Kauno „Žalgiris“ nesunkiai nugalėjo Vilniaus „Sakalus“ 0

Pasibaigė LKL čempionato rungtynės, kuriose Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje žaidė su Vilniaus „Sakalų“ ekipa ir nesunkiai nugalėjo savo varžovus rezultatu 79:56.

Pirmajame kėlinyje sėkmingesnį žaidimą demonstravo žalgiriečiai, po T.Beardo dėjimo – 2:0. Tačiau netrukus tritaškiu metimu atsakė ir Vilniaus ekipa. Abi komandos atakavo gana prastai, todėl sužaidus keturias minutes kartu pelnė tik septynis taškus. Po S.Serapino dvitaškio metimo – 8:3 „Žalgirio“ naudai. Pamažu Lietuvos čempioai įsibėgėjo ir perėmė mačo iniciatyvą. „Sakalų“ ekipos pozicinis žaidimas strigo, kauniečiai mažiau klydo ir geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių. Nesustabdomas Kauno klubo gretose buvo T.Beardas, kurio sąskaitoje, dar nesibaigus pirmajam kėliniui, buvo 8 taškai. Likus žaisti dvi minutes, šeimininkai pirmavo dvylikos taškų skirtumu. Po dviejų iš eilės taiklių R.Freemano tolimų metimų, „Žalgirio“ persvara tapo solidi – 24:6. Per pirmąsias dešimt minučių žalgiriečiai tvirtai kontroliavo žaidimo eigą – 26:8.

Antrajame ketvirtyje žalgiriečiai darė nemažai klaidų, tačiau svečiai nesugebėjo jomis šimtu procentų pasinaudoti. Po J.Mačiulio tritaškio metimo – 29:12 pirmavo Lietuvos čempionai. Kauno klubo krepšininkai dažnai pramesdavo iš labai dėkingų padėčių, tačiau nekrito ir vilniečiams. Įpusėjus kėliniui šeimininkai įtikinamai pirmavo ir intrigos šiame mače vargu ar buvo galima tikėtis. Ypač naudingai „Žalgirio“ gretose žaidė priekinės linijos krepšininkai, kurie akivazdžiai pranoko „Sakalų“ aukštaūgius. Likus žaisti tris minutes – 37:16 „Žalgirio“ naudai. Iki pat didžiosios pertraukos aikštėje dominavo Kauno ekipa, po dvidešimties mačo minučių – 44:22.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Sakalai“ pelnė septynis taškus iš eilės ir sušvelnino atsilikimą – 44:29. Įpusėjus ketvirčiui, po V.Ginevičiaus tolimo metimo Lietuvos čempionai pirmavo septyniolikos taškų skirtumu. Rezultatyviausias „Žalgirio“ gretose iki ketvirtojo kėlinio buvo V.Ginevičius, surinkęs 17 taškų. Žalgiriečiai neleido svečiams net pagalvoti apie galimą šių rungtynių sėkmingą pabaigą ir išlaikė solidų pranašumą – po trisdešimties minučių – 65:42.

Paskutiniame ketvirtyje žaidimas apsilygino, tačiau skirtumas tarp abiejų ekipų buvo per didelis, kad būtų galima laukti staigmenų. Žalgiriečiai rungtyniavo užtikrintai ir įpusėjus kėliniui, po A.Aleksandrovo tritaškio metimo turėjo 22 taškų persvarą. Likusi mačo dalis liko tik formalumas. Toliau savo puikų pasirodymą tęsė V.Ginevičius, po kurio tritaškio, likus žaisti apie dvi minutes, „Žalgiris“ pirmavo 73:50. Finalinė šių rungtynių sirena paskelbė nesunkią Kauno klubo pergalę rezultatu 79:56.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo V.Ginevičius – 22 taškai (4/6 tritaškiai, 4 rez. perd.). Po 14 taškų įmetė T.Beardas ir P.Jankūnas (14 atk. kam.), 13 – J.Mačiulis (9 atk. kam.).

Pralaimėjusiems 11 taškų įmetė Ž.Kelys (1/7 tritaškiai), 9 – A.Labuckas (6 atk. kam.), po 8 taškus įmetė R.Matulis (9 atk. kam.) ir E.Redeckas.