„Žalgiris“ pralaimėjo tik paskutinėmis sekundėmis 0

Lietuvos krepšinio lygos pirmosiose finalo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ išvykoje , po atkaklios kovos mačo pabaigoje rezultatu 71:70 nusileido  Vilniaus „Lietuvos ryto“  krepšininkams ir serijoje iki 4 pergalių pastarieji išsiveržė į priekį 1:0.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo vilniečiai, du taškus pelnė R.Javtokas. Tačiau jau po akimirkos tuo pačiu atsakė ir S.Serapinas – 2:2. Po S.Jasaičio tolimo metimo, sužaidus beveik dvi minutes – 5:2 Vilniaus klubo naudai.  Po F.House dvitaškio, šeimininkų persvara šoktelėjo iki keturių, o P.Jankūnas du kartus iš eilės išprovokavo M.Nielseno pražangą, tačiau įmetė tik vieną baudos metimą iš keturių. Įpusėjus ketvirčiui, “Lietuvos rytas” sugebėjo išlaikyti persvarą savo rankose, tačiau žalgiriečiai neleido Vilniaus ekipai įsibėgėti, aikštėje vyravo apilygė kova  – 12:7. Po T.Beardo dvitaškio, “Žalgirio” deficitas sumažėjo iki trijų, o R.Freemanas kitoje atakoje jį sumažino iki minimumo – 12:11. Likus žaisti dvi minutes – 16:13 “Lietuvos ryto” naudai. Paskutinėmis minutėmis šeimininkai sužaidė sėkmingiau ir įgyjo solidesnį pranašumą, po dešimties minučių  -24:15.

Antrajame ketvirtyje R.Javtokas taikliu dvitaškiu padidino šeimininkų persvarą iki vienuolikos, tačiau po akimirkos V.Ginevičius tolimu šūviu sušvelnino “Žalgirio” atsilikimą iki aštuonių taškų. Sužaidus tris minutes – 29:20 vilniečiai priekyje. Dar po trijų minučių, žalgiriečiai priartėjo prie varžovų iki aštuonių taškų,Vilniaus klubo krepšininkai svečius gerokai dažniau stabdydavo pražangomis ir tokiu būdu leido “Žalgirio” komandai sumažinti skirtumą. Įpusėjus kėliniui – 32:26 “Lietuvos ryto” naudai. Likus žaisti keturias minutes, po T.Beardo tritaškio, šeimininkų persvara ištirpo iki minimumo – 32:31. O dar po minutės rezultatas tapo lygus – 32:32. Po dviejų tritaškių iš eilės, “Lietuvos rytas” vėl truputį nutolo, tačiau T.Beardo ir R.Freemano pastangomis, pastarieji krepšininkai atitinkamai pelnė du ir tris taškus, “Žalgiris” vėl išlygino rezultatą –  38:38, kuris nepasikeitė iki didžiosios pertraukos.

Trečioje rungtynių dalyje komandos apsikeitė nesėkmingomis atakomis, tačiau pirmieji savo taškų kraitį padidino “Lietuvos ryto” krepšininkai – 40:38. Sužaidus tris minutes, po S.Serapino tolimo metimo – 42:41 vilniečiai priekyje. R.Freemanas taikliu tritaškiu, dar neįpusėjus kėliniui, vėl išlygino rezultatą – 44:44.  Toliau vaizdas aikštėje nesikeitė, kova vyko dėl kievieno aikštės centimetro. Likus žaisti keturias minutes, žalgiriečai įgijo vieno taško persvarą, bet netrukus ją panaikino F.House, pelnęs du taškus – 48:47. Dar po dviejų minučių, šeimininkai padidino savo pranašumą iki keturių, tačiau žalgiriečiai nuolat lipo Vilniaus ekipai ant kulnų. Po trijų kėlinių nedidelė “Lietuvos ryto” persvara – 53:51.

