Po dramatiškos kovos – apmaudus „Žalgirio“ pralaimėjimas 0

ULEB Eurolygos TOP 16 rungtynėse, Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje, rezultatu 85:86, turėjo pripažinti Barselonos „Winterthur FCB“ krepšininkų iš Ispanijos pranašumą.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo Barselonos ekipa, du taškus pelnė D.Marconato. Kiek vėliau dar du pridėjo M. Thortonas. Sužaidus dvi minutes – 0:4 svečių naudai. Po S.Wiliamso tolimo metimo katalonai persvara – šeši taškai. Lietuvos čempionams strigo puolimas, tuo tarpu ispanų atakos baigdavosi sėkmingai. Po R.Freemano tritaškio – 3:9 „Barcelonos“ naudai. Įpusėjus ketvirčiui, po K.Andersono dvitaškio – 5:10 Ispanijos krepšininkai priekyje. Pamažu žalgiriečių puolimas atsigavo, šeimininkai pradėjo žaisti agresyviau ir po S.Serapino dvitaškio sumažino atsilikimą iki keturių taškų.Per pirmąsias dešimt minučių vyko kova dėl kiekvieno aikštės centimetro, po S.Wiliamso tolimo metimo svečiai atstatė septynių taškų persvarą. Barselonos komandoje sunkiai sustabdomi buvo mažieji žaidėjai, kurie pelnė didžiąją dalį „Barcelonos“ taškų. Po pirmosios mačo dalies – 17:27 Barselonos klubo pranašumas.

Antrajame ketvirtyje pirmuosius du taškus baudos metimais pelnė V.Ginevičius. Kova vyko labai atkakliai, abi komandos greitai rinko pražangas. Po dviejų minučių – 19:31 svečių naudai. Katalonai įvėlė „Žalgirio“ ekipą į chaotišką ir nervingą žaidimą, kauniečiai metė daug neparuoštų metimų. Barselonos klube puikiai rungtyniavo lyderis J.C.Navarro, kuris dar nesibaigus antrajam kėliniui, buvo pelnęs 15 taškų. Įpusėjus antrajai varžybų daliai, ispanai vis dar turėjo solidų pranašumą – 21:41. „Barcelonos“ krepšininkai dažnai baudė Kauno ekipą greitomis atakomis ir lengvais taškais.Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes, po T.Beardo ir J.Mačiulio tritaškių metimų, „Žalgiris“ priartėjo prie varžovų – 29:43. Baigiantis ketvirčiui Lietuvos čempionai stojo į lemiamą spurtą. Po D.Lavrinovičiaus ir J.Mačiulio dėjimų – 34:43. Iki didžiosios pertraukos žalgiriečiams pavyko sumažinti varžovų pranašumą – 38:47.

Trečiajame kėlinyje Lietuvos čempionai perėmė iniciatyvą i savo rankas ir sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes sumažino atsilikimą iki trijų taškų – 45:48. Žalgiriečiai pasiaukojamai gynėsi ir sėkmingiau atakavo. Slaptu „Žalgirio“ ginklu tapo labai naudingas J.Mačiulio žaidimas, kuris, dar neįpusėjus trečiam ketvirčiui, buvo surinkęs jau trylika taškų. Įpusėjus šiai mačo daliai, Barselonos klubas vis dar sugebėjo išlaikyti keturių taškų persvarą. Trečiame kėlinyje „Žalgiris“ ir toliau daugiausiai problemų turėjo su J.C.Navarro. Iki pat ketvirčio pabaigos žalgiriečiai vijosi varžovus ir nebeleido jiems įsibėgėti bei diktuoti mačo eigos, ispanus gelbėjo tik tolimi metimai – 59:68.

Lemiamos buvo paskutinės dešimt minučių, per kurias ir turėjo paaiškėti, kuri gi ekipa šį vakarą buvo stipresnė. Rungtynės toliau klostėsi atkakliai ir nervingai, sužaidus dvi minutes šiame kėlinyje – 61:70 „Barcelona“ naudai. 6iame ketvirtyje labai naudingai žaidė D.Lavrinovičius ir T.Beardas, kurie vedė komandą į priekį. Tačiau žalgiriečių gynybą ir toliau laužė J.C.Navarro, kuris, įpusėjus kėliniui, jau buvo pelnęs net 30 taškų. Likus žaisti penkias minutes, katalonai turėjo keturiolikos taškų persvarą. Tačiau kauniečiai nenuleido rankų ir po minutes sumažino atsilikimą iki vienuolikos. Iš pusiausvyros šeimininkus vedė tik abejotini arbitrų sprendimai, kurie dar labiau kurstė aistras. Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes, po D.Lavrinovičiaus dvitaškio su varžovo pražanga – 75:81. Po dar vieno pastarojo aukštaūgio dvitaškio – 77:81. Likus 26.6 sekundės, „Barcelonos“ persvara – šeši taškai. D.Lavrinovičius pataikė tolimą metimą ir likus 16.6 baudas metė S.Williamsas, realizavo vieną metimą. Likus 5.6 sekundės svečiai pirmavo dviem taškais ir jų rankose buvo kamuolys. Žalgiriečiai spėjo prasižengti, tačiau J.C.Navarro realizavo abu baudos metimus, po to R.Freemanas, aidint finalinei sirenai, įmetė tolimą metimą, tačiau finalinė mačo sirena paskelbė „Barcelonos“ pergalę rezultatu 85:86.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo J.C.Navarro – 32 taškai (4 per. kam.). 17 taškų pridėjo Sh.Williamsas (9 rez. perd.).

„Žalgirio“ komandai 20 taškų įmetė D.Lavrinovičius (7 atk. kam.), 19 – T.Beardas (11 atk. kam.), 13 – J.Mačiulis (7 atk. kam.). 9 taškus pelnė R.Freemanas, 7 – S.Serapinas.