„Žalgiris“ įveikė „Valmieros“ krepšininkus 0

Šiandien buvo sužaistos BBL čempionato rungtynės, kuriose Kauno „Žalgirio“  krepšininkai rezultatu  57:71, nugalėjo Valmieros „Valmiera“ ekipą ir Latvijos ir iškovojo 26-ąją pergalę šiame turnyre.Žalgiriečiams šiame mače vadovavo G.Krapikas, kuris pavadavo į Hiustoną (JAV) išvykusį vyriausiąjį trenerį Antaną Sireiką.

Dvikova sėkmingiau prasidėjo „Žalgiriui“, pelniusiam pirmuosius du šio mačo taškus, pasižymėjo D.Lavrinovičius. Tačiau Latvijos klubas nesiruošė nuo pat pradžių atiduoti iniciatyvą svečiam ir sužaidus keturias minutes, turėjo trijų taškų persvarą – 11:8. Dar po minutės Lietuvos čempionai susigrąžino minimalią persvarą – 11:12. Žalgiriečiai rungtyniavo nesusikaupę ir atakavo gana netaikliai, todėl aštuntąją pirmojo kėlinio minutę „Valmieros“ klubas dar pirmavo vienu tašku. Pirmajame ketvirtyje nei viena, nei kita komanda nesugebėjo įrodyti ryškesnio savo pranašumo – 15:16 „Žalgirio“ naudai.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė. Šeimininkai toliau atkakliai priešinosi Lietuvos čempionams, sužaidus dvi minutes lygu – 18:18. Kauno klubo gretose labai sėkmingai, tiek puolime, tiek gynyboje rungtyniavo D.Lavrinovičius, kurio sąskaitoje dar nei neįpusėjus ketvirčiui jau buvo vienuolika taškų ir keturi atkovoti kamuoliai. Įpusėjus kėliniui, rezultatu 22:27, pirmavo svečiai. Kauniečiai kontroliavo mačo eigą, tačiau nuolti jiems neleido gana padrika gynyba. Po M.Berkis tritaškio metimo, likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes – 25:28 „Žalgiris“ priekyje. Iki pat didžiosios pertraukos žalgiriečiai išlaikė  pranašumą, tačiau nedemonstarvo solidaus ir užtikrinto žaidimo. Po dvidešimties susitikimo minučių, penkių taškų „Žalgirio“ persvara – 31:36.

Trečiame ketvirtyje taikliu tolimu metimu savo taškų sąskaitą atidarė Valmieros krepšininkai. Po J.Česnavičiaus dvitaškio latviai pirmavo dviem taškais – 38:36. Sužaidus dvi minutes „Valmiera“ jau turėjo penkių taškų pranašumą. Įpusėjus ketvirčiui kauniečiai vis dar atsilikinėjo trim taškais. Svečių gretose ir toliau naudingiausiai  rungtyniavo priekinės linijos žaidėjai, tačiau trūko mažesnių krepšininkų indėlio. Kauniečiai dažniau klydo už savo varžovus, prasčiau kovojo dėl atšokusių kamuolių, todėl buvo priversti juos vytis.  Likus žaisti tris minutes, po R.Freemano dvitaškio – 44:40 „Valmieros“ naudai.  Baigiantis kėliniui, „Žalgiris“ suaktyvino žaidimą ir susigrąžino trapią persvarą – 44:49.

Paskutinėje mačo dalyje „Žalgiris“ atsigavo ir pradėjo spurtuorti. Sužaidus dvi minutes ketvirtajame kėlinyje Lietuvos čempionai pirmavo aštuoniais taškais – 46:54. Tiek viena, tiek kita ekipa atakavo gana netiksliai, tačiau „Valmieros“ krepšininkai dažniau rinko pražangas ir leido nutolti svečiams. Įpusėjus ketvirčiui „Žalgiris“ turėjo devynių taškų persvarą. Iki pat rungtynių pabaigos Kauno klubas nebekomplikavo savo padėties šioje dvikovoje – finalinė susitikimo sirena paskelbė Kauno „Žalgirio“ pergalę rezultatu 57:71.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo  Darjušas Lavrinovičius, pelnęs  21 tašką (10 atk. kam.), Reggie Freemanas 13, Paulius Jankūnas 11, Tanoka Beardas ir Jonas Mačiulis po 10, Kenny Andersonas 4, Simonas Serapinas 2.

„Valmieros“ klubui Aksels Vairogs pelnė 17 taškų, Justas Česnavičius 14, o Martins Berkis — 10 taškų