„Kauno Žalgiris – Sabonio mokykla“ patyrė antrąją nesėkmę 0

NKL čempionate, Kauno Žalgiris – A.Sabonio mokykla“ šiandien, savo aikštėje, susitiko su Joniškio „Delikatesu“. Vakar kauniečiai patyrė pirmąjį pralaimėjimą – Pasvalyje nusileidę „Pieno žvaigdžių“ krepšininkams.

Šias rungtynes pradėjo tokie komandų startiniai penketai: Šeimininkų ekipoje mačą pradėjo kapitonas Mantas Kalnietis, Tautvydas Barštys, Artūras Milaknis, Povilas Butkevičius ir Rokas Ūzas.

Joniškio komandoje į aikštę išbėgo Tomas Druktenis, Marius Granzbergas, Tomas Aleknavičius, Žydrūnas Valuckas ir komandos kapitonas Arūnas Šeferis.

Dvikova nesėkmingai prasidėjo svečiams, sužaidus vieną minutę „Delikatesas“ sugebėjo suklysti tris kartus. Šeimininkai įsiveržia į priekį 2:0. Tačiau joniškiečiai, treniruojami Sergejaus Jovaišos, pamažu perima inciatyvą ir po keturių minučių jau turi devynių taškų persvarą – 7:16. Kauniečiams nekrenta tolimi metimai, nesiseka pataikyti ir iš patogių padėčių. Baigiantis pirmajam kėlinukui „Žalgiris – SM“ suaktyvina gynybą ir likus žaisti mažiau nei dvi minutes, sumažina skirtumą iki dviejų taškų. Tačiau per paskutinę minutę svečiai sugeba pelnyti septynis taškus be atsako – pirmoji rungtynių dalis baigiasi devynių taškų joniškiečių persvara – 22:31.

Antrasis kėlinys prasideda kauniečių spurtu – po R.Ūzo , M.Kalniečio ir A.Milaknio taiklių dvitaškių metimų, svečių persvara sumažėja iki keturių taškų. Joniškio „Delikatesas“ neleidžia įsibėgėti savo varžovams, geriau žaisdami baudos aikštelėje svečiai, likus minutei iki šios rungtynių dalies pabaigos, išsaugojo 8 taškų pranašumą.

Iki antrojo kėlinio pabaigos taiklų tolimą metimą pataiko A.Milaknis, dviem taškais atsako svečiai – antrasis kėlinys baigiasi 48:55 „Delikateso“ persvara.

Po didžiosio pertraukos vaizdas nepasikeitė – šeimininkai stengėsi pavyti joniškiečius, o pastarieji – išlaikyti persvarą. Septintą kėlinio minutę, po Kleizos tritaškio Kauno Žalgiris – SM“ sumažino atsilikimą iki penkių taškų. Tačiau pasivyti varžovų taip ir nepavyko – gana padrika gynyba ir prastas pataikymas nuo dviejų taškų zonos, leido „Delikateso“ krepšininkams baigti trečiąjį kėlinį su šešių taškų pranašumu.

Paskutinėje rungtynių dalyje kur kas efektyviau žaidė šeimininkai, kurie, įpusėjus ketvirtajam kėliniui pagaliau išlygino rezultatą – 78:78. Kauniečiai perėmė inciatyvą ir didino savo persvarą – po Kalniečio tritaškio „Kauno Žalgiris – SM“ persvara, didžiausia šiose rungtynėse, buvo penki taškai – 86:81. Baigiantis šiam kėliniui, po taiklių dviejų Tomo Aleknavičiaus baudos metimų, „Delikatesas“ atsilieka vos vienu tašku – 88:89.

Lemiamos kėlinio sekundės susiklostė itin dramatiškai – svečiai, paskutinėje atakoje, taikliu tolimu metimu, sugebėjo išplėšti pratęsimą – 92:92.

Joniškio krepšininkus sėkmė lydėjo ir per pridėtą laiką – kauniečiai nesugebėjo atsilaikyti prieš labiau patyrusius varžovus ir patyrė antrąjį pralaimėjimą NKL čempionate, rezultatu 97:107.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo Žydrūnas Valuckas, kuris pelnė net 34 taškus, 30 taškų įmetė Tomas Druktenis.

„Kauno Žalgiris – SM“ komandoje daugiausiai, 27 taškus pelnė Mantas Kalnietis, 19 pridėjo Povilas Butkevičius, jis taip pat atkovojo 12 kamuolių.