„Žalgiris“ nugalėjo Prancūzijos čempionus 0

Pasibaigė Eurolygos šeštojo turo rungtynės, kuriose Kauno „Žalgiris“ susitiko su Prancūzijos čempionais ir šio turnyro debiutantais Stazbūro „Strasbourg“.

Pirmasis kėlinys startavo taikliu L. Ayuso tolimu metimu. Varžovų atsakė klaida. Sužaidus vieną minutę 3:0 pirmavo „Žalgiris“. Po R.Freemano dvitaškio metimo žalgiriečiai dar padidino savo pranašumą – 5:0. Prancūzams ir toliau nekrito, sužaidus daugiau nei tris minutes, jų sąskaitoje buvo nulis. Po dar vieno L.Ayuso tolimo šūvio, likus žaisti šešias minutes iki pirmojo kėlinio pabaigos – 10:0.

Kauno „Žalgirio“ puolimas ir agresyvi gynyba privertė „Strasbourg“ krepšininkus klysti. Svečiams krepšys buvo tarsi užrištas. Įpusėjus kėliniui Prancūzijos čempionai vis dar nesugebėjo pelnyti taškų – 14:0. Pirmuosius du taškus „Strasbourg“ ekipai baudos metimais pelnė amerikietis gynėjas A.Youngas. Tačiau nesustabdomas žalgiriečių gretose buvo L.Ayuso, po jo trečiojo tritaškio Lietuvos čempionų persvara akivaizdi – 19:6. Kauno „Žalgirio“ toliašaudės artilerijos gretas papildė ir J.Mačiulis, po kurio tritaškio metimo – 22:11 pirmavo šeimininkai. Likus žaisti dvidešimt sekundžių dar vieną vinį kalė L.Ayuso, po jo tritaškio – 28:11. Pirmoji rungtynių dalis baigėsi triuškinančiu Kauno klubo pranašumu – 28:13.

Antrajame kėlinyje Ricardo Greeras įspūdingu dėjimu atidarė „Strasbourg“ klubo taškų sąskaitą. Sužaidus vieną minutę – 28:15. Tačiau svečiams ir toliau sunkiai sekėsi užbaigti atakas sėkmingai, daug atakų baigdavosi skubotais, neparuoštais metimais. Sužaidus keturias minutes žalgiriečiai išsaugojo solidų pranašumą – 30:15. Baigiantis kėliniui pamažu pradėjo atsigauti ir Prancūzijos klubo puolimas, iki antrojo kėlinio pabaigos „Strasboug“ krepšininkai sumažino skirtumą iki septynių taškų – 41:34.

Po didžiosios pertraukos abiejų komandų žaidimas apsilygino, sužaidus tris minutes, po A.Youngo tritaškio metimo – 43:40 pirmavo „Žalgiris“. „Strasbourg“ suaktyvino gynybą ir apsunkino žalgirečių puolimą. Įpusėjus kėliniui kauniečiai pirmavo 48:42. Tačiau šeimininkai, palaikomi gausiai į Kauno sporto halę susirinkusių žiūrovų, neleido varžovams perimti mačo iniciatyvos ir likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes, išlaikė aštuonių taškų persvarą – 52:44. Kauno klubo krepšininkai pasiaukojamai gynėsi ir kovojo dėl kamuolių. Trečiasis kėlinys baigėsi rezultatu 59:44.

Paskutinėje šių rungtynių dalyje sužaidus beveik tris minutes, traumą po varžovų krepšiu gavo vienas „Strasbourg“ lyderių A.Youngas, kuriam po susidūrimo buvo prakirsta galva. Žalgiriečiai ir toliau gana demonstravo kibią gynybą ir agresyvų puolimą bei mačo eigą laikė savo rankose. Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ pirmavo rezultatu 68:51. Likus žaisti dvi minutes, Kauno sporto halėje jau tvyrojo pergalingos nuotaikos. Po L.Ayuso dvitaškio metimo, likus žaisti kiek daugiau nei minutę, rezultatu 72:58 pirmavo kauniečiai.

Lietuvos čempionai įrodė savo pranašumą prieš stipriausią Prancūzijos ekipą ir šventė pergalę rezultatu 72:63.

Rezultatyviausi nugalėtojų gretose buvo L.Ayuso ir D.Lavrinovičius, kurie pelnė po 22 taškus, pastarasis taip pat atkovojo keturis kamuolius. 9 taškus įmetė ir tiek pat kamuolių atkovojo P.Jankūnas. Keturis rezultatyvius perdavimus atliko amerikietis E.Cota. 8 taškus į savo sąskaitą įsirašė V.Ginevičius, jis atliko du rezultatyvius perdavimus.

Varžovų gretose išsiskyrė A.Youngas, kuris įmetė 13 taškų ir atkovojo keturis kamuolius. R.Greeras pridėjo 12 taškų, 10 – K.Wessonas, jis atkovojo tris kamuolius.

Po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje vyriausiasis „Strasbourg“ treneris sakė, jog jo komanda labai prastai pradėjo rungtynes, nesugebėjo sustabdyti „Žalgirio“ snaiperių, kurie pataikė labai daug tolimų metimų. E.Girardas taip pat minėjo, kad Prancūzijos ekipa padarė labai daug klaidų, žaidėjams dar trūksta tokio lygio varžybų patirties. Strategas sakė, kad iki didžiosios pertraukos „Strasbourg“ krepšininkai visdėlto sugebėjo stabilizuoti žaidimą, tačiau per paskutinius du kėlinius nesugebėjo perimti inciatyvos ir „atsilošti“ didelio taškų skirtumo.

„Žalgirio“ vyriausiasis treneris A.Sireika buvo nepatenkintas, kad žalgiriečiai išvaistė tokį didelį pranašumą, tačiau gyrė krepšininkus už kovingumą, kad jie nesupanikavo ir iki pat mačo pabaigos išlaikė persvarą savo rankose bei šventė pergalę. Žalgiriečiai antrajame kėlinyje papuolė į duobę, tačiau sugebėjo iš jos išsikapstyti. A.Sireiką neramino ir tai, kad šeimininkai pralaimėjo kovą po krepšiu.“