Rungtynės Vitorijoje „Žalgiriui“ susiklostė tragiškai 0

Vitorijos „Tau Ceramica“ savo aikštėje nepagailėjo Lietuvos čempionų ir Fernando Buesa arenoje sutriuškino savo varžovus 21 taško skirtumu – 94:73.

Rungtynių startas sėkmingesnis buvo svečiams, pirmuosius rungtynių taškus pelnė E.Cota. Tačiau iš karto trimis taškais atsakė „Tau Ceramicos“ žaidėjas P.Prigioni ir du taškus pridėjo T.Hansenas. Žalgiriečiai mačo pradžioje daugiau klydo ir tai leido „Tau Ceramicos“ krepšininkams pelnyti nemažai lengvų taškų. Sužaidus keturias minutes Kauno klubas atsilikinėjo septyniais taškais – 14:7. Kaip ir reikėjo tikėtis, didžiąją dalį baskų klubo taškų pelnė ispanų aukštaūgiai, drebėjo Lietuvos čempionų gynybinės sienos. Po V.Ginevičiaus tritaškio metimo, likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, Ispanijos klubas pirmavo 24:14. Nors žalgiriečiai gana sėkmingai atakavo, tačiau spragos gynyboje neleido pavojingai priartėti prie varžovų. Iki pat pirmojo kėlinio galo „Tau Ceramica“ sugebėjo išsaugoti savo pranašumą – 28:19

Rezultatyviausias „Žalgirio“ gretose buvo T.Beardas, pelnęs 7 taškus.

Antrajame kėlinyje pirmasis „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė S.Serapinas, pataikęs du baudos metimus. Svečiai pasiaukojamai kovojo dėl atšokusių kamuolių ir sužaidus dvi minutes sugebėjo savo atsilikimą sumažinti iki septynių taškų – 23:30. Dar po minutės baskų klubo persvara sumažėjo iki keturių taškų. Tačiau Lietuvos čempionams ir toliau koją kišo klaidos, kurios leido varžovams gana greitai vėl pabėgti. Ipusėjus kėliniui Kauno klubas turėjo devynių taškų deficitą – 39:30. Rungtynęs klostėsi atkakliai, žalgiriečiai neleido baskų klubui perimti iniciatyvos. Po J.Mačiulio dėjimo į krepšį, likus žaisti dvi minutes, rezultatu 45:36, pirmavo svečiai. Iki pat didžiosios pertraukos Lietuvos čempionai buvo priversti vytis mačo šeimininkus. Antrasis kėlinys „Žalgiriui“ baigėsi labai nemaloniai – paskutinėje savo atakoje „Tau Ceramica“ sugebėjo pelnyti tris taškus – 54:40.

Po didžiosios pertraukos pirmieji savo taškų kraitį padidino šeimininkai – tris taškus pataikė T.Hansenas. Ir toliau žalgiriečių gynyba buvo gana skylėta, ispanai sugebėdavo pelnyti taškus iš patogių padėčių. Sužaidus dvi minutes svečiai turėjo 13 takų deficitą. Labiausiai pastebimas „Žalgirio“ gretose buvo komandos kapitonas T.Beardas, kuris gana sėkmingai gynėsi ir atakavo. Kauniečiai leido įsismarkauti „Tau Ceramicos“ snaiperiams ir gerokai nutolti savo varžovams. Įpusėjus kėliniui 66:49 pirmavo baskai. „Tau Ceramica“ dominavo aikštelėje, rezultatyviai atakavo ir sugebėjo neutralizuoti „Žalgirio“ krepšininkus. Svečius žudė tolimi Ispanijos klubo metimai. Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes, „Tau Ceramica“ turėjo 19 taškų pranašumą. Lietuvos čempionai darė kvailas klaidas ir tai buvo viena iš priežaščių, kodėl kauniečiai nesugebėjo perimti mačo iniciatyvos ar bent jau sulyginti abiejų komandų žaidimo. Trečiasis kėlinys baigėsi rezultatu 77:58.

