriausiasis treneris Marco Crespi.

“Rungtynės baigėsi sėkmingai, tačiau jos nebuvo gražios. Mums trūko šviežumo, kadangi išvargino mačai su “Barcelona” ir “Lietuvos rytu”. Žaidimas buvo gana banguotas. Tuo tarpu varžovai, kuriuos labai sustiprino naujasis įžaidėjas J.Penn’as, rungtyniavo geriau negu Pezare. Lemiamu momentu pasižymėjo krepšininkai, kurie turėjo daugiau jėgų – tai S.Serapinas ir M.Andriuškevičius. Pirmojo taiklūs tritaškiai padėjo iškovoti pergalę, o antrasis sėkmingai kovojo su varžovų aukštaūgiais. Visi žaidėjai suprato, kad pralaimėjus mūsų situacija būtų tragiška. Tad šios rungtynės kainavo daug nervų. Sunkokai, tačiau vis labiau artėjame link mūsų tikslo – patekti į kitą etapą”, – sakė “Žalgirio” vyriausiasis treneris Antanas Sireika.