„Žalgiris“ nugalėjo Leverkuzeno „Bayer Giants“ 0

Vokietijos sostinėje Berlyne tęsiasi keturių komandų draugiškas turnyras. Vakar pirmąsias pergales iškovojo Kauno „Žalgirio“ ir turnyro šeimininkų Berlyno „Alba“ komandos.

Berlyne, „Max-Schmeling-Halle“ arenoje, antrąsias turnyro rungtynes Lietuvos čempionai žaidė su Leverkuzeno „Bayer Giants“ (Vokietija) ekipa. Šios komandos sudėtyje rungtyniauja net šeši amerikiečiai, vienas islandas, vienas estas ir tik penki vokiečiai. Vakar Leverkuzeno ekipa, rezultatu 80:92, pralaimėjo Berlyno „Alba“ komandai, nors po pirmų dviejų kėlinių rezultatas dar buvo lygus. Naudingiausias pralaimėjusios komandos žaidėjas buvo amerikietis, vidurio puolėjas, Nate‘as Fox‘as, kuris per 29 minutes pelnė 20 taškų (pataikė 9 metimus iš 12) ir atkovojo 7 kamuolius.

Kauno „Žalgirio“ gretose nerungtyniavo tik A. Aleksandrovas. Rungtynes kauniečiai pradėjo tokiu startiniu penketu: T. Beard‘as, D. Lavrinovičius, V. Dilys, R. Freeman‘as ir E. Cota.

Rungtynes, rezultatu 89:81 (18:20, 20:25, 18:16, 33:20), laimėjo Kauno „Žalgiris“.

Kauno „Žalgiriui“ taškus pelnė: V. Ginevičius – 20 (4 rez. perd.), T. Beard‘as – 20 (13 atk. kam., 3 rez. perd.), D. Lavrinovičius – 16 (6 atk. kam., 6 blok. met., 3 rez. perd.), R. Freeman‘as – 14 (8 atk. kam., 3 rez. perd.), S. Serapinas – 6, E. Cota – 7 (5 atk. kam., 1 rez. perd.), Ž. Kelys, J. Mačiulis ir D. Šilinskis – po 2. V. Dilys taškų nepelnė.

Leverkuzeno komandai daugiausiai taškų pelnė: B. Woudstra – 23 (7 atk. kam.), N. Fox‘as – 21 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), S. Ungerer – 13 (4 atk. kam., 5 rez. perd.).

Po antrų iš eilės laimėtų rungtynių komandos treneris Gintaras Krapikas liko patenkintas komandos lyderių žaidimu. „Pirmoje rungtynių pusėje leidome daugiau pažaisti jauniems mūsų komandos žaidėjams, į startinį penketą įleidome Vilmantą. Gal dėl to pradžioje atsilikinėjome. Po ilgosios pertraukos stengėmės žaisti protingai puolime, gerai gintis ir iš lėto artėjome prie varžovų. Galiausiai, ketvirtajame kėlinyje visiškai perėmėme iniciatyvą ir pasiekėme pergalę. Pagrindinė pergalės priežastis ta, kad puikiai išnaudojome mūsų aukštaūgius Tanoką ir Darjušą. Be to, svarbiais momentais antroje rungtynių pusėje taiklius metimus iš po krepšio keitė taiklūs tolimi šūviai.“