„Žalgiris –SM“ namuose palaužė Alytaus klubą 0

Vakar buvo sužaistos NKL čempionato rungtynės, kuriose Kauno „Žalgiris – A.Sabonio mokykla“ krepšininkai namie priėmė Alytaus „Alytus“ klubą.

Mačą pradėjo tokie komandų startiniai penketai:

„Žalgiris – SM“  pirmieji į aikštę išbėgo  –  M.Kalnietis, A.Milaknis, T.Barštys, V.Štimacas ir P.Butkevičius.

Alytaus ekipoje  – Š.Narkus, M.Jaruševičius, A.Pangonis,A.Golokvoščius, G.Andrijauskas.

Pirmasis kėlinys prasidėjo nesėkminga šeimininkų ataka. Vėliau abi komandos pasikeitė taikliais metimais nuo artimų distancijų. Sužaidus dvi minutes, po M.Kalniečio dvitaškio  – 4:2 pirmavo „Žalgiris – SM“ . Palaipsniui žaidimo iniciatyvą perėmė „Žalgiris – SM“,  kauniečiams daug dažniau pavykdavo užbaigti atakas taikliais metimais. Po M.Kalniečio taiklaus tolimo metimo – 13:4.

Įpusėjus kėliniui savo pranašumą išsaugojo „Žalgiris – SM“ – 15:7. Šeimininkai ir toliau nemažino rungtynių tempo, gerai gynėsi ir sėkmingai atakavo bei didino savo persvarą. Likus žaisti tris minutes, komandas skyrė jau 12 taškų – 24:12. Svečiai žaidė tarsi apsnūdę, nespėdavo apsiginti nuo staigių Kauno klubo krepšininkų išpuolių.  Labai naudingai šeimininkų aukštaūgiai kovojo tiek savo, tiek varžovų baudos aikštelėje. Pirmasis kėlinys baigėsi akivaizdžia „Žalgiris – SM“ krepšininkų persvara rezultatu 33:18.

Antroje šių rungtynių dalyje pirmasis savo taškų sąskaitą atidarė  Kauno klubas,  du taškus savo ekipai pelnė R.Ūzas. Sužaidus dvi minutes kauniečiai išlaikė 12  taškų persvarą – 35:23. Šeimininkai ir toliau pagirtinai kovojo dėl atšokusių kamuolių, sėkmingai gynėsi, efektyviai kauniečių atakas organizavo komandos kapitonas M.Kalnietis. Kauno klubo krepšininkai susikurdavo progas greitoms atakoms ir jas realizuodavo. Svečių gretose išsiskyrė Alytaus klubo lyderis A.Pangonis, kurį sunkiausiai sekėsi stabdyti „Žalgiris – SM“ krepšininkams.

Įpusėjus kėliniui rezultatu 43:27 pirmavo šeimininkai. Iki pat didžiosios pertraukos Alytaus „Alytus“ stengėsi pakeisti rungtynių eigą ir likus žaisti vieną minutę, sumažino skirtumą iki 9 taškų – 45:36. Vis dėlto “Žalgiris – SM” krepšininkams pavyko išsaugoti didesnį nei dešimties taškų pranašumą. Antrasis kėlinys baigėsi rezultatu 49:38.

Trečiasis kėlinys prasidėjo rezultatyviai – sužaidus dvi minutes – 54:42 pirmavo šeimininkai. Abi komandos daugiau atakavo nei gynėsi. Įpusėjus kėliniui 62:51 savo persvarą išlaikė „Žalgiris – SM“. Varžovams baudos aikštelėje nesisekė iš žaidimo „išjungti“ kauniečių aukštaūgių V.Štimaco ir P.Butkevičiaus.  “Žalgiris – SM” nemažai problemų turėjo su A.Golokvoščiumi,  kuris įmetė keletą tolimų metimų ir neleido šeimininkams atitrūkti. Trečiasis kėlinys, po greitų A.Pangonio dviejų taškų, baigėsi rezultatu 67:60. “Žalgiris – SM” išsaugojo persvarą savo rankose.

Paskutinę šių rungtynių dalį sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie pirmieji pelnė taškus. Sužaidus tris minutes – 75:63 pirmavo „Žalgiris – SM“. Po Alytaus krepšininko M.Jaruševičiaus taiklaus tolimo metimo, kauniečių persvara ištirpo iki šešių taškų – 71:77. Tačiau “Žalgiris – SM” nesiruošė paleisti pergalės iš savo rankų ir įpusėjus kėliniui, po keturių iš eilės pelnytų taškų, susigrąžino solidesnę persvarą – 83:73. Likus žaisti tris minutes, penktąją pražangą gavo vienas iš Kauno klubo lyderių, serbas V.Štimacas. Per likusį rungtynių laiką Kauno klubo krepšininkai, netekę vieno naudingiausių savo ekipos žaidėjų, mobilizavosi, sužaidė užtikrintai, puikiai kovoję dėl kamuolių, jie privertė varžovus rinktis pražangas. Likus žaisti 30 sekundžių šeimininkų persvara buvo devyni taškai – 91:82.  Iki pat finalinės sirenos „Žalgiris – SM“ nebepaleido sėkmės iš rankų ir šventė pergalę rezultatu 96:85.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė P.Butkevičius, kuris pelnė 25 taškus ir atkovojo 11 kamuolių. 20 pridėjo M.Kalnietis, 16 taškų į savo sąskaitą įsirašė V.Štimacas, jis atkovojo septynis kamuolius. Svečių gretose rezultatyviausias buvo A.Golokvoščius, kuris įmetė 25 taškus, 22 pelnė M.Jaruševičius, jis atkovojo 13 kamuolių. 18 pridėjo A.Pangonis, jis po krepšiais sugriebė septynis kamuolius.

Kauno „Žalgiris – SM“ klubas, NKL čempionate iškovojęs 11 pergalių ir patyręs septynis pralaimėjimus, savo pogrupyje 2-3 vietas dalijasi su Pakruojo „Merestos“ krepšininkais.