Eurolygos sezonas prasidės maču Kaune, “Kauno diena” 0

Romas PODERYS

ULEB varžybose dalyvaus dvi Lietuvos vyrų krepšinio komandos

2004-2005 metų Europos krepšinio lygų sąjungos (ULEB) Eurolygos turnyras prasidės lapkričio mėnesį Kaune, kur bus sužaistos naujo sezono atidarymo rungtynės ir pagerbtas šiemet 60-metį švenčiantis “Žalgirio” klubas.
Barselonoje (Ispanija) vakar ištraukus ULEB taurės turnyro burtus paaiškėjo, jog Lietuvos vicečempionė Vilniaus “Lietuvos ryto” ekipa kovos vienoje grupėje su Lenkijos, Italijos, Serbijos ir Juodkalnijos bei Vokietijos komandomis.

Pakvietė legendinį Madrido klubą

Barselonoje įvykusiame ULEB Eurolygos valdybos posėdyje nuspręsta 24-ąjį kelialapį į prestižiškiausią Senojo žemyno krepšinio turnyrą įteikti Madrido “Real” (Ispanija) klubui. Madridiečiai pakeis ULEB taurės turnyro laimėtoją Jeruzalės “Hapoel” (Izraelis) komandą, atsisakiusią rungtyniauti Eurolygoje.
Vieta “karališkajam” klubui skirta atsižvelgiant į kriterijus, kurie nurodyti 16-ajame Eurolygos turnyro įstatų punkte: komandos rezultatai nuo ULEB Eurolygos įkūrimo šalies pirmenybėse ir tarptautinėje arenoje, namų salė ir lankomumas, arenos ypatumai ir galimos pajamos iš televizijos transliacijų.
Peržiūrėjusi visus pretendentus (tarp jų buvo ir Vilniaus “Lietuvos rytas”), Eurolygos valdyba rinkosi iš dviejų variantų – Berlyno ALBA (Vokietija) arba “Real”. Madrido klubui pirmenybė suteikta po daugiau nei tris valandas trukusių diskusijų. “Sprendimą tikrai buvo sunku priimti, nes ir ALBA, ir “Real” su kaupu įvykdė reikiamus reikalavimus”, – teigė Eurolygos vadovas Chordis Bertomeu.

Burtus trauks Maskvoje

Jau žinomos visos 24 ekipos, kurios 2004-2005 metų sezoną dalyvaus ULEB Eurolygos varžybose.
Tarp jų – trylika klubų, turinčių ilgalaikes (iki 2006 metų vasaros) sutartis su ULEB. Tai Kauno “Žalgiris”, taip pat Barselonos “Barcelona” ir Vitorijos “Tau Ceramica” (Ispanija), Trevizo “Benetton” ir Bolonijos “Skipper” (Italija), Atėnų AEK ir Pirėjaus “Olympiakos” (Graikija), Tel Avivo “Maccabi” (Izraelis), Stambulo “Efes Pilsen” (Turkija), Po Ortezo “Elan Bearnais” (Prancūzija), Maskvos CSKA (Rusija), Liublianos “Union Olimpija” (Slovėnija) ir Zagrebo “Cibona-VIP” (Kroatija).
Greta “neliečiamųjų” – dešimt ekipų, išsikovojusių teisę rungtyniauti Eurolygoje pagal Ispanijai, Italijai, Turkijai, Graikijai, Prancūzijai, Lenkijai, Vokietijai bei Serbijai ir Juodkalnijai skirtų vietų kvotas bei rezultatus nacionaliniuose čempionatuose: Malagos “Unicaja” ir Madrido “Estudiantes” (Ispanija), Sienos “Montepaschi” ir Pezaro “Scavolini” (Italija), Stambulo “Ulker” (Turkija), Atėnų “Panathinaikos” (Graikija), Vilerbano ASVEL (Prancūzija), Sopoto “Prokom Trefl” (Lenkija), Frankfurto “Opel Skyliners” (Vokietija) ir Belgrado “Partizan” (Serbija ir Juodkalnija).
Galiausiai – “Real”, kuriam įteiktas vardinis ULEB kvietimas.
Komandos į grupes bus suskirstytos liepos 11 dieną Maskvoje, kur bus ištraukti Eurolygos turnyro burtai.

Pirmoji dvikova – Sporto halėje

“Žalgirio” klubo viceprezidentas Gediminas Navikauskas pranešė, jog lapkričio pradžioje Kaune bus surengta ir ULEB asamblėja, kurioje, be kita ko, bus pažymėtas “Žalgirio” įkūrimo jubiliejus.
Šiomis dienomis klubas pasirašė kontraktus metams su gynėju Vidu Ginevičiumi ir puolėju Artūru Javtoku. Galiojančias sutartis taip pat turi gynėjai Giedrius Gustas, Simonas Serapinas, Andrius Lepinaitis, puolėjai Dainius Šalenga, Paulius Jankūnas.

Vilniečiai nežino tik vieno varžovo

2004-2005 metų ULEB taurės turnyrą Vilniaus “Lietuvos rytas” pradės G grupėje, kurioje susitiks su Lenkijos vicečempionu Vroclavo “Idea-Sląsk”, penktąja Italijos ekipa Pompėjos “Napoli”, Adrijos lygos ketvirtąja komanda Belgrado “Crvena Zvezda” (Serbija ir Juodkalnija) bei Vokietijos čempionato pusfinalio dalyviu Bonos “Telecom” klubu.
Dar vienas “Lietuvos rytas” varžovas paaiškės vėliau, kai ULEB apsispręs, kuriai Europos komandai įteikti vardinį kvietimą.
A grupėje rungtyniaus Debreceno “Vadkakasok” (Vengrija), Šarlerua “Tec Spirou” (Belgija), Podgoricos “Buducnost” (Serbija ir Juodkalnija), Gravleno-Diunkerko “Maritime” (Prancūzija), Berlyno ALBA (Vokietija) ir Salonikų PAOK (Graikija), B grupėje – Ventspilio “Ventspils” (Latvija), Nijmegeno “Eiffel Towers” (Olandija), Vrsačo “Hemofarm” (Serbija ir Juodkalnija), Lježo “Euphony” (Belgija), Le Mano “Sarthe Basket” (Prancūzija) ir Kelno “Rhein Energie” (Vokietija).
C grupėje susitiks Zadaro “Zadar” (Kroatija), Groningeno “MPC Capitals” (Olandija), Ostendės “Telindus” (Belgija), Šolė “Cholet” (Prancūzija), Las Palmo “Gran Canaria Auna” (Ispanija) ir Atėnų “Maroussi” (Graikija), o D grupėje – Sofijos “Lukoil Akademic” (Bulgarija), Maskvos “Dinamo” (Rusija), Ankaros “Turk Telekom” (Turkija), Kantu “Oregon” (Italija), Belgrado “Reflex” (Serbija ir Juodkalnija) ir Salonikų “Aris” (Graikija).
E grupėje varžysis Ovaro “Ovarense” (Portugalija), Jeruzalės “Hapoel” (Izraelis), Novi Sado “Vojevodina” (Serbija ir Juodkalnija), Varezės “Metis” (Italija), Elano “Chalon” (Prancūzija) ir Valensijos “Pamesa” (Ispanija), F grupėje – Kapfenbergo “Superfund Bulls” (Austrija), Stambulo “Darussafaka” (Turkija), Laško “Pivovarna” (Slovėnija), Bambergo GHP (Vokietija), Salonikų “Makedonikos” (Graikija) ir Badalonos “Joventut” (Ispanija).

Komentarai