Dramatiškos rungtynės baigėsi „Climamio“ pergale 0

Eurolygos keturioliktojo turo varžybose, Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje, rezultatu 81:86, turėjo pripažinti Bolonijos „Climamio“ krepšininkų iš Italijos pranašumą.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo Kauno „Žalgiris“, pirmuosius du taškus savo komandai pelnė D.Lavrinovičius. Po R.Freemano dvitaškio su varžovo pražanga – 5:0. Sužaidus beveik dvi minutes, „Climamio“ atsakė taikliu metimu iš vidutinio nuotolio, pasižymėjo M.Belinelli. Aikštėje kova buvo apilygė, sužaidus kiek daugiau nei tris minutes keturiais taškais pirmavo šeimininkai. Kauniečiai agresyviai rungtyniavo gynyboje, labai sėkmingai mačą pradėjo T.Beardas. Po amerikiečio dvitaškio – 12:6 „Žalgirio“ naudai. Įpusėjus dvikovai žalgiriečiai išlaikė persvarą savo rankose – 14:9. „Climamio“ gretose sunkiai sustabdomas buvo M.Belinelli, kuris, iki pirmojo ketvirčio pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes, buvo pelnęs daugiau nei pusė Bolonijos ekipos taškų. Baigiantis kėliniui įsismagino svečių puolėjas S.Mancinelli, kuris pelnė keturis taškus iš eilės ir sumažino italų atsilikimą iki trijų taškų. Tačiau žalgiriečiai, palaikomi sausakimšos ir triukšmingos Kauno sporto halės, nepaleido iniciatyvos iš rankų. Po pirmųjų dešimties minučių – 25:17 „Žalgiris“ priekyje.

Antrajame ketvirtyje taikliu tolimu metimu „Žalgirio“ taškų kraitį padidino D.Lavrinovičius. Labai naudingai ir rezultatyviai žaidė Kauno klubo aukštaūgiai, kurie agresyviai kovojo dėl atšokusių kamuolių, gerai gynėsi ir atakavo. Įpusėjus kėliniui Lietuvos čempionai pirmavo keturių taškų skirtumu. Po R.Freemano tritaškio, šeimininkų persvara šoktelėjo iki septynių. Žalgiriečiai kontroliavo rungtynių eigą ir neleido pavojingai priartėti savo varžovams. Likus žaisti tris minutes, po T.Beardo dvitaškio – 39:28 „Žalgirio“ naudai. Po D.Lavrinovičiaus tolimo šūvio, Lietuvos čempionai padidino persvarą iki keturiolikos taškų. „Climamio“ gretose, dar nesibaigus antrajam kėliniui, rezultatyviausias buvo S.Mancinelli, pelnęs 10 taškų. Iki didžiosios pertraukos „Žalgiris“ dominavo aikštėje – 44:33.

Trečioje rungtynių dalyje vaizdas aikštėje nesikeitė. Po S.Serapino tolimo metimo „Žalgiris“ pirmavo trylikos taškų skirtumu. Šeimininkai žaidė užtikrintai ir nei per žingsnį neleido priartėti „Climamio“ krepšininkams. Po T.Beardo dvitaškio – 50:35. Kauno klubas labai sėkmingai gynėsi ir dažnai priversdavo italus klysti arba atakuoti iš nepatogių padėčių. Įpusėjus ketvirčiui „Žalgiris“ jau septyniolika taškų. Baigiantis kėliniui, šiek tiek sušlubavo ir kauniečių puolimas, tačiau agresyvi gynyba neleido prartėti Italijos klubui. Po trisdešimties minučių – 63:52.

Ketvirtąjį kėlinį „Climamio“ pradėjo spurtu 7:0 ir priartėjo prie „Žalgirio“ – 63:59. S.Serapinas taikliu trtaškiu metimu atstatė solidesnį skirtumą. Tačiau iš karto tuo pačiu atsakė ir varžovai – 66:62. Po K.Andersono ir T.Beardo dvitaškio, likus žaisti penkias minutes – 70:64. Likus žaisti keturias minutes, ketvirtąją pražangą gavo vienas „Climamio“ lyderių, slovėnas E.Lorbekas. Bet Bolonijos klubas šeimininkus baudė taikliais tolimais metimais. Po M.Belinelli tritaškio minimalus „Žalgirio“ pranašumas- 74:73. Kova ir toliau vyko taškas į tašką. Likus žaisti tris minutes italai įsiveržė į priekį – 74:76. Po dar vieno M.Belinelli tolimo šūvio svečiai padidino atotrūkį – 74:82. Likus žaisti kiek mažiau nei minutę kauniečių deficitas – šeši taškai. Likus žaisti 4.4 sekundės, tritaškį įmetė V.Ginevičius ir varžovų persvara buvo tik trys taškai – 81:84. Likus 3 sekundėms prasižengė K.Andersonas. Italai sumetė abu baudos metimus. Finalinė šių rungtynių sirena paskelbė Bolonijos krepšininkų pergalę rezultatu 81:86.