„Kauno Žalgiris – A.Sabonio mokykla“ nepralaimi ketvirtų rungtynių iš eilės 0

„Kauno Žalgiris – A.Sabonio mokykla“, NKL čempionate nepatyręs nė vieno pralaimėjimo, laimėjęs visus tris žaistus mačus iš eilės, šiandien susitiko su „Alytaus“ krepšininkais.

Mačas su Alytaus klubu „Kauno Žalgiris – A.Sabonio mokykla“ žaidėjams susiklostė dramatiškai.

Jau prasidėjus pirmajam kėlinukui tapo aišku, kad šeimininkai lengvos kovos nesulauks.

Tarp abiejų ekipų vyko apyligis žaidimas, alytiškiai jau nuo pat pradžių sugebėjo pristabdyti Kauno klubo lyderius – M.Kalnietį ir A.Milaknį. Įpusėjus kėlinukui 9:11 pirmavo svečiai. Kauno Žalgiris – A.Sabonio mokykla“ daug laisvės baudų aikštelėje palikdavo „Alytaus“ krepšininkams, todėl svečių atakos dažnai baigdavosi gana lengvais taškais iš po krepšio. Svečių ekipoje efektyviai žaidė A.Pangonis. Didžiausias skirtumas tarp komandų pirmajame kėlinuke –tik 4 taškai.

Antrajame kėlinyje pirmąją sėkmingą ataką surengė kauniečiai. Taikliai nuo trijų taškų zonos atakavo A.Milaknis, kuris varžovų pranašumą sumažino iki vieno taško – 18:19.

Kai šeimininkų atakos pagreitėja, alytiškiai pradeda dažniau klysti. „Kauno Žalgiris – A.Sabonio mokykla“ krepšininkai perima iniciatyvą, lyderių vaidmens imasi komandos kapitonas M.Kalnietis ir A.Milaknis. Šeimininkų persvara prabėgus beveik trims minutėms šiame kėlinyje padidėja iki šešių taškų. Vėliau paaiškėja, kad tai bus didžiausia kauniečių persvara prieš alytiškius. Kaip ir pirmajame kėlinyje, kauniečiams niekaip nesiseka sustabdyti A.Pangonio, svečiai neleidžia nutolti Kauno klubui. „Kauno Žalgiris – A.Sabonio mokykla“ krepšininkų gynybą laužo staigios „Alytaus“ atakos, daug laisvės svečiai turi ir po krepšiu. Įpusėjus kėliniui rezultatas jau tampa lygus – 29:29.

Kauniečiai gana prastai kovojo dėl kamuolio tiek po savo, tiek po varžovų krepšiu. Alytaus krepšininkai gaudavo daug „antrųjų šansų“, kuriuos jiems dažnai pavykdavo paversti taškais. Todėl po antrojo kėlinio svečiai turi keturių taškų persvarą – 31:34.

Po didžiosios pertraukos kauniečių problemos dar labiau išryškėjo – alytiškiai vis dažniau atakuodavo laisvi baudos akštelėje, „Kauno Žalgiris – A.Sabonio mokykla“ krepšininkai atrodė pavargę. Įpusėjus kėliniui svečių persvara jau siekė 13 taškų. Kauno klubą „tempė“ A.Milaknis ir Povilas Butkevičius. Taikliu tolimu metimu trečiąjį kėlinuką užbaigęs Vytenis Jasikevičius sušvelnina varžovų pranašumą iki aštuonių taškų – 55:63.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje keturis taškus be atsako pelno kauniečiai, tačiau „Alytus“ nebuvo linkęs paleisti pergalės iš savo rankų. Prabėgus penkioms minutėms šioje rungtynių dalyje – vis dar devynių taškų svečių persvara. Į akis krito tai, kad alytiškiai, žaisdami tvarkingą pozicinį žaidimą, susikurdavo patogias padėtis metimams, tuo tarpu kauniečiai dažnai atakuodavo krepšį „per rankas“.

Paskutinės trys mačo minutės buvo lemiamos – kauniečiai pamažu mažino svečių pranašumą. Šių rungtynių didvyriu tapo V.Jasikevičius ir R.Ūzas. Pirmasis likus 50 sekundžių pataikė tritaškį ir paliko vos vieno taško pranašumą „Alytui“. O likus tik šešioms sekundėms iki dramatiškų rungtynių pabaigos – du baudos metimus sumetė R.Ūzas ir išvedė savo komandą į priekį – 71:72. Alytiškiai dar turėjo šešias sekundes paskutiniajai savo atakai, tačiau ji buvo nesėkminga. „Kauno Žalgiris – A.Sabonio mokykla“ šventė sunkiai iškovotą ketvirtąją pergalę iš eilės NKL čempionate.