„Žalgiris“ be didesnio vargo įveikė „Livu alus“ krepšininkus 0

Šiandien BBL čempionato rungtynėse Kauno „Žalgiris“, be D.Lavrinovičiaus ir P.Jankūno, kuriems treneris leido pailsėti, savo aikštėje, rezultatu 91:72, nugalėjo Liepojos „Livu alus“ krepšininkus iš Latvijos.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo Lietuvos čempionai, du taškus pelnė T.Beardas. Netrukus J.Mačiulis pridėjo dar tris – 5:0 šeimininkų naudai. Sužaidus dvi minutes, varžovai pelnė pirmuosius du taškus – 6:2. Mačo pradžia klostėsi gana apyligiai, nors žalgiriečiai sėkmingai atakavo, tačiau dažnai palikdavo spragų gynyboje, todėl svečiai neleido „Žalgiriui“ pernelyg atitrūkti.Po R.Freemano dviejų tašku su varžovo pražanga, įpusėjus dvikovai – 13:8 Kauno ekipos naudai. Tačiau baigiantis ketvirčiui, Lietuvos čempionai įsibėgėjo, buvo greitesni ir tikslesni ir dominavo aikštėje bei nuolat didino savo persvarą. Likus žaisti tris minutes – 22:12 kauniečiai priekyje. Po M.Kalniečio tritaškio, „Žalgirio“ persvara išaugo iki trylikos. Per pirmąsias dešimt minučių žalgiriečiai pranoko „Livu alus“ krepšininkus pagal visus žaidybinius komponentus ir diktavo žaidimo eigą – 32:12 „Žalgiris“ priekyje.

Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštėje nesikeitė, „Žalgiris“ tik didino savo pranašumą, sužaidus dvi minutes, šeimininkai pirmavo jau 26 taškais. „Livu alus“ bandė gelbėtis tik pavieniais metimais, tačiau latvių situacija negerėjo – įpusėjus kėliniui – 45:23.Po D.Šilinskio dvitaškio, likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes – 47:27. Baigiantis kėliniui žalgiriečiai atsipalaidavo ir leido Latvijos ekipai sumažinti skirtumą iki dvylikos. Likus žaisti dvi minutes, Lietuvos čempionų persvara – tik kdevyni taškai. Iki didžiosios pertraukos „Livu alus“ klubas nesugebėjo dar labiau priartėti, po dvidešimties minučių – 50:38.

Trečioje mačo dalyje pirmuosius taškus dviem baudos metimais pelnė T.Beardas. Sužaidus dvi minutes – 52:42 priekyje šeimininkai.Po V.Ginevičiaus tolimo metimo, Lietuvos čempionų pranašumas šoktelėjo iki keturiolikos. Po M.Kalniečio dvitaškio, įpusėjus ketvirčiui – 59:46. Žalgiriečiai mobilizavo puolimą, tačiau gana dažnai klydo, todėl likus žaisti tris minutes, kauniečiai pirmavo tik devyniais taškais. Netrukus T.Beardas dvitaškiu metimu atstatė dviženklį pranašumą. Iki kėlinio pabaigos „Žalgiris“ padidino rezultatą savo naudai, po trisdešimties minučių – 70:56.

Paskutinėje mačo dalyje pirmieji savo taškų sąskaitą taikliu tolimu metimu atidarė svečiai – 70:59. Sužaidus dvi minutes, po R.Freemano tritaškio, žalgiriečiai atstatė keturiolikos taškų persvarą, o po J.Mačiulio dvitaškio, jau solidus Lietuvos čempionų pranašumas – 78:61.Tačiau svečiai nesiruošė nuleisti rankų ir dar bandė pakeisti rungtynių eigą, įpusėjus ketvirčiui – 80:65 „Žalgirio“ naudai. Visgi Kauno klubo krepšininkai iki dvikovos pabaigos išsaugojo daugiau jėgų, mažiau klydo ir sėkmingiau atakavo, naudingai į komandos žaidimą įsijungė D.Šilinskis, kuris pelnė net 18 taškų – o finalinė susitikimo sirena paskelbė Lietuvos čempionų pergalę rezultatu 91:72.

„Žalgirio“ gretose rezultatyviausiai žaidė Jonas Mačiulis (7 atk.kam. 3 rez.perd., 4 per.kam.) ir Darius Šilinskis, plenę po 18 taškų, Tanoka Beardas (10 atk.kam.) – 13, Reggie Freemanas – 12, Vidas Ginevičius – 11, Simonas Serapinas 9 (5 rez.perd.), Mantas Kalnietis – 7 (5 rez.perd.).

Latvijos komandai 16 taškų pelnė Dainis Obersats, 15 – Justinas Pavlavičius. Valdas Dabkus ir Raimondas Petrauskas surinko po 7 taškus.