Kauno „Žalgiris“ buvo priverstas pripažinti „Unicaja“ pranašumą 0

Eurolygos TOP 16 rungtynėse, Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje, rezultatu 66:79, turėjo pripažinti Malagos „Unicaja“ krepšininkų iš Ispanijos pranašumą.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo Lietuvos čempionai, J.Mačiulis atidarė „Žalgirio“ sąskaitą vienu taikliu baudos metimu. Tačiau varžovai atsakė dvitaškiu metimu – 2:1.Po J.Mačiulio tolimo metimo – 4:2. Sužaidus dvi minutes – 6:4 šeimininkų naudai. Aikštėje dominavo greitas krepšinis ir apyligė kova. Žalgirieičiai agresyviai gynėsi, o komandos vedlys buvo J.Mačiulis, po kurio tritaškio metimo – 9:4  „Žalgiris“ priekyje. Įpusėjus ketvirčiui – penkių taškų „Žalgirio“ pranašumas. Tačiau netrukus J.Garbajosa tolimu šūviu sumažino kauniečių persvarą iki dviejų taškų – 11:9. Likus žaisti tris minutes, ispanai sugebėjo išlyginti rezultatą – 11:11. Per pirmąsias dešimt minučių nei viena, nei kita komanda neturėjo didesnės iniciatyvos, kova vyko taškas į tašką – 15:18 Malagos klubo persvara.

Antrasis ketvirtis prasidėjo nesėkminga svečių ataka. Po T.Beardo dvitaškio – minimali „Unicaja“ persvara – 17:18.Sužaidus dvi minutes šioje rungtynių dalyje, į aikštę buvo išleistas M.Kalnietis, kuriams šios Eurolygos rungtynės yra debiutinės. Kėlinys prasidėjo nerezultatyviai, komandos geriau gynėsi, nei atakavo. Po D.Santiago dvitaškio – 17:20 pirmavo Malagos komanda. Tačiau netrukus T.Beardas vėl sumažino skirtumą iki minimumo. Įpusėjus ketvirčiui, T.Beardas buvo rezultatyviausias žalgiriečių gretose, jo sąskaitoje – 8 taškai. Po D.Lavrinovičiaus dvitaškio su varžovo pražanga -23:24 svečiai priekyje. Likus žaisti kiek daugiau nei keturias minutes, M.Kalnietis taikliu dvitaškiu metimu persvėrė rezultatą šeimininkų naudai – 25:24. Likus žaisti dvi minutes, žalgiriečiai pirmavo dviem taškais. Sunkiai Kauno klubo krepšininkams sekėsi stabdyti J.Garbajosą, kuris dar nesibaigus antrajam kėliniui, buvo rezultatyviausias „Unicaja“ gretose, surinkęs 12 taškų. Įtempta, atkakli ir kieta kova tęsėsi iki pat didžiosios pertraukos. Po dvidešimties minučių – 31:32 Malagos „Unicaja“ priekyje.

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė, kova vyko dėl kiekvieno aikštės centimetro. Po T.Beardo dvitaškio, suažidus beveik dvi minutes – 33:32 „Žalgirio“ naudai. Dar po minutės žalgiriečiai išsaugojo minimalų pranašumą. Šeimininkai aktyviai gynėsi ir po dar vieno T.Beardo dvitaškio įsiveržė į priekį keturiais taškais. Po V.Ginevičiaus tolimo metimo ir R.Freemano dvitaškio – 43:36 „Žalgiris“ priekyje.Kauniečiams pavyko neutralizuoti viena „Unicaja“ lyderį M.Brown, kuris įpusėjus trečiajam ketvirčiui, buvo pelnęs tik keturis taškus.Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes, po kelių sėkmingų Malagos ekipos atakų vieno taško „Žalgirio“ persvara – 43:42. Po trisdešimties minučių šeimininkai nesugebėjo išlaikyti pranašumo, tačiau ir neleido įsibėgėti varžovams. Likus žaisti 11 sekundžių, du taškus su varžovo pražanga pelnė T.Beardas, tačiau skambant trečiojo kėlinio sirenai, du taškus įmetę ir J.Garbajosa – 45:53 pirmavo Malagos „Unicaja“.

Lemiamas buvo paskutinis kėlinukas, kuris prasidėjo taikliu tolimu V.Ginevičiaus šūviu. Tačiau per minutę varžovų susikrauto pranašumo sumažinti nepavyko – 48:56. Po D.Santiago dvitaškio, ispanų persvara šoktelėjo iki dešimties taškų. Sužaidus tris minutes, „Žalgiris“ nuo Malagos krepšininkų vis dar atsilikinėjo dešimties taškų skirtumu. Po M.Brown tritaškio šeimininkų deficitas išaugo iki keturiolikos – 52:66. Įpusėjus dvikovai, svečiai visai įsisiautėjo, o „Žalgiriui“ nesisekė organizuoti puolimo – 52:70. Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes, šeimininkai sumažino varžovų persvarą iki penkiolikos taškų, tačiau traumą, po grubios pražangos, gavo V.Ginevičius.Likus žaisti dvi minutes – šešiolikos taškų „Žalgirio“ deficitas. Iki dvikovos galo žalgiriečiai taip ir nebegalėjo atsitiesti ir finalinė mačo sirena paskelbė Malagos „Unicaja“ pergalę rezultatu 66:79.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė J.Garbajosa – 22 taškai (11 atk. kam.), D.Santiago – 19 (10 atk. kam.), M.Brownas – 16, B.Rodriguez – 10.

