„Žalgiris“ nugalėjo Lenkijos čempionus 0

Šiandien Berlyne (Vokietija) prasidėjo draugiškas keturių komandų turnyras, kuriame dalyvauja: vokiečių Berlyno „Alba“, Leverkuzeno „Bayer 04“, Kauno „Žalgiris“ ir Sopoto „Prokom Trefl“ klubas iš Lenkijos.

Pirmasis Lietuvos čempionų varžovas – daugkartinis Lenkijos čempionas Sopoto „Prokom Trefl“, kuriame jau kelis sezonus iš eilės rungtyniauja ir du Lietuvos krepšininkai – Tomas Masiulis ir Tomas Pačėsas. Per ketverias, iki šiol įvykusias oficialias priešsezonines rungtynes, Lenkijos klubas iškovojo tris pergales ir patyrė tik vieną nesėkmę. Sopoto ekipa nugalėjo Stokholmo „Alvik“ (Švedija), Tel Avivo „Hapoel Subaru“ (Izraelis) ir Maskvos „Dinamo“ (Rusija) komandas.

Pirmąsias turnyro rungtynes, rezultatu 92:89 (22:15, 24:17, 20:14, 26:43), laimėjo Kauno „Žalgiris“.

Kauno „Žalgiriui“ taškus pelnė: T. Beard‘as – 22 (10 atk. kam.), R. Freeman‘as – 17 (4 iš 6 tritaškiai, 6 rez. perd., 5 atk. kam.), D. Lavrinovičius – 13 (4 rez. perd.), J. Mačiulis – 10 (4 atk. kam.), S. Serapinas – 8, V. Ginevičius – 7, E. Cota – 6 (5 atk. kam.), Ž. Kelys – 5, V. Dilys – 4. A. Aleksandrovas ir D. Šilinskis nežaidė.

Sopoto „Prokom Trefl“ ekipoje rezultatyviausi buvo: M. Andersen – 17, G. Jagodnik – 14, C. Dalmau – 14, I. Nemeth – 11, J. Nordgaard – 9, A. Wojcik – 9, .

Kauno „Žalgirio“ komandos trenerio Gintaro Krapiko paprašėme pakomentuoti ką tik pasibaigusias rungtynes:

„rungtynės buvo gražios. Tris kėlinius žaidėme tikrai gerai ir tą rodė rungtynių rezultatas. Puikiai atrodė tiek Tanoka, tiek Reggie, kuris ne tik rezultatyviai rungtyniavo pats bet ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus komandos draugams.“

Treneri, kas atsitiko ketvirtajame kėlinyje?

„Kadangi šiame turnyre dar laukia dvi rungtynės per kitas dvi dienas, todėl davėme komandos lyderiams pailsėti. Ketvirtojo kėlinio antroje pusėje į aikštelę išleidome jaunimą. Mūsų jauni žaidėjai gavo gerą pamoką. Jie yra geri, tačiau dar turi mokytis žaisti tokiame lygyje. Gaila, kad išvaistėme turėtą persvarą, tačiau pergale džiaugiamės.“