Lemiamas buvo paskutinis ketvirtis, kuris prasidėjo P.Jankūno tritaškiu, persvėrusiu rezultatą svečių naudai – 53:54. Po K.Andersono dvitaškio, “Žalgirio” pranašumas – trys taškai (53:56). Po T.Beardo dėjimo, Lietuvos čempionai pirmavo penkiais – 53:58. Tačiau vilniečiai nebuvo linkę nuleisti rankų ir jau netrukus sugebėjo išlyginti rezultatą (7:40min). Įpusėjus kėliniui, ketvirtąją pražangą gavo R.Javtokas, o “Žalgirio” deficitas minimalus – 63:62. Dar po minutės situacija beveik ta pati, šeimininkai pirmavo trapiu rezultatu – 67:64, netrukus,po S.Serapino taiklaus dvitaškio – 67:66. “Žalgirio” gretose nesustabdomas buvo komandos kapitonas T.Beardas, kuris dar nesibaigus ketvirčiui, buvo pelnęs 27 taškus. Likus žaisti 1:36 min, vienu tašku priekyje svečiai – 67:68. Likus žaisti mažiau nei minutę, du taškus pelnė T.Beardas, tačiau tolimu metimu atsakė A.Šležas – 70:70. “Žalgiris” suklydo, o vilniečiai, likus 12sekundžių stojo prie baudų metimo linijos. F.House pataikė tik vieną metimą, o paskutinė kauniečių ataka baigėsi dviem V.Ginevičiaus taškais keletą akimirkų po to, kai suskambėjo finalinė rungtynių sirena, tad pergalę rezultatu 71:70 šventė “Lietuvos rytas”.

Nugalėtojų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo R.Javtokas – 24 taškai (9 atk. kam., 4 blk.), F.House – 12 (6 atk. kam.), A.Šležas – 8, S.Jasaitis – 7, M.Bakeris ir S.Buškevicas – po 6.

„Žalgirio“ ekipoje išsiskyrė T.Beardas – 29 taškai (9 atk. kam., 2 blk.), R.Freemanas – 14, P.Jankūnas (7 atk. kam.) ir S.Serapinas (5 atk. kam.) – po 7.

(http://www.krepsinis.net/) Ainaras Bagatskis, “Žalgirio” treneris: Noriu pasveikinti “Lietuvos rytą” su pergalę. Jei neskaitytume antro kėlinuko vidurio, visą laiką buvo lygių varžovų dvikova. Viską lėmė mūsų neteisingas sprendimas išlaikyti rezultatą pabaigoje. “Lietuvos rytas” nepateikė jokių siurprizų, abi komandos puikiai žino viena kitą.

Paskutinę akimirką leidome pataikyti Šležui, o paskui neišnaudojome savo galimybių. Išėjo taip, kad pabaigoje nutarėme mesti tritaškį, paskui dar turėjome kamuolį, bet mano žaidėjams pasirodė, kad kamuolys išėjo į užribį.

Prieš rungtynes sakiau, kad kiekvienas turi atiduoti visas jėgas. Epizodus, kuriuos paminėjau, parodė, kad nepadarėme visko.

Protestas? Greičiausiai parašysime. Ne veltui NBA peržiūri paskutinių akimirkų įrašus. Tuo labiau, kad šis metimas buvo lemiamas.

Tiek Tanoka, tiek Robertas sužaidė puikias rungtynes ir išnaudojo vienas kito silpnybes.

Nevenas Spahija, “Lietuvos ryto” treneris: Norėčiau pasveikinti savo komandą – laimėjome nepaprastas rungtynes. Padarėme stebuklą laimėdami rungtynes, nes baudas metėme itin prastai. Rungtynių pabaigoje žaidėjai pasakė, kad žaidė labai blogai ir stengsis tai daryti geriau.

Javtokas buvo puikus. Tanoka taip pat, bet tai nėra labai svarbu.

Po rungtynių peržiūrėsime įrašą ir spręsime, kaip žaisime Kaune. Nemanau, kad vienas žaidėjas nulems, kas taps Lietuvos čempionu. Štelmaheris ir Lukauskis galbūt žais jau kitose rungtynėse.