„Žalgiris“ sutriuškino „Panevėžį“ (papildyta) 0

Šiandien Kauno „Žalgiris“ Kauno sporto halėje sužaidė ketvirtąsias LKL čempionato rungtynes su Panevėžio „Panevėžio“ krepšininkais.

Rungtynes pradėjo tokie komandų startiniai penketai:

„Žalgirio“ gretose pirmieji į aikštę išbėgo – E.Cota, D.Lavrinovičius, R.Freemanas, P.Jankūnas ir L.Ayuso.

Svečių ekipoje rungtynes pradėjo šie krepšininkai – T.Gaidamavičius, E.Ežerskis, G.Jankauskas, P.Staškūnas ir O.Mačernis.

Kėlinį aktyviai pradėjo abi komandos. Pirmuosius du šio mačo taškus pelnė „Panevėžio“ žaidėjas P.Staškūnas. „Žalgirio“ krepšį taikliu dvitaškiu metimu atidarė P.Jankūnas. Įpusėjus kėliniui 10:8 pirmavo šeimininkai. Žalgiriečių aukštaūgiai savo varžovus pranoko baudos aikštelėje, o sužaidus beveik šešias minutes, D.Lavrinovičius „padovanojo“ svečiams bei visiems susirinkusiems žiūrovams gražų dėjimą. Likus žaisti 2 minutes, po taiklaus tolimo L.Ayuso metimo, žalgiriečiai pirmavo jau 19:10. Likus žaisti dar 10 sekundžių, vėl efektingu dėjimu paskutinę ataką pabaigė D.Lavrinovičius. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 28:15. D.Lavrinovičius buvo rezultatyviausias šioje rungtynių dalyje, jis pelnė 7 taškus.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai suaktyvino gynybą bei pasiaukojamai kovojo dėl atšokusių kamuolių. Šeimininkų pranašumas nuolat didėjo. Sužaidus kiek mažiau nei tris minutes, 35:19 pirmavo „Žalgiris“. Tačiau panevėžiečiai nesiruošė pasiduoti ir surengė kelias sėkmingas atakas bei, likus žaisti beveik šešias minutes, sumažino skirtumą iki 11 taškų. Baigiantis kėliniui, įsismagino L.Ayuso, kuris iš eilės pelnė penkis taškus ir buvo žalgiriečių spurto iniciatorius. Likus žaisti 2:30 minutes 49:32 pirmavo Kauno „Žalgiris“. Po antrojo kėlinio Lietuvos čempionų pranašumas jau nekėlė abejonių – 58:39. Rezultatyviausias ir po antrosios rungtynių dalies šeimininkų gretose buvo D.Lavrinovičius, pelnęs 16 taškų, 14 pridėjo L.Ayuso. 10 taškų į savo sąskaitą įsirašė P.Jankūnas.

Svečių gretose išsiskyrė 11 taškų pelnęs G.Jankauskas.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė, žalgiriečiai savo meistriškumu gerokai pranoko varžovus. Įpusėjus kėliniui, 74:47 pirmavo aikštės šeimininkai. Baigiantis trečiajai rungtynių daliai, kauniečiai šiek tiek atsipalaidavo ir leido „Panevėžio“ krepšininkams truputį priartėti – likus žaisti tris minutes – 75:55. Per likusias minutes „Žalgiris“ išlaikė solidų pranašumą ir neleido varžovams patikėti pergalės galimybe. Kėlinys baigėsi 81:60 Kauno klubo naudai. Rezultatyviausias šeimininkų gretose ir toliau buvo D.Lavrinovičius, pelnęs 22 taškus, 16 – L.Ayuso sąskaitoje. 15 pridėjo P.Jankūnas.

Ketvirtasis šių rungtynių kėlinys buvo tik formalumas. „Žalgiris“ nemažino varžybų tempo ir pranoko panevėžiečius pagal visus žaidybinius komponentus. Tiek puolime, tiek gynyboje dominavo kauniečiai, kurie šiame mače demonstravo akiai gražų krepšinį. Įpusėjus kėliniui rezultatu 92:64 pirmavo šeimininkai. Likus žaisti beveik keturias minutes, šimtąjį tašką baudos metimu pelnė A.Aleksandrovas – 100:66. Finalinė šių rungtynių sirena paskelbė Lietuvos čempionų pergalę, rezultatu 111:73.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo D.Lavrinovičius, pelnęs 30 taškų ir atkovojęs 10 kamuolių bei atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus. 27 taškus pridėjo L.Ayuso, jis taip pat atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir pataikė šešis tolimus metimus iš devynių. 16 į savo sąskaitą įsirašė P.Jankūnas jis atkovojo 7 kamuolius.

Svečių gretose išsiskyrė G.Jankauskas, pelnęs 17 taškų ir atkovojęs 7 kamuolius. 15 pridėjo S.Kazevičius.

Kojos traumą šios dvikovos metu gavo žalgirietis S.Serapinas, kuris, kaip sakė „Žalgirio“ gydytojas R.Narkus, preliminariais duomenimis, gali nerungtyniauti apie dvi savaites. „Tačiau tikslesnė informacija apie S.Serapino kojos čiurnos būklę paaiškės rytoj, kai bus atlikti tyrimai, todėl kolkas labai išsigąsti dar neverta“ – teigė R.Narkus.