„Žalgirio“ ekipoje išsiskyrė T.Beardas – 24 taškai (10 atk. kam.), D.Lavrinovičius – 10, V.Ginevičius – 9, R.Freemanas – 8, J.Mačiulis – 7 (5 atk. kam., 3 rez. perd.), S.Serapinas – 4, M.Kalnietis ir P.Jankūnas (6 atk. kam.) – po 2.

Spaudos konferencijoje svečių strategas S.Scariolo kalbėjo: „Žaidėme susikaupę visas 40 minučių, mums padėjo agresyvi gynyba, kelis kartus užpuolėme krepšį greitomis atakomis bei sėkmingiau pradėjome atakuoti iš toli antroje rungtynių pusėje. „Žalgiris“ – tai stipri komanda, kuri niekada nepasiduoda anksčiau laiko. Tačiau mano žaidėjai buvo susikaupę ir žaisdami iš visų jėgų neleido išleisti pergalės iš savo rankų, kaip tai padarė dvejuose pirmose Top-16 rungtynėse. Pirmose rungtynėse turėjome problemų puolant, šįkart viskas buvo daug geriau. Pasikartosiu, ši pergalė yra labai svarbi. Rungtyniaujame sudėtingoje grupėje ir žengėme didelį žingsnį pirmyn. Mums yra labai svarbus Jorge Garbajosa, kuris ne tik pelno taškus, bet ir kovoja kamuolius bei teigiamai veikia komandą.“

Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris A.Sireika buvo nusivylęs, tačiau nenorėjo nieko kaltinti : „Atrodė, kad varžovus buvome gerai išstudijavę. Jie iškovojo 12 pergalių reguliariajame sezone ir buvo favoritai, stengėmės įvykdyti planus. Žinojome, kad Garbajosa, Brownas, Santiago yra pavojingi ir stengėmės juos uždengti. Keitėme gynybos sistemas, reikėjo gerai atlikti juodą darbą. Leidau Mačiulį, kuris su Freemanu gerai dengė priešininkus. Leidau prasižengti, tik prašiau gerai gintis. Brownas buvo sėkmingai neutralizuotas tik pirmoje rungtynių pusėje.“

Dėl ko atsirado duobė? „Blogai kovojome dėl kamuolių. Jei išgaudydavome kitus žmones, nesusitvarkėme su Santiago. Bandėme uždengti jį Lavrinovičiaus pagalba, nes reikėjo judresnio žmogaus, neleisiančio priimti kamuolį. Pirmiausia, reikėjo įvykdyti uždavinius, o tik po rungtynių galima mąstyti, kas padaryta neteisingai. Nepavyko apsiginti vienas prieš vieną. Brownas antroje rungtynių pusėje darė tai, ką norėjo.“

Kas atsitiko puolime? „Varžovai neleido atakuoti iš dėkingų padėčių, dėl to daug metimų skriejo pro šalį. Negaliu pasakyti, kodėl nepataikome iš dėkingų padėčių.“

Kaip vertinate Manto Kalniečio pasirodymą? „Neturiu jam priekaištų, galėjo įmesti dar daugiau taškų prasiveržęs. Tam ir paėmėme jį, kad žaistų.“

J.Garbajosa, kuris daugiausiai prisidėjo prie „Unicaja“ pergalės prieš Žalgirį, tapo naudingiausiu šios savaitės Eurolygos krepšininku. Rungtynėse su Kauno „Žalgiriu“ ispanas surinko 37 naudingumo balus.

Krepšininkas per 38 minutes pelnė 22 taškus (3/4 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai, 4/6 baudos) ir atkovojo 11 kamuolių. Žaidėjas taip pat atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 2 kamuolius ir išprovokavo 8 varžovų pražangas.

Antroje naudingiausių žaidėjų sąrašo vietoje liko 34 naudingumo balus surinkęs Zagrebo „Cibona“ klubo legionierius Bennettas Davisonas.

Trečią šios savaitės naudiniausių krepšininkų sąrašo vietą užėmė Maskvos CSKA puolėjas Matjažas Smodis.

Ketvirtas liko Tanoka Beardas. „Žalgirio“ centras rungtynėse su Malagos „Unicaja“ pelnė 30 naudingumo balų. Amerikietis įmetė 24 taškus (10/13 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 4/6 baudos), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Penktą vietą pasidalino Tel Avivo „Maccabi“ gynėjas Anthony Parkeris ir Stambulo „Efes pilsen“ snaiperis Antonio Grangeris. Abu krepšininkai surinko po 29 naudingumo balus.