„Šiauliai“ nesugebėjo įkąsti Lietuvos čempionams (papildyta) 0

Šiandien Kauno „Žalgiris“ sužaidė LKL čempionato rungtynes su šio turnyro prizininkais Šiaulių „Šiauliais“.

Pirmieji savo taškų sąskaitą atsidarė „Šiauliai“. Du taškus pelnė R.Vaičiūnas. R.Freemanas baudų metimais išlygino rezultatą. Puikiai pirmojo kėlinio pradžioje žaidė šis legionierius, pelnęs didžiąją dalį komandos taškų. Po P.Jankūno tolimo taiklaus metimo, sužaidus beveik keturias minutes – 8:10 pirmavo Lietuvos čempionai. Aikštelėje vyko atkakli dvikova, pirmavo tai viena, tai kita komanda.Likus žaisti keturias minutes, rezultatu 16:14, nedidelį pranašumą turėjo žalgiriečiai. Tadiciškai pakiliai savo aikštėje rungtyniaujantys šiauliečiai neleido įsibėgėti Kauno klubui ir iki pat kėlinio pabaigos palaikė mačo intrigą. Gerai „Žalgirio“ gretose dėl atšokusių kamuolių kovojo D.Lavrinovičius. Dominavo atakuojantis krepšinis. Paskutinė svečių ataką pirmajame kėlinyje sėkmingai užbaigė S.Serapinas, pataikęs tritaškį metimą – 27:28 minimalų pranašumą išlaikė kauniečiai.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje liko panašus. Dažnai keitėsi pirmaujanti komanda, vyko atkakli kova dėl kiekvieno aikštės centimetro. Sužaidus dvi minutes, rezultatas buvo lygus – 30:30. Po L.Ayuso tritaškio metimo žalgiriečiai pirmavo – 36:32. Likus žaisti kiek daugiau nei keturias minutes, po R.Freemano dvitaškio metimo, „Žalgiris“ susikrovė 6 taškų pranašumą – 35:41. Kauno klubas pamažu perėmė iniciatyvą, pasinaudoję „Šiaulių“ klaidomis ir netaikliais metimais. Likus žaisti tris minutes, Lietuvos čempionai pirmavo devyniais taškais – 46:37. „Žalgiris“ atakavo beveik be klaidų, ir toliau labai naudingai žaidė R.Freemanas. Tačiau iki didžiosios pertraukos šiauliečiai sugebėjo sumažinti skirtumą iki trijų taškų. Antrasis kėlinys baigėsi rezultatu 50:47.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė. Vyko atkakli kova, žalgiriečiai nuolat juto į nugarą alsuojančius „Šiaulius“. Po šeimininkų žaidėjo A.Danusevičiaus dvitaškio metimo, sužaidus kiek daugiau nei minutę – 52:51 pirmavo „Žalgiris“. Labai sėkmingai Kauno klubo gretose žaidė P.Jankūnas, po jo dvitaškio, likus žaisti šešias minutes – 58:51. Kiek vėliau Lietuvos čempionai įsibėgėjo ir pradėjo tolti nuo varžovų. Kauniečių aukštaūgiai dominavo baudos aikštelėje. Tik keturis taškus, per daugiau nei penkias minutes, sugebėjo pelnyti „Šiaulių“ krepšininkai. Po S.Serapino tolimo šūvio, likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes, „Žalgiris“ padidino savo persvarą iki 14 taškų – 65 :51. R.Freemanas ir P.Jankūnas buvo rezultatyviausi iki ketvirtojo kėlinio, pelnę daugiau nei pusę ekipos taškų. Trečiasis kėlinys baigėsi akivaizdžia „Žalgirio“ persvara rezultatu 61:76.

Paskutinėje rungtynių dalyje žalgiriečiai buvo taiklesni ir agresyvesni gynyboje. Lietuvos čempionai, po efektingo D.Lavrinovičiaus dėjimo, rezultatu 81:61, pradėjo triuškinti šiauliečius. Kauno klubas vis dažniau priversdavo klysti šeimininkus, „Šiaulių“ klubo puolimas išsiderino. Sužaidus keturias minutes, žalgiriečiai pirmavo 64:83. Lietuvos čempionai tvirtai kontroliavo padėtį, puikiai atakavo tiek nuo tolimų distancijų, tiek nuo dvitaškio zonos. Iki pat mačo pabaigos svečiai neleido suabejoti savo pranašumu. Finalinė šių rungtynių sirena paskelbė užtikrintą ir pelnytą, šeštąją Kauno „Žalgirio“ pergalę LKL čempionate, rezultatu 97:80.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė P.Jankūnas, kuris pelnė 24 taškus ir atkovojo penkis kamuolius. 23 pridėjo ir du rezultatyvius perdavimus atliko R.Freemanas. V.Ginevičius – 14tšk., 3 rez. perd., S.Serapinas – 11tšk., D.Lavrinovičius – 10 tšk., 12 atk.kam. Žalgiriečiai metė tritaškius 55.2% taiklumu, dvitaškius – 63.3%.

„Šiaulių“ gretose rezultatyviausias buvo D.Pakamanis, pelnęs 17 taškų. 15 pridėjo V.Pauliukėnas. 13 – A.Danusevičius.

„Žalgirio“ treneris G.Krapikas po rungtynių sakė, kad pavyko nuteikti komandą kovai, žalgiriečiai žinojo, kad reikės žaisti prieš pavojingą varžovą. Toks nusiteikimas padėjo mobilizuoti komandą ir perglė buvo pasiekta be didesnių vargų.

„“Šiaulius“ įveikėme jų pačių ginklu – tritaškiais metimais. Pradžioje buvo kiek sunkiau, reikėjo palaukti, kol žaidėjai apsipras vienas prie kito, nes išėjome kiek kitokiu startiniu penketu. Mūsų krepšininkai gerai gynėsi, kovojo dėl atšokusių kamuolių. Taškus pelnėme ne tik iš pozicinio žaidimo, bet ir greitomis atakomis. Kai atsiplėšėme, nukrito įtampa ir žaidimas vyko užtikrintai iki pat galo. Šiandien labai gerai pasirodė P.Jankūnas, kuris pataikė tris tolimus metimus iš trijų ir septynis dvitaškius iš aštuonių. Taip pat galima išskirti R.Freemaną, kuris puikiai uždengė vieną „Šiaulių“ lyderių V.Pauliukėną ir rezultatyviai atakavo. D.Lavrinovičius, nors ir nepelnė daug taškų, tačiau atkovojo 12 kamuolių, blokavo keturis varžovų metimus ir atliko septynis rezultatyvius perdavimus.“ – teigė G.Krapikas.