Kauno „Žalgiris“ palaužė Vokietijos čempionus 0

Pasibaigė Eurolygos penktojo turo rungtynės, kuriose Kauno „Žalgiris“ susitiko su šio turnyro debiutantais ir mačo šeimininkais „GHP Bamberg“ krepšininkais iš Vokietijos.

Pirmasis kėlinukas prasidejo dviem taikliais svečių dvitaškiais metimais. Žalgiriečių atsakas buvo L.Ayuso metimas iš vidutinio nuotolio su varžovo pražanga. Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes – 6:3 „GHP Bamberg“ naudai. Sužaidus 4 minutes, po R.Freemano tritaškio metimo – 8:6 „Žalgiris“ pirmą kartą isiveržė į priekį. Įpusėjus kėliniui kauniečiai, po D.Šilinskio dvitaškio metimo, savo persvarą padidino iki 6 taškų – 12:6. „GHP Bamberg“ krepšininkai dažnai atakavo netaikliai, tuo tarpu žalgiriečių ranka dažniausiai nesudrebėdavo. Likus žaisti 3 minutes – 16:8 pirmavo „Žalgiris“. Kauno klubo aukštaūgiai laimėjo kovą po krepšiais. Likus žaisti dvi minutes, šeimininkai išlygino rezultatą – 16:16. Sunkiai žalgiriečiams sekėsi „uždaryti“ vokiečių tolimus metimus. Po pirmojo kėlinio rezultatu 21:17 pirmavo „GHP Bamberg“ krepšininkai.

Antrajame kėlinyje Vokietijos klubo žaidėjai stengėsi palaikyti greitą rungtynių tempą. Pirmasis „Žalgirio“ sąskaitą papildė S.Serapinas, kuris pelnė du taškus. Sužaidus daugiau nei minutę – 21:19. Kova tarp abiejų ekipų buvo apyligė, tačiau žalgiriečiams, skirtingai nei „GHP Bambergui“, nekrito tolimi metimai. Svečiai ir toliau pagirtinai kovojo dėl atšokusių kamuolių. Įpusėjus kėliniui, po D.Lavrinovičiaus tritaškio metimo, 32:31, minimaliu skirtumu pirmavo šeimininkai. Baigiantis antrajai rungtynių daliai, „GHP Bamberg“ gretose įsibėgėjo S.Nelsonas, kurį žalgiriečiams sunkiai sekėsi stabdyti. Po dar vieno D.Lavrinovičiaus taiklaus tolimo metimo, likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, rezultatu 36:37, priekyje buvo „Žalgiris“. Paskutinė šeimininkų ataka buvo taikli, du taškus pelnė S.Nelsonas. Po antrojo kėlinio minimalią persvarą išlaikė „GHP Bamberg“ – 40:39.

Po didžiosios pertraukos, rungtynes sėkmingiau pradėjo „GHP Bamberg“. Įspūdingu dėjimu S.Nelsonas padidino šeimininkų persvarą – 42:39. Po E.Cotos 4 iš eilės pelnytų taškų ir P.Jankūno tolimo metimo žalgiriečiai vienu tašku įsiveržė į priekį. Trečiajame kėlinyje abi komandos atakavo rezultatyviai, kova buvo apyligė. Įpusėjus kėliniui, trijų taškų persvarą įgijo žalgiriečiai – 51:54. Puikiai šioje rungtynių dalyje žaidė J.Mačiulis, kuris labai sėkmingai įsijungė į žalgiriečių žaidimą. Likus žaisti vieną minutę, rezultatu 56:59, pirmavo svečiai. Tačiau Kauno klubas vėl gana prastai sužaidė kėlinio pabaigą, leido du greitus taškus pelnyti Bambergo krepšininkams, o „Žalgirio“ paskutinė ataka buvo netaikli. Trečiasis kėlinys baigėsi nedideliu Lietuvos čempionų pranašumu – 61:58.

Lemiama buvo paskutinė mačo dalis, kurioje žalgiriečiai atrado savo lyderį – juo tapo P.Jankūnas. Labai blankiai ir ketvirtajame kėlinyje atrodė „Žalgirio“ legionieriai. Sužaidus tris minutes kauniečiai išlaikė persvarą savo rankose – 60:66. Tačiau vėliau keturis taškus be atsako pelnė šeimininkai ir įpusėjus kėliniui- 64:66. Kauno klubas bandė išnaudoti savo priekinę liniją, nes „Žalgirio“ snaiperius varžovai sugebėjo „nutildyti“. Po „GHP Bamberg“ spurto, likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes – 71:71.