Paskutinėje šių rungtynių dalyje vaizdas aikštėje nesikeitė. „Tau Ceramicos“ ekipoje pavojingi buvo visi krepšininkai, tuo tarpu „Žalgiryje“ buvo galima išskirti tik T.Beardą. Šeimininkai pranoko kauniečius pagal visus žaidybinius komponentus.Atrodė, kad Kauno klubo žaidėjų rankos ir kojos yra surištos. Svečiai dar nesibaigus mačui padarė net 20 klaidų. Įpusėjus kėliniui Lietuvos čempionai atsilikinėjo 90:62. Per likusį laiką „Žalgiris“ nieko gero nenuveikė, nes baskų klubo sukauptas pranašumas buvo pernelyg akivaizdus ir didelis. Finalinė šių rungtynių sirena paskelbė triuškinatį Kauno „Žalgirio“ pralaimėjimą rezultatu 94:73.

Kalbėdamas apie pralaimėjimo priežastis, A.Sireika išskyrė didelį klaidų skaičių. „Neturėjome galimybių iškovoti pergalės, nes padarėme per daug klaidų – net 23. Žaidžiant su tokia komanda kaip „Tau Ceramica“ – tai savižudybė. Tuo labiau, kovojant dėl pirmosios pogrupio vietos. Mums nepavyko nugalėti ispanų, nes šį vakarą jie žaidė geriau nei mes.“

Nusivylęs buvo ir Kauno „Žalgirio“ sunkusis krašto puolėjas Paulius Jankūnas. „Tai buvo labai prastos rungtynės, net negalėčiau tiksliai įvardinti priežasčių. Prastai gynėmės ir leidome priešininkams nevaržomiems atakuoti iš toli. Tačiau tai dar ne pabaiga, ne paskutinės rungtynės Eurolygoje. Dar žaisime ne vieną susitikimą ir turėsime laiko reabilituotis.“

Nugalėtojų vyriausiasis treneris Velimiras Perasovičius džiaugėsi komandos pasirodymu. „Šį kartą žaidėme kupini energijos, pamiršę visus pralaimėjimus bei norėdami įrodyti, jog esame stipresni. Po didžiosios pertraukos ne tik neleidome priešininkams sumažinti persvaros, bet ir padidinome ją. Manau, kad ši pergalė yra labai svarbi Vitorijos komandai, džiugu, kad laimėjome didele persvara.“

V.Perasovičių nustebimo „Žalgirio“ ekipos žaidimas. Pasak trenerio, jis nesitikėjo, kad kauniečiai pasiduos taip anksti. „Žalgiriečiai dažnai rungtynes pradeda ne itin sėkmingai, tačiau vėliau įsibėgėja ir parodo, ką moka. Šįsyk jie atleido vadžias per anksti, nei tikėjausi. Tikriausiai taip nutiko dėl ypatingai gero mūsų gynybos, nusiteikimo bei agresyvaus žaidimo.”

Vitorijos „Tau Ceramica“ sunkusis krašto puolėjas buvęs žalgirietis Kornelis Davidas po rungtynių džiaugėsi svarbia pergale. „Kauno klubas yra stiprus priešininkas Eurolygoje, tačiau po sunkių rungtynių sugebėjome jį įveikti. Džiaugiuosi, kad sėkmingai sužaidė mūsų priekinės linijos krepšininkai ir asmeniškai aš. Manau, kad viena iš pergalės priežasčių buvo priešininkų klaidos, po kurių nesunkiai pelnydavome taškus.“

Po šio susitikimo abi komandos turi po šešias pergales ir tris pralaimėjimus.

Rezultatyviausiai „Žalgirio“ gretose žaidė Tanoka Beardas – 17 (5 atk.kam., 4 rez.perd.), Darjušas Lavrinovičius pridėjo 12 (13 atk.kam.), Reggie Freemanas – 11, Paulius Jankūnas – 10 (5 atk.kam., 5 kl., 5 praž.), Jonas Mačiulis – 8.

Nugalėtojų komandai daugiausiai taškų pelnė Luisas Scola – 19 (9 atk.kam.), Travisas Hansenas – 18, Kornelis Davidas – 16 (9 atk.kam.), Casey Jacobsenas – 10, Tiago Splitteris ir Pablo Pirgioni (10 rez.perd.) po 8.