„Žalgiris – SM“ sutriuškino Joniškio „Delikatesą“ 0

Šiandien Kauno „Žalgiris – SM“ sužaidė antrąsias šio savaitgalio NKL rungtynes. Šįkart kauniečiai savo aikštėje priėmė Joniškio „Delikatesą“. Mačą pradėjo tokie komandų startiniai penketai:

„Žalgiris – SM“ pirmieji į aikštę išbėgo T.Barštys, M.Kalnietis, V.Štimacas, P.Butkevičius ir A. Milaknis.

Joniškio „Delikatesas“ – Ž.Valuckas, A.Šidagis, Ž.Mačiūnas, T.Druktenis ir T.Aleknavičius.

Pirmojo kėlinio startas buvo sėkmingesnis buvo šeimininkams, pirmuosius du šios dvikovos taškus pelnė V.Štimacas. Tačiau netrukus tuo pačiu atsakė ir varžovai. Sužaidus dvi minutes – 2:2. Abi komandos rungtyniavo apyligiai, kauniečiai stengėsi žaisti per savo aukštaūgius krepšininkus, svečiai dažniau mėgino laimę nuo tolimesnių distancijų. Įpusėjus kėliniui, po P.Butkevičiaus dvitašio metimo, rezultatu 14:7 pirmavo Kauno klubas. Likus žaisti tris minutes šeimininkai vis dar išlaikė septynių taškų pranašumą. Pirmajame kėlinyje labiau dominavo puolimas, o ne gynyba. Sunkiai sustabdomas buvo joniškietis 8, su kuriuo daug problemų turėjo “Žalgiris – SM”. Paskutinė Kauno klubo krepšininkų ataka buvo nesėkminga – pirmoji šių rungtynių dalis baigėsi rezultatu 26:22 . Šeimininkai išsaugojo savo pranašumą.

Antrasis kėlinys prasidėjo V.Štimaco dėjimu į krepšį. Tačiau varžovų atsakas buvo Ž.Valucko du taškai su bauda. Sužaidus vieną minutę – 28:25 pirmavo šeimininkai. Po tolimo Ž.Valucko metimo, „Delikatesas“ išlygino rezultatą. Šiame kėlinyje kauniečių lyderiu tapo P.Butkevičius, kuris vedė savo komandą į priekį. Po M.Kalniečio tritaškio metimo – 39:32 – pranašumą susigrąžino „Žalgiris – SM“. Likus žaisti 4 minutes, techninę pražangą už ginčus su teisėju gavo Joniškio klubo žaidėjas J.Blažys. Kauniečiai sugebėjo tuo pasinaudoti – po V.Jasikevičiaus realizuotų baudos metimų ir taiklaus dvitaškio „Žalgiris – SM“ įsiveržė į priekį – 47:37. Iki pat didžiosios pertraukos vyko įtempta kova, nei viena komanda nenorėjo atiduoti mačo iniciatyvos. Tačiau kėlinio galas sėkmingiau susikostė šeimininkams – “Žalgiri – SM” padidino savo pranašumą iki 15 taškų – 59:44.

Trečioje rungtynių dalyje pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė joniškiečiai, du taškus pelnė T.Aleknavičius. Sužaidus dvi minutes, šeimininkai išsaugojo savo persvarą – 65:48. Puikiai Kauno klubo gretose rungtyniavo V.Štimacas. Tačiau „Delikateso“ ekipoje pamažu įsismagino snaiperiai, kurie pataikė kelis tolimus metimus ir sušvelnino skirtumą iki 11 taškų – 65:54. Šeimininkai, savo ruožtu, neleido varžovams įsibėgėti, įpusėjus kėliniui dar vieną techninę pražangą gavo „Delikateso“ ekipa, šįkart buvo nubaustas lyderis Ž.Valuckas. “Žalgiris – SM“ pirmavo 71:54. Po V.Jasikevičiaus tolimo šūvio, likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes šeimininkai pirmavo – 76:60. Kauno klubas iki pat trečiojo kėlinio pabaigos nemažino rungtynių tempo, gerai kovojo dėl atšokusių kamuolių ir sugebėjo išsaugoti turėtą pranašumą – 80:65.

Paskutinėje rungtynių dalyje Joniškio „Delikatesas“ stojo į lemiamą kovą. Likus žaisti keturias minutes, joniškiečiai sugebėjo skirtumą sušvelninti iki 7 taškų – 84:77. Visdėlto svečiams nebeužteko jėgų pasivyti mačo šeimininkų. Likus žaisti dvi minutes, Kauno klubas pirmavo triuškinačiu dvidešimties taškų skirtumu. Finalinė šio mačo sirena paskelbė užtikrintą „Žalgiris – SM“ pergalę rezultatu 104:84.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo M.Kalnietis, pelnęs 25 taškus, jis atliko 8 rezultatyvius perdavimus.24 pridėjo ir 6 kamuolius atkovojo V.Štimacas. 17 taškų įmetė ir 11 kamuolių atkovojo P.Butkevičius.

Svečių gretose rezultatyviausias buvo Ž.Valuckas, kuris pelnė net 36 taškus ir atkovojo keturis kamuolius, 21 įmetė ir penkis kamuolius sugriebė T.Druktenis.