Kauno „Žalgiris“ pralaimėjo antrąjį LKL superfinalo mačą 0

Antrose LKL superfinalo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ , rezultatu 57:72, turėjo pripažinti Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkų pranašumą.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo Lietuvos čempionai, du taškus pelnė T.Beardas. Po R.Freemano taiklaus dvitaškio – 4:1 „Žalgirio“ naudai. Tačiau jau netrukus, sužaidus beveik dvi minutes, F.House tolimas metimas išlygino rezultatą – 4:4. Rungtynės nuo pat pirmųjų minučių klostėsi atkakliai ir emocingai. Dominavo greitas, tačiau nerezultatyvus krepšinis, po R.Freemano dvitaškio, sužaidus kiek daugiau nei tris minutes – 6:6. Įpusėjus ketvirčiui rezultatas išliko toks pat. Abi ekipos geriau gynėsi nei atakavo. Likus žaisti kiek daugiau nei keturias minutes, į aikštę išbėgo Vilniaus klubo gynėjas R.Štelmaheris, pirmą kartą pasirodęs po traumos. Likus žaisti dvi minutes, vėl lygybė – 8:8. Baudų metimais svečiai, baigiantis kėliniui, sugebėjo atitrūkti trimis taškais, tačiau likus minutei, T.Beardas jų persvarą sumažino iki minimumo. Iki ketvirčio pabaigos Vilniaus krepšininkai pelnė penkis taškius be atsako ir išlaikė pranašumą savo naudai, po dešimties minučių – 10:16.

Antroje mačo dalyje vaizdas aikštėje nesikeitė, abi komandos kovojo dėl kiekvieno aikštės centimetro. Vilniečiai per pirmąsias penkias kėlinio minutes, buvo įsiveržę aštuoniais taškais (didžiausia persvara), tačiau žalgiriečiai neleido „Lietuvos rytui“ pavojingai atitrūkti, nuolat lipo jiems ant kulnų ir įpusėjus ketvirčiui, sumažino skirtumą iki dviejų taškų – 24:26. Lietuvos čempionus į priekį vedė T.Beardas, kuris dar nesibaigus antram kėliniui, buvo pelnęs 12 taškų. Likus žaisti dvi minutes, trijų taškų persvarą išsaugojo svečiai – 27:30. Iki didžiosios pertraukos vilniečiai sugebėjo išlaikyti pranašumą savo rankose – 31:38.

Trečiajame ketvirtyje S.Buškevicas dviem baudų metimais padidino Vilniaus klubo persvarą iki devynių – 31:40. Tačiau jau netrukus P.Jankūno dvitaškis vėl ją sumažino iki septynių, o T.Beardas dar labiau priartino kauniečius prie varžovų – 35:40. Sužaidus keturias minutes, po R.Javtoko dvitaškio – 36:44 „Lietuvos rytas“ priekyje. Įpusėjus kėliniui, svečių pranašumas penki taškai. Po T.Delininkaičio tolimo šūvio, Kauno klubo deficitas pirmą kartą pasiekė dviženklį skaičių – 39:49. Likus žaisti tris minutes – 42:51 vilniečių naudai. Iki pat kėlinio pabaigos žalgiriečiai, kuriems krepšys buvo tiesiog užrištas, buvo priversti vytis svečius – po trisdešimt minučių – 42:55 Vilniaus krepšininkai priekyje.

Lemiamas buvo paskutinis ketvirtis, kurį pradėjo A.Šležo dvitaškis ir S.Serapino tolimas taiklus metimas – 45:57. Sužaidus dvi minutes, P.Jankūnas realizavo dvi baudos ir sumažino „Žalgirio“ deficitą iki dešimties. Dar po minutės šeimininkams nepavyko labiau priartėti – 50:62. „Lietuvos rytas“ sėkmingiau kovojo dėl atšokusių kamuolių ir taip susikurdavo antruosius šansus, kuriuos paversdavo arba taškais, arba žalgiriečių pražangomis. Įpusėjus kėliniui, Vilniaus ekipa išsaugojo keturiolikos taškų persvarą. Svečių gretose nesustabdomas buvo T.Delininkaitis, kuris dar nesibaigus mačui, buvo pelnęs 19 taškų. Likus žaisti tris minutes, po T.Beardo dvitaškio – 54:70 „Lietuvos ryto“ naudai. Iki pat dvikovos pabaigos vilniečiai nebepaleido fortūnos iš rankų ir išlaikė solidžią persvarą, o žalgiriečiai tik pavieniais veiksmais bandė gelbėti situaciją. Finalinė rungtynių sirena paskelbė „Lietuvos ryto“ pergalę rezultatu 57:72.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė T.Delininkaitis ir R.Javtokas (13 atk. kam., 2 blk.), pelnę po 19 taškų, S.Buškevicas – 10 (6 atk. kam.), A.Šležas – 9, M.Nielsenas – 8 (5 atk. kam., 4 rez. perd.).

„Žalgiryje“ išsiskyrė T.Beardas, surinkęs 19 taškų (12 atk. kam.), R.Freemanas – 10, P.Jankūnas – 9 (7 atk. kam.), D.Šilinskis, S.Serapinas ir J.Mačiulis – po 4.