„Žalgiris“ sutriuškino „Livu alus“ (atnaujinta) 0

Šiandien Kauno „Žalgiris“ žaidžia antrąsias šio savaitgalio 2005/06 m. sezono BBL čempionato rungtynes Latvijoje. Šį kart Lietuvos čempionų varžovai – Liepojos „Livu alus“ krepšininkai, tarp kurių yra net penki lietuviai.

Po pirmojo kėlinuko rezultatu 18:20 pirmauja žalgiriečiai.

Antroje šių rungtynių dalyje šeimininkai dar bandė neleisti Kauno „Žalgiriui“ atitrūkti labai toli, tačiau kur kas sėkmingiau sužaidę kėlinuko pabaigą, kauniečiai padidino savo pranašumą – 34:41. Rezultatyviausias „Žalgirio“ gretose po dviejų kėlinių yra S.Serapinas, pelnęs 10 taškų, L.Ayuso – 7, A.Aleksandrovas – 6, P.Jankūnas – 6, V.Ginevičius – 4, D.Lavrinovičius – 4, J.Mačiulis – 2, D.Šilinskis – 2.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai pamažu įsibėgėjo ir pradėjo tolti nuo savo varžovų, šeimininkai jau nepajėgė tinkamai priešintis Lietuvos čempionams. Trečiasis kėlinys baigėsi akivaizdžia Kauno klubo persvara – 43:65.

Ketvirtame kėlinyje jau nekilo klausimų, kas taps šios dvikovos nugalėtojais. Kauno „Žalgiris“ vis tolo nuo savo varžovų, nesuteikdami nė mažiausios vilties latvių klubui net pagalvoti apie sėkmingą rungtynių baigtį. Įpusėjus kėliniui svečiai jau pirmavo 21 taško skirtumu.

Likusios penkios minutės buvo tik formalumas. Lietuvos čempionai triumfavo Liepojoje, sutriuškinę „Livu alus“ rezultatu 50:88

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo D.Lavrinovičius, kuris pelnė 14 taškų ir atkovojo 8 kamuolius, V.Ginevičius ir A.Aleksandrovas -po 11, D.Šilinskis – 10, P.Jankūnas ir J.Mačiulis – po 8, L.Ayuso – 7, R.Freemanas – 3, V.Dilys – 2.

Žalgiriečiai dvitaškius metė 60% taiklumu, tačiau prastai krito tolimi metimai – tik 27.3%.

„Nors šiose rungtynėse turėjo progos pasirodyti visi žaidėjai, tačiau užsieniečiams leidome daugiau pailsėti, mače su „Livu alus“ nemažai laiko aikštelėje praleido D.Šilinskis, J.Mačiulis, A.Aleksandrovas. Nors po pirmųjų dviejų kėlinių pirmavome tik septyniais taškais, tačiau vėliau mūsų krepšininkai įsibėgėjo ir greitai bei nesunkiai tolo nuo varžovų.“ – po varžybų sakė „Žalgirio“ treneris G.Krapikas.

Šeimininkų gretose nesustabdomas buvo Duke Freeman-McKamey , kuris pelnė daugiau nei pusę visos komandos pelnytų taškų – 23, amerikietis taip pat atkovojo 12 kamuolių.

Ši Latvijos ekipa, iki šio mačo buvo iškovojusi tris pergales ir patyrusi penkis pralaimėjimus bei užėmė dešimtąją BBL čempionato turnyrinės lentelės vietą. Paskutiniame mače Liepojos klubas įveikė Tartu „Rock“ ekipą iš Estijos – 83:79. Rezultatyviausias “Livu alus” krepšininkas toje dvikovoje buvo lietuvis Svajūnas Airošius, kuris pelnė 18 taškų.

O iš viso daugiausiai taškų per kiekvienas rungtynes latvių ekipai pelno legionierius D.Freeman – McKamey. Amerikietis įmeta po 15.57 taško. Daugiausiai kamuolių „Livu alus“ klube akovoja tas pats amerikietis – vidutiniškai po 8.86 kamuolio. Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlieka M.Jurevicas. Šis latvis per kiekvienas rungynes 3.12 karto rezultatyviai perduoda kamuolį savo komandos draugams.