„Žalgiris – SM“ sumindė „Pieno žvaigždes“ 0

Šiandien buvo sužaistos NKL čempionato rungtynės, kuriose Kauno „Žalgiris – A.Sabonio mokykla“ namuose priėmė Pasvalio „Pieno žvaigždes“. Rungtynes pradėjo tokie komandų startiniai penketai:

Kauno „Žalgiris – SM“ pirmieji į aikštę išbėgo T.Barštys, M.Kalnietis, V.Štimacas, A.Milaknis ir P.Butkevičius.

Pasvalio ekipoje – M.Parkeris, M.Gelžinis, N.Vašakidzė, M.Kumpis ir M.Bindza.

Pirmoji rungtynių dalis sėkmingiau susiklostė mačo šeimininkams. Sužaidus dvi minutes, kauniečiai pirmavo sausu rezultatu – 6:0. Ypač naudingai pirmajame kėlinyje žaidė “Žalgiris – SM” aukštaūgiai, kurie patikimai kovojo dėl atšokusių kamuolių ir sėkmingai atakavo. Įpusėjus kėliniui Kauno klubas pirmavo 12:8. Didžiąją dalį ekipos taškų pelnė P.Butkevičius ir V.Štimacas. Varžovai sunkiai rasdavo priegų prie šeimininkų krepšio ir likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes, „Žalgiris – SM“ jau turėjo 8 taškų persvarą – 18:10. Kauniečiai iki pat kėlinio pabaigos nemažino rungtynių tempo, dažnai priversdavo svečius klysti, atsikovodavo kamuolius po netaiklių metimų ir išnaudodavo „antruosius šansus“. Pirmoji rungtynių dalis baigėsi „Žalgiris – SM“ klubo persvara rezultatu 30:17.

Antrajame kėlinyje abi komandos pasikeitė nesėkmingomis atakomis, tačiau pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė kauniečiai, du taškus pelnė P.Butkevičius. Tiek savo, tiek varžovų baudos aikštelėje ir toliau karaliavo P.Butkevičius ir V.Štimacas. Įpusėjus kėliniui Pasvalio “Pieno žvaigždės” nesugebėjo priartėti prie šeimininkų, Kauno klubas pirmavo rezultatu 40:27. Svečiai suaktyvino puolimą ir neleido dar labiau atitrūkti “Žalgiris – SM” krepšininkams. Tačiau spragos gynyboje neleido pasvaliečiams perimti mačo iniciatyvos. Šeimininkai toliau diktavo žaidimo eigą ir likus dviems minutėms, turėjo vienuolikos taškų pranašumą – 47:36. Šiame kėlinyje išsiskyrė ir M.Kalnietis, kuris ne tik protingai vadovavo komandai, tačiau ir pats sėkmingai atakavo. Antroji mačo dalis baigėsi rezultatu 51:42.

Po didžiosios pertraukos pirmuosius penkis taškus savo komandai pelnė A.Milaknis. Sužaidus tris minutes šeimininkai išlaikė pranašumą – 58:50. Šioje rungtynių dalyje atsiskleidė ir A.Milaknis, po jo tolimo šūvio „Žalgiris – SM“ pirmavo 63:52. Kauniečiai ir trečiajame kėlinyje užtikrintai kovojo dėl atšokusių kamuolių. Likus žaisti tris minutes „Žalgiris – SM“ išsaugojo vienuolikos taškų pranašumą – 67:56. Pasvalio klubo priekinės linijos žaidėjai dažnai nesugebėdavo atitverti Kauno klubo aukštaūgių ir leisdavo jiems pakartoti komandos draugų netaiklius metimus. Pasvalio „Pieno žvaigždės“ dažniau klydo, kauniečiai buvo gerokai taiklesni. Todėl trečiasis kėlinys baigėsi akivaizdžia šeimininkų persvara rezultatu 75:56.

Paskutinėje mačo dalyje vaizdas aikštėje nesikeitė. “Žalgiris – SM”, po A.Milaknio dviejų iš eilės taiklių tritaškių metimų, pradėjo triuškinti svečius – 81:58. “Pieno žvaigdžių” krepšininkai per beveik keturias minutes sugebėjo pelnyti vos du taškus. Pasvaliečiai neatrado savojo žaidimo, dažnai klydo, “pralaimėjo lentą” . Įpusėjus kėliniui solidžiu skirtumu pirmavo „Žalgiris – SM“ – 91:61. Likusi rungtynių dalis buvo tik formalumas. Finalinė šio mačo sirena paskelbė užtikrintą ir pelnytą Kauno klubo pergalę rezultatu 96:74.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė V.Štimacas, kuris pelnė 22 taškus ir atkovojo 8 kamuolius. 21 pridėjo ir 14 taškų atkovojo P.Butkevičius. 20 taškų į savo sąskaitą įsirašė A.Milaknis, jis pataikė šešis tolimus metimus iš dešimties.

Svečių ekipoje rezultatyviausias buvo L.Lukoševičius, kuris pelnė 18 taškų ir atkovojo septynis kamuolius, 16 pridėjo ir penkis kamuolius po krepšiais sugriebė A.Stašaitis.