Kauno „Žalgiris“ nesugebėjo nutraukti nesėkmių serijos 0

Eurolygos TOP16 rungtynėse, Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje, rezultatu 72:99, turėjo pripažinti triuškinantį Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkų iš Graikijos pranašumą. Žalgiriečiams taip ir nepavyko nutraukti nesėkmių serijos atkrintamųjų varžybų cikle.

Prieš dvikovą buvęs žalgirietis T.Edney, kuris 1999 metais padėjo „Žalgiriui“ iškovoti Eurolygos taurę, buvo apdovanotas simboliniu auksiniu „Žalgirio“ ženkliuku, sukurtu specialiai ekipos 60-mečio proga.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo Lietuvos čempionai, tris taškus pelnė S.Serapinas.Po D.Lavrinovičiaus tolimo metimo – 6:0 šeimininkų naudai. Sužaidus dvi minutes, po Q.Lewis dviejų taškų su varžovo pražanga – 6:3 „Žalgiris“ priekyje. Dar po minutės graikai kauniečių pranašumą sumažino iki minimumo – 6:5. T.Edney baudos metimais išvedė savo komandą į priekį – 6:7. Įpusėjus ketvirčiui, svečiai išlaikė persvarą savo rankose – 8:12. Aikštėje dominavo atkakli kova, tačiau didžiąją laiko dalį pirmavo „Olympiacos“, kurie buvo šiek tiek tikslesni. Likus žaisti dvi minutes, Pirėjo klubas turėjo keturių taškų persvarą. Per pirmąsias dešimt minučių žalgiriečiams nepavyko pasivyti varžovų, tačiau šeimininkai neleido jiems įsibėgėti – 15:19.

Antroje mačo dalyje du pirmuosius taškus savo komandai pelnė Q.Lewis. Tačiau jau netrukus tuo pačiu atsakė ir D.Lavrinovičius. Sužaidus dvi minutes, „Olympiacos“ pirmavo septyniais taškais – 17:24. Žalgiriečiai atakavo labai netaikliai ir leido svečiams susikrauti solidenę persvarą – 17:26. Daug problemų „Žalgirio“ krepšininkai turėjo su Q.Lewis, kuris dar neįpusėjus kėliniui, buvo pelnęs jau 10 taškų. Įsismagino ir graikų snaiperiai. Įpusėjus ketvirčiui, kauniečiai buvo priversti vytis priešininkus – 17:31. Kauno ekipa per penkias šio kėlinuko minutes, sugebėjo pelnyti vos du taškus. Po R.Freemano tolimo šūvio, Lietuvos čempionai sumažino atsilikimą iki dvylikos taškų – 22:34. Iki didžiosios pertraukos žalgiriečius gelbėjo labai sėkmingas R.Freemano žaidimas, kuris baigiantis ketvirčiui, pelnė devynis taškus, tačiau trūko kitų žaidėjų indėlio. Iki didžiosios pertraukos „Žalgirio“ gretose taškus pelnė vos trys krepšininkai, tuo tarpu „Olympiacos“ – net devyni. Po dvidešimties minučių – 29:48 „Olympiacos“ naudai.

Trečiasis ketvirtis sėkmingiau prasidėjo šeimininkams, du taškus pelnė D.Lavrinovičius, tačiau tuo pačiu atsakė ir varžovai, pasižymėjo T.Edney. Svečiai aktyviai gynėsi, jų gynybą dažniausiai pavykdavo įveikti tik D.Lavrinovičiui. Sužaidus tris minutes, po R.Freemano taiklaus tritaškio – 36:54 „Olympiacos“ priekyje. Vaizdas aikštėje nesikeitė ir įpusėjus kėliniui, graikai pirmavo solidžiu septyniolikos taškų skirtumu. Po T.Beardo dvitaškio – 44:62 Pirėjo ekipos naudai. Nors Lietuvos čempionų puolimas buvo aktyvesnis ir mobilesnis, tačiau skylėta gynyba neleido nei per žingsnį priartėti. Likus žaisti dvi minutes, „Žalgiris“ turėjo 23 taškų deficitą. Po trisdešimties minučių – 48:80 „Olympiacos“ triuškino žalgiriečius.

Paskutiniame ketvirtyje žalgiriečiai dar neketino pasiduoti, tačiau Graikijos klubi krepšininkai buvo greitesni ir taiklesni. Sužaidus dvi minutes, „Žalgiris“ atsilikinėjo 30 taškų. Vaizdas aikštėje nesiketė ir dar po trijų minučių, atrodė, kad žalgiriečiams krepšys yra tarsi užrištas. Per likusį laiką kauniečiai dar bandė gelbėti situaciją, tačiau sėkmingai pabaigai neužteko nei jėgų, nei laiko. Finalinė dvikovos sirena paskelbė užtikrintą „Olympiacos“ krepšininkų pergalę rezultatu 72:99.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė N.Chatzis – 21 taškas, Q.Lewisas ir C.Charisis – po 14, A.Žižičius – 13, P.Vasilopoulos – 12 (8 atk. kam.), M.Papamakarios ir S.Schortsanitis – po 8.

„Žalgiryje“ išsiskyrė D.Lavrinovičius – 19 taškų (7 atk. kam.), R.Freemanas (6 atk. kam.) ir P.Jankūnas – po 12, S.Serapinas (5 atk. kam.) – 11, V.Ginevičius ir J.Mačiulis – po 5, M.Kalnietis ir T.Beardas – po 4.