Ginčas baigtas: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 8:1 (4 dalis) 0

LKL lyderių dvikovos stenograma

Valdas KASPERAVIČIUS

Po labai atkaklios kovos savo aikštėje įveikę „Lietuvos rytą“, „Žalgirio“ krepšininkai tapo LKL reguliariojo sezono nugalėtojais.

Ketvirtosios reguliariojo sezono rungtynės Kaune: „ŽALGIRIS“ 79:78 „LIETUVOS RYTAS“

2
Tik tiek taškų sugebėjo pelnyti Vilniaus komandos bokštai Saulius Kuzminskas ir Povilas Čiukinas. Pirmasis aikštėje praleido 16 minučių (1/4 dvitaškių), antrasis – šešias (0/2 dvitaškių).

CITATA
„Visas rungtynes žaidėme blogai“, o 3 paskutines minutes – fantastiškai“, – Dainius Šalenga paaiškino „Žalgirio“ pergalės priežastį.

SUGRĮŽIMAS
Daug metų „Žalgiriui“ atstovavęs vidurio puolėjas Gintaras Einikis po ilgos pertraukos vėl sugrįžo į Kauno sporto halę. Tačiau vilkėjo kitos komandos – „Lietuvos ryto“ marškinėlius. Veteranas žaidė neblogai – per 20 minučių pelnė 12 taškų ir atkovojo 5 kamuolius.

LYGIAVERČIAI
Abiejų komandų vidurio puolėjai buvo lygiaverčiai varžovai. Žalgirietis Tanoka Beardas surinko 13 taškų, sugriebė 8 kamuolius ir kartą blokavo varžovo metimą. Vilnietis Robertas Javtokas įmetė 14 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir blokavo 4 metimus.

PABAIGA
Likus žaisti mažiau nei 4 min. „Lietuvos rytas“ turėjo devynių taškų persvarą (72:63). Tačiau likusią varžybų dalį vilniečiai sužaidė nevykusiai, o „Žalgiris“ rungtyniavo tarsi ant sparnų ir pabaigą laimėjo net 16:6.

„ŽALGIRIO“ PROBLEMA
„Žalgirio“ įžaidėjas Robertas Packas sužaidė žemiau galimybių. Amerikiečio mesti kamuoliai labai nenorėjo perskrosti varžovų tinklelio. R.Packas per 30 minučių tepelnė 7 taškus. Gynėjas pataikė tik 2 iš 9 dvitaškių, 0 iš 2 tritaškių ir 3 iš 7 baudų. Be to, R.Packas suklydo net 7 kartus.

„LIETUVOS RYTO“ PROBLEMA
Įsitikinome, kad „Lietuvos rytas“ nemoka sėkmingai žaisti rungtynių pabaigoje. Lemiamomis akimirkomis vilniečiai nesugeba susikaupti. Paskutinėmis mačo sekundėmis Vilniaus ekipos legionierius Tyrone‘as Nesby be reikalo baudavo žalgirietį Robertą Packą.

RUNGTYNIŲ ŽAIDĖJAS
Geriausio mačo žaidėjo titulo nusipelnė žalgirietis Dainius Šalenga. Jis tapo pagrindiniu „Žalgirio“ pergalės kalviu, svariausiai prisidėjo prie kauniečių spurto ketvirtajame kėlinyje. D.Šalenga pelnė 20 taškų, o atakavo labai taikliai – pataikė 6 iš 7 dvitaškių, 2 iš 3 tritaškių ir 2 iš 2 baudų.