„Žalgiris“ įveikė Šiaulių „Šiaulius“ 0

Šiandien LKL čempionato rungtynėse Kauno „Žalgiris“, savo aikštėje, rezultatu 88:71 įveikė Šiaulių „Šiaulius“.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo šiauliečiai, du taškus pelnė A.Jomantas. Tačiau jau netrukus tuo pačiu atsakė ir P.Jankūnas. Sužaidus dvi minutes pirmajame kėlinyje, po V.Ginevičiaus tolimo metimo – 5:5. Mačas šiame ketvirtyje klostėsi apilygiai, nei viena, nei kita komanda neturėjo didesnio pranašumo. Po P.Jankūno dvitaškio, „Žalgirio“ deficitas minimalus – 7:8. Svečiai agresyviai gynėsi ir aktyviai atakavo, todėl įpusėjus kėliniui susikrovė devynių taškų persvarą. „Šiauliams“ padėjo ir patys žalgiriečiai, kurie dažnai klydo. Po A.Masiulio tritaškio – 9:19 „Šiauliai“ priekyje. Likus žaisti tris minutes, tritaškį metimą pataikė J.Mačiulis ir sumažino „Žalgirio“ atsilikimą iki penkių taškų – 14:19. Per pirmąsias dešimt minučių žalgiriečiams nepavyko pasivyti svečių, tikslesni ir agresyvesni buvo „Šiauliai“ – 18:28.

Antroje rungtynių dalyje „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė D.Lavrinovičius, pataikęs dvitaškį. Žalgiriečiai susikaupė ir pamažu pradėjo artėti prie varžovų. Sužaidus tris minutes, po T.Beardo tolimo šūvio, „Šiauliai“ pirmavo keturiais taškais – 26:30. Tačiau šiauliečiai nesiruošė pasiduoti ir neleido įsismaginti Lietuvos čempionams. Įpusėjus dvikovai, po D.Lavrinovičiaus dvitaškio su varžovo pražanga, dviejų taškų „Žalgirio“ persvara – 35:33. Kauno klubo gretose tradiciškai pirmaisiais smuikais griežė aukštaūgiai – D.Lavrinovičiaus sąskaitoje buvo 13 taškų, T.Beardo – 7. S.Serapinas taikliu tolimu metimu dar padidino „Žalgirio“ pranašumą – 40:33. Iki didžiosios pertraukos aikštėje žaidimo eigą diktavo šeimininkai, po J.Mačiulio tritaškio, likus žaisti dvi minutes, Lietuvos čempionai pirmavo vienuolika taškų. „Šiauliams“ pavyko atsitiesti ir sušvelninti rezultatą, tačiau po dvidešimties minučių, „Žalgiris“ išlaikė savo pranašumą – 51:46.

Trečiajame kėlinyje M.Ruikis taikliu dvitaškiu metimu sumažino „Žalgirio“ persvarą iki trijų taškų. Sužaidus dvi minutes, šeimininkų pranašumas ištirpo iki vieno taško – 51:50. Tačiau padėtį netrukus pataisė T.Beardas, pataikęs dvitaškį. Dar po minutės, po R.Vaičiūno dvitaškio, priekyje jau „Šiauliai“ – 53:54. Dvikova ir toliau klostėsi apyligiai, įpusėjus ketvirčiui rezultatas nepasikeitė. Po T.Beardo dvitaškio su varžovo pražanga, Lietuvos čempionai priekyje – 58:54. Tačiau „Šiauliai“ neleido nei per žingsnį nutolti šeimininkams, daugiausiai, 12 taškų, svečiams dar nesibaigus trečiajam ketvirčiui, buvo pelnęs A.Masiulis. Intriguojanti ir atkakli kova tęsėsi iki pat šios mačo dalies pabaigos, po trisdešimties minučių – 66:60 „Žalgirio“ naudai.

Lemiamas buvo paskutinis ketvirtis, kuriame, po M.Kalniečio, P.Jankūno ir D.Lavrinovičiaus dvitaškių, žalgiriečiai susikrovė 10 taškų persvarą – 72:62. Po D.Lavrinovičaus dėjimo – 74:62 „Žalgiris“ priekyje. Ir šiame kėlinyje kauniečių lyderis buvo D.Lavrinovičius, kurio sąskaitoje dar neįpusėjus ketvirčiui, buvo 21 taškas. Šeimininkai pamažu perėmė iniciatyvą į savo rankas ir ėmė tolti nuo varžovų. Likus žaisti tris minutes, penkiolikos taškų „Žalgirio“ persvara. Per likusį laiką „Šiauliams“ nebeužteko jėgų sukurti didesnės intrigos ir pasivyti šeimininkus. Finalinė susitikimo sirena paskelbė Lietuvos čempionų pergalę rezultatu 88:71.

„Žalgiriui“ D.Lavrinovičius pelnė 23 taškus ir atkovojo 14 kamuolių, T.Beardas pelnė 16 ir atkovojo 15 kamuolių, V.Ginevičius – 15 taškų ir 9 išprovokuotos pražangos.

„Šiauliams“ tik Artūras Masiulis pelnė dviženklį taškų skaičių – 12.