Vokiečiai išlydėti su triuškinančiu pralaimėjimu 0

Baigėsi dvyliktojo turo Eurolygos rungtynės, kuriose Kauno „Žalgiris“ savo arenoje rezultatu 86:65 sutriuškino svečius iš Vokietijos – „GHP Bamberg“.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo žalgiriečiai, du taškus pelnė T.Beardas, tačiau jau kitoje atakoje tuo pačiu atsakė ir varžovai. „GHP Bamberg“ iš karto susidūrė su nemenkomis problemomis, bandydami sustabdyti Kauno klubo aukštaūgius. Tačiau „Žalgirio“ priekinės linijos žaidėjams kiek sunkiau buvo po savuoju krepšiu, vokiečiai gana lengvai pasiimdavo kamuolius po netaiklių metimų ir antruosius šansus paversdavo „Žalgirio“ žaidėjų pražangomis. Sužaidus tris minutes, po T.Beardo tolimo metimo, Lietuvos čempionai pirmavo 6:4. Įpusėjus kėliniui, svečiai sugebėjo išlyginti skirtumą – 10:10. Pirmoji rungtynių dalis klostėsi gana nervingai ir nerezultatyviai, po P.Jankūno dvitaškio – 14:13 priekyje kauniečiai. Per pirmąsias dešimt minučių vyko atkakli kova, nei viena komanda neįrodė didesnio savo pranašumo – 21:18 pirmavo žalgiriečiai.

Antrajį ketvirtį vėl sėkmingiau pradėjo „Žalgiris“, po įspūdingo S.Serapino dėjimo – 23:18. Lietuvos čempionai suaktyvino puolimą ir likus žaisti aštuonias minutes, padidino savo persvarą iki šešių taškų. Tiesa, netrukus D.Phelpsas, pataikęs tolimą metimą, sumažino kauniečių persvarą per pusę – 27:24.Vokietijos klubas kovojo dėl kiekvieno aikštės centimetro ir neleido nutolti savo varžovams. Įpusėjus kėliniui, minimalią persvarą jau turėjo svečiai – 27:28. Mačas ir toliau klostėsi labai permainingai, komandas skyrė 2-4 taškai. Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes – 34:30 „Žalgirio“ naudai. Iki pat didžiosios pertraukos šeimininkai išsaugojo persvarą savo rankose – 40:37.

Trečiajame ketvirtyje vaizdas aikštėje, kova vyko taškas į tašką. Sužaidus tris minutes ekipas skyrė vos vienas taškas. „GHP Bamberg“ krepšininkai aktyviai gynėsi, tačiau pozicinis puolimas jiems ekėsi prasčiau. Po D.Lavrinovičiaus tritaškio metimo – 47:41 „Žalgirio“ naudai. Įpusėjus kėliniui žalgiriečiai pradėjo forsuoti mačo eigą ir po T.Beardo dvitaškio, padidino savo pranašumą iki devynių taškų – 52:43. Po S.Serapino tolimo šūvio, Kauno ekipos persvara šoktelėjo iki 15 taškų – 45:60. Likus žaisti paskutiniąsias dešimt minučių, „Žalgiris“ parodė, kad pergalės iš Kauno sporto halės išsivežti neleis, kauniečiai jau turėjo gana solidų pranašumą – 63:49.

Ketvirtoje mačo dalyje varžovų krepšį jau antrąją minutę sudrebino įspūdingas S.Serapino dėjimas – 67:49. Lietuvos čempionai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir diktavo mačo eigą. Likus žaisti kiek mažiau nei septynias minutes -71:51. Įpusėjus kėliniui Bambergo krepšininkai nei per plauką nepriartėjo prie „Žalgirio“ – 73:53. Baigiantis rungtynėms pasipylė Vokietijos klubo klaidos, šeimininkai tuo tarpu žaidė užtikrintai .Likus žaisti dvi minutes – 79:58. Finalinė mačo sirena paskelbė triuškinančią Lietuvos čempionų pergalę rezultatu 86:65.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Tanoka Beardas, surinkęs 23 taškus, atkovojęs 10 kamuolių ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus. S.Serapinas pridėjo 15 taškų, R.Freemanas – 13 (5 rez. perd.), Darjušas Lavrinovičius (9 atk. kam., 2 blk.) ir P.Jankūnas (9 atk. kam.) – po 10, V.Ginevičius – 9 (5 rez. perd.).

“Bamberg GHP” ekipoje išsiskyrė S.Hamannas – 12 taškų, T.Begley, N.Spenceris (6 atk. kam.) ir K.Archibongas (6 atk. kam.) – po 9.