Kauno „Žalgiris“ pasitreniravo su Tartu „Rock“ 0

Šiandien BBL čempionato rungtynėse Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje, rezultatu 90:51, sutriuškino Tartu „Rock“ krepšininkus iš Estijos ir iškovojo 25 pergalę iš eilės šiame turnyre.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo Lietuvos čempionai, keturis taškus iš eilės pelnė T.Beardas. Kiek vėliau estai, surengę kelias atakas, įsiveržė į priekį – 6:4. Šeimininkai žaidė atsipalaidavę ir padrikai, todėl „Rock“ ekipai pavyko palaikyti intrigą šiame ketvirtyje. Estai sėkmingai atakavo nuo trijų taškų zonos, tuo tarpu žalgiriečiai gana prastai gynėsi, darė klaidas. Po pirmųjų dešimties minučių – 18:20 „Rock“ naudai.

Antroje mačo dalyje „Žalgiris“ pagerino žaidimo kokybę – geriau gynėsi ir organizavo puolimą ir sužaidus keturias minutes jau turėjo septynių taškų persvarą. Dar labiau nutolti neleido klaidos. Tartu klubas taip pat nesiruošė pasiduoti, rungtyniavo agresyviai ir neleido pavojingai nutolti Lietuvos čempionams. Likus žaisti keturias minutes – 31:27 šeimininkų naudai. Baigiantis ketvirčiui kauniečiai įsismagino ir pamažu perėmė inicatyvą – likus žaisti dvi minutes padidino savo pranašumą iki vienuolikos taškų. Iki pat didžiosios pertraukos „Žalgiris“ pirmavo, tačiau nedemonstravo užtikrinto ir solidaus žaidimo. Po antrosios rungtynių dalies – 40:31 Kauno ekipa priekyje.

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštėje pasikeitė. Pirmuosius keturis taškus pelnė T.Beardas. Sužaidus dvi minutes šeimininkai turėjo trylikos taškų persvarą. Lietuvos čempionai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių, tačiau klaidos neleido nutolti nuo varžovų. Įpusėjus ketvirčiui komandas skyrė šešiolika taškų. Žalgiriečiai dominavo aikštėje, ypač naudingai rungtyniavo T.Beardo ir K.Andersono tendemas. Likus žaisti dvi minutes, Lietuvos čempionų persvara jau – 19 taškų. Iki trečiosios dvikovos dalies pabaigos žalgiriečiai akivaizdžiai pranoko Tartu „Rock“ krepšininkus – 64:43.

Paskutiniame ketvirtyje įsibėgėjusių žalgiriečių Tartu klubas jau nesugebėjo sustabdyti. Sužaidus dvi minutes Lietuvos čempionai turėjo dvidešimt šešių taškų persvarą. „Žalgiris“ aktyviai gynėsi, geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių ir sėkmingiau atakavo. Sužaidus keturias minutes, kauniečiai triuškino estus 34 taškais. Dar po dviejų minučių – 40 taškų. Rungtynių rezultatas nekėlė jokių abejonių, finalinė mačo sirena paskelbė triuškinančią „Žalgirio“ pergalę rezultatu 90:51.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Tanoka Beardas, pelnęs 16 taškų, Paulius Jankūnas pridėjo 14, Reggie Freemanas – 13, Jonas Mačiulis – 12, Darjušas Lavrinovičius – 10 (13 atk.kam.), o Kenny Andersonas surinko 9 taškus ir 6 rezultatyvius perdavimus.

Priešininkų komandai Marekas Noormetsas pelnė 13 taškų, Tanelis Teinas – 10.