Dvikovos pabaiga buvo nervinga ir įtempta bei klostėsi dramatiškai. Komandos keitėsi netaikliais metimais. Po J.Mačiulio tritaškio, likus žaisti apie vieną minutę – 74:71 trapų pranašumą susigrąžino Lietuvos čempionai. Likus žaisti 35 sekundes, R.Garrettas nepataikė dviejų baudos metimų, tačiau kauniečiai neatsikovojo kamuolio. Laimei, šeimininkai atakavo netaikliai, o prie baudos metimo linijos stojo E.Cota, kuris pataikė abi baudas – 71:76. Per likusias sekundes Bambergo krepšininkai jau nebesugebėjo išplėšti sėkmės iš žalgiriečių rankų, kauniečiai mačo pabaigą sužaidė drausmingai – finalinė šių rungtynių sirena paskelbė „Žalgirio“ pergalę rezultatu 79:72.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo P.Jankūnas, kuris pelnė 19 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. 17 pridėjo J.Mačiulis, jis sugriebė du kamuolius. D.Lavrinovičius šiose rungtynėse atliko dvigubą dublį – įmetė 16 taškų ir atkovojo 12 kamuolių. 8 taškus prie pergalės pridėjo R.Freemanas, jis taip pat atkovojo penkis kamuolius. Keturis rezultatyvius perdavimus atliko E.Cota. Jis pelnė 6 taškus.

Varžovų gretose išsiskyrė D.Malletas, kuris įmetė 20 taškų. Po penkiolika pridėjo R.Garrettas ir S.Nelsonas. Amerikietis po krepšiais sugriebė 10 kamuolių.

Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Antanas Sireika po rungtynių sakė: „Atvažiuodami čia žinojome, jog mūsų laukia sunkios rungtynės. Dvejose rungtynėse “GHP Bamberg” įrodė, jog yra stiprūs žaisdami namuose. Tačiau mes likome vieningi kaip komanda. P.Jankūnas ir J.Mačiulis parodė, dėl ko jie yra pasaulio jaunimo čempionai.“

Edas Cota: „Tai buvo puikios rungtynės. Varžovai neparodė jokių silpnumo požymių, tačiau šį vakarą mūsų komanda pademinstravo savo jėgą. Mes neleidome jiems šį vakarą būti geresniais.“

„GHP Bamberg“ strategas Dirkas Bauermannas: „Rungtynės galėjo pakrypti bet kuria linkme. Svarbiausiais momentais jie žaidė truputį gudriau – labiau kaip komanda. Mes įrodėme, jog rungtynės su „Climamio“ liko toli praeityje. Lemiamais momentas jie atakavo krepšį geriau, pataikė kelis svarbius metimus ir baudas, kurių mums nepavyko pataikyti, tačiau manau, jog galime didžiuotis savo žaidimu ir turime pripažinti nesėkmę.“

Robertas Garrettas: „Mačo pabaigoje paleidome rungtynes iš savo rankų. Galbūt nebuvome tokie agresyvūs ir metėme per daug tritaškių metimų. Aš pats be jokios abejonės turėjau pataikyti du baudų metimus. Maniau, jog pataikysiu. Tikrai esu nusivylęs.“

Kauno „Žalgirio“ puolėjas Paulius Jankūnas rungtynėse su Bambergo GHP klubu įmetęs 19 taškų, atkovojęs 8 kamuolius bei išprovokavęs 7 varžovų pražangas su 30 naudingumo balų užėmė trečią vietą tarp naudingiausių penktosios Eurolygos savaitės žaidėjų.

Naudingiausio šios savaitės žaidėjo titulą pasidalino po 33 naudingumo balus surinkę Strasbūro legionierius Ricardo Greeras (13 taškų, 9 atk.kam., 5 rez.perd., 7 per.kam., 8 išpr.praž.) ir Belgrado „Partizan“ puolėjas Dejanas Milojevičius (20 taškų, 13 atk.kam., 7 išpr.praž.).

Nuotraukos: euroleague.net