“Žalgiris – SM” ketvirtfinalio kovas pradėjo užtikrinta pergale 0

NKL čempionato pirmose ketvirtfinalio rungtynėse, kuriose susitiko namuose žaidęs Kauno “Žalgiris – SM” ir Prienų “Prienai”, rezultatu 101:79, triumfavo aikštės šeimininkai.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo Kauno ekipa, du taškus savo komandai pelnė aukštaūgis V.Štimacas. Tačiau netrukus tuo pačiu atsakė ir svečiai – 2:2. Kiek vėliau taikliu tolimu metimu „Prienai“ įsiveržė į priekį. Sužaidus dvi minutes – 4:5 prieniškių naudai. Varžybų pradžia klostėsi atkakliai ir intriguojančiai, tačiau sužaidus kiek mažiau nei keturias minutes, „Prienai“, buvę truputį greitesni ir tikslesni, susikrovė septynių taškų persvarą. Svečiai, palaikomi triukšmingų savo sirgalių, įpusėjus kėliniui, išlaikė pranašumą savo rankose, tačiau ji buvo aptirpusi iki penkių taškų. Labai sėkmingai gynyboje žaidė „Žalgiris – SM“ puolėjas P.Butkevičius, kuris du kartus iš eilės blokavo varžovų metimus. Tačiau Kauno klubui trūko mobilumo atakuojant, koją pakišdavo ir klaidos. Likus žaisti dvi minutes, šeimininkai atsilikinėjo septyniais taškais – 14:21. Tačiau iki kėlinio pabaigos Kauno klubas įsibėgėjo, perėmė iniciatyvą ir persvėrė rezultatą savo naudai – 25:21.

Antroje dvikovos dalyje, sužaidus dvi minutes, „Žalgiris – SM“ krepšininkai pirmavo septyniais taškais. Tačiau didžiąją jų dalį sumetė baudų metimais. Po V.Štimaco dvitaškio – 32:23 šeimininkai priekyje. O V.Jasikevičius Kauno ekipos pranašumą padidino iki dviženklio skaičiaus – 37:27. Įpusėjus ketvirčiui, „Žalgiris – SM“ turėjo 14 taškų persvarą. Šeimininkai agresyviau gynėsi ir sėkmingiau organizavo puolimą. Kauniečiai aikštėje dominavo iki pat didžiosios pertraukos. Po dvidešimties minučių – 58:42.

Trečiame ketvirtyje abi komandos pasikeitė nesėkmingomis atakomis, tačiau suaktyvinę puolimą „Prienai“ priversdavo kauniečius rinktis pražangas, o kibi svečių gynyba – atakuoti iš nepatogių padėčių. Sužaidus dvi minutes – 58:46 “Žalgiris – SM“ naudai. Dar po minutes, prieniškiai savo atsilikimą sumažino iki dešimties. Toliau kova klostėsi apilygiai, įpusėjus kėliniui, šeimininkai išsaugojo trylikos taškų persvarą, o dar po minutės ją padidino iki šešiolikos – 66:50. Per likusį laiką „Prienai“ nerado kontrargumentų „Žalgiris – SM“ žaidimui, po trisdešimties minučių Kauno ekipa išlaikė gana saugų, solidų pranašumą – 75:55.

Paskutiniąją mačo dalį prieniškiai pradėjo taikliu tolimu metimu, kiek vėliau techninę pražangą gavo V.Jasikevičius. Sužaidus kiek daugiau nei minutę – 75:59. Dar labiau priartėti svečiams trukdė tik netaiklūs metimai. Prienų klubo viltis ką nors pakeisti šioje dvikovoje sužlugdė du iš eilės kauniečio A.Milaknio tolimi šūviai.Jau ketvirtąją kėlinio minutę, šeimininkai susigrąžino 18 taškų pranašumą, o V.Jasikevičius jį padidino iki 21. Toliau rungtynių eiga klostėsi pagal Kauno klubo paruoštą scenarijų, „Prienai“ nesugebėjo sustabdyti įsibėgėjusių „Žalgiris – SM“ krepšininkų ir finalinė dvikovos sirena paskelbė pelnytą kauniečių pergalę rezultatu 101:79.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo V.Jasikevičius, pelnęs 30 taškų, atliko šešis rezultatyvius perdavimus. A.Milaknis prie pergalės pridėjo dar 21 (5/6 tritaškiai).
„Prienų“ gretose išsiskyrė P.Šakinis, surinkęs 32 taškus, K.Marcinkevičius – 15, T.Veršutis – 13.