„Žalgiris“ tiesiausiu keliu pateko į LKL pusfinalį 0

Antrose LKL čempionato ketvirtfinalio rungtynėse, Kauno „Žalgiris“, rezultatu 60:94, nugalėjo mačo šeimininkus Panevėžio „Panevėžio“ krepšininkus ir tiesiausiu keliu pateko į pusfinalį. (Pirmoje ketvirtfinalio akistatoje kauniečiai sutriuškino varžovus net 42 taškų skirtumu.)

Rungtynės prasidėjo taikliu tolimu S.Serapino metimu. Tačiau vėliau abi komandos keitėsi nesėkmingomis atakomis ir klaidomis. Sužaidus kone dvi minutes, rezultatas nebuvo pasikeitęs – 0:3 „Žalgirio“ naudai. Po S.Serapinio dar vieno tolimo šūvio, keturių taškų „Žalgirio“ persvara – 4:8. Tačiau jau po akimirkos panevėžiečiai sumažino savo komandos deficitą iki dviejų. Bet trečias taiklus tritaškis S.Serapino metimas grąžino didesnį kauniečių pranašumą – 6:11. Kauno ekipos krepšininkai ir toliau puikiai metė tolimus metimus – po V.Ginevičiaus šūvio – 9:16 „Žalgiris“ priekyje. Pamažu svečiai įsibėgėjo ir pradėjo kontroliuoti dvikovos eigą. Kauniečiai demonstravo kokybiškesnį krepšinį tiek puolime, tiek gynyboje. Per pirmąsias dešimt minučių panevėžiečiai neleido pavojingai nutolti „Žalgiriui“, tačiau iniciatyva buvo Kauno krepšininkų rankose – 13:24.

Sužaidus minutę antrajame ketvirtyje, „Žalgirio“ persvara šoktelėjo iki trylikos. Po kelių nesėkmingų svečių atakų, „Panevėžys“ sugebėjo sumažinti atotrūkį iki devynių. Tačiau jau po kelių akimirkų J.Mačiulis vėl atstatė dvylikos taškų persvarą. Sužaidus keturias minutes – 19:29 priekyje „Žalgiris“. Šiame kėlinyje šeimininkai suaktyvino puolimą ir sulygino žaidimą. Tačiau Panevėžio klubo gynybą laužė taiklūs žalgiriečių tritaškiai metimai. Iki didžiosios pertraukos panevėžiečiams nepavyko rasti kontrargumentų užtikrintam „Žalgirio“ žaidimui. Po dvidešimties minučių, jau triuškinanti žalgiriečių persvara – 25:52.

Trečioje mačo dalyje vaizdas aikštėje nesikeitė, „Žalgiris“ toliau diktavo savo sąlygas, sužaidus vos minutę, svečių persvara padidėjo iki 32 taškų. Nors panevėžiečiai stengėsi nors kiek sumažinti triuškinantį „Žalgirio“ pranašumą, tačiau kauniečiai neatsipalaidavo ir neleido nei per žingsnį priartėti savo varžovams. Lietuvos čempionai pranoko Panevėžio ekipą pagal visas statistines kategorijas ir tai labai aiškiai atsispindėjo švieslentėje. Įpusėjus kėliniui – 30:66 „Žalgirio“ naudai. Per likusį laiką šeimininkai nepagerino savo situacijos, po trisdešimties minučių – 40:73 Lietuvos čempionai priekyje.

Paskutinis kėlinys buvo tik formalumas. Šeimininkams tokį deficitą panaikinti buvo praktiškai neįmanoma ir dvikovos baigtis jau buvo aiški. „Žalgirio“ treneriai savo ruožtu šiame ketvirtyje leido daugiau laiko aikštelėje praleisti jauniesiems krepšininkams, kurie turi mažiau žaidybinės praktikos. Tačiau net ir tuomet „Panevėžys“ nesugebėjo labiau priartėti prie svečių. Finalinė dvikovos sirena paskelbė nesunkią Lietuvos čempionų pergalę rezultatu 60:94.