Užtikrinta, bet sunki „Žalgiris – SM“ pergalė 0

NKL čempionato rungtynėse Kauno „Žalgiris – Sabonio mokykla“ šiandien savo aikštėje priėmė absoliučius turnyro autsaiderius Tauragės „Bremena“ krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo apyligiai, nei vienai, nei kitai ekipai nepavyko greitai nutolti nuo savo varžovų. Po A.Milaknio tolimo metimo, sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes, 7:5 pirmavo Kauno klubas. Dar po dviejų minučių rezultatas buvo lygus – 11:11. Žaidimas ir toliau vyko tuo pat ritmu, daug kartų keitėsi pirmaujanti komanda. „Žalgiris – SM“ gretose sėkmingai rungtyniavo serbas V.Štimacas, kurį sunkiai sekėsi stabdyti „Bremenos“ priekinės linijos žaidėjams. Po A.Milaknio tolimo taiklaus metimo, 21:18 kauniečių naudai. Po M.Kalniečio tritaškio, likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, “Žalgiris – SM” persvara padidėjo iki keturių taškų. Baigiantis kėliniui “Žalgiris – SM” spurtavo, pelnė septynis taškus be atsako ir susikrovė solidesnę persvarą, po pirmųjų dešimties minučių – 33:23.

Antrajame kėlinyje kauniečiai draskė varžovų gynybą staigiais išpuoliais. Pamažu įsismagino M.Kalnietis, kuris, antrajame kėlinyje sužaidus dvi minutes, iš viso jau buvo pelnęs septynis taškus. Šeimininkai ir toliau nemažino tempo, įpusėjus antrajam ketvirčiui, „Žalgiris – SM“ pirmavo 40:29. Tačiau baigiantis kėliniui Kauno klubui sunkiai sekėsi rezultatyviai užbaigti atakas, tai leido svečiams priartėti iki septynių taškų – 43:36.Vis dėlto iki didžiosios pertraukos “Žalgiris – SM” nepaleido mačo iniciatyvos, neleido Tauragės “Bremenos” krepšininkams pradėti diktuoti žaidimo eigos ir išsaugojo persvarą savo rankose – 40:49.

Trečiajame kėlinyje per pirmąją minutę rezultatas liko tas pats. Komandos pasikeitė netaikliais metimais bei klaidomis. S.Kažukauskas trim taškais pirmasis atidarė „Bremenos“ taškų sąskaitą – 51:45. Po V.Štimaco dvitaškio, kauniečiai vėl susigrąžino aštuonių taškų persvarą. Po M.Kalniečio staigaus prasiveržimo, šeimininkų persvara jau 11 taškų. Šeimininkai ir trečiajame kėlinyje buvo truputį greitesni ir taiklesni už savo varžovus, todėl kontroliavo mačo eigą. Tačiau „Bremena“ nesiruošė anksčiau laiko nuleisti rankų ir iš visų jėgų kabinosi į pergalę. Kiekviena Kauno klubo klaida dažniausiai virsdavo „Bremenos“ ekipos taškais. Todėl šeimininkai negalėjo nuo tauragiškių nutolti saugiu atstumu. Likus žaisti vos daugiau nei minutę, „Žalgiris – SM“ persvara buvo aštuoni taškai. Per likusį laiką šeimininkai sugebėjo dar labiau sukomplikuoti savo padėtį – po S.Kažukausko tritaškio metimo, kauniečių pranašumas buvo vos du taškai – 68:66.

Lemiamas buvo paskutinis kėlinukas, kurį vėl sėkmingiau pradėjo “Žalgiris – SM” krepšininkai. Po V.Jasikevičiaus, kuris buvo pagrindinis Kauno klubo spurto iniciatorius ketvirtoje rungtynių dalyje, tolimo šūvio, rezultatu 75:67, nuo savo varžovų nutolo kauniečiai. „Bremenos“ krepšininkai atrodė pavargę ir nespėjo su greitomis „Žalgiris – SM“ atakomis. Įpusėjus kėliniui, po M.Kalniečio įspūdingo dėjimo – 84:69. Per likusį laiką šeimininkai dominavo aikštėje ir tik didino savo pranašumą. Finalinė šių rungtynių sirena paskelbė užtikrintą, bet nelengvą “Žalgiris – SM” pergalę rezultatu 110:84.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo V.Jasikevičius, pelnęs 29 taškus ir atlikęs du rezultatyvius perdavimus. M.Kalnietis pridėjo 23 taškus ir penkis rez.perd. 14 tšk. – A.Milaknio sąskaitoje, 12 tšk. – P.Butkevičiaus, jis atkovojo 8 kamuolius.

Svečių gretose išsiskyrė E.Žemgulis, kuris pelnė 18 taškų ir atkovojo penkis kamuolius. 17 pridėjo A.Karbauskas, 16 – S.Kažukauskas.

Turnyrinė lentelė I pogrupis Ž L 1. Klaipėdos „Nafta-Uni-Laivitė“ 25 16 2. Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“ 25 16 3. Pakruojo „Meresta“ 25 16 4. Joniškio „Delikatesas“ 24 14 5. Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 25 13 6. Šilutės „Šilutė“ 25 11 7. Alytaus „Alytus“ 24 9 8. Tauragės „Bremena“ 